(VIDEO) LŠ: Marković izgubio od Reala, Mitrović rasplakao Arsenal

Liga šampiona

Igrani su mečevi četvrtog kola u grupama A, B, C i D
1 / 6

Fudbaleri Reala iz Madrida dobili su derbi protiv Liverpula, Juventus je preokretom slavio protiv Olimpijakosa, a Atletiko Madrid bio siguran na gostovanju Malmeu, u večerašnjim utakmicama 4. kola Lige šampiona.

Real je pobedio Liverpul sa 1:0, golman Iker Kasiljas odigrao je rekordnu 144. utakmicu u Ligi šampiona, a u pobedi Juventusa nad Olimpijakosom (3:2) Andrea Pirlo je majstorskim pogotkom iz slobodnog udarca obeležio jubilarni 100. nastup u elitnom takmičenju.Atletiko Madrid nije dozvolio iznenađenje u Švedskoj (2:0), u zanimljivom susretu Anderleht je u Londonu izborio remi protiv Arsenala golom srpskog napadača Aleksandra Mitrovića (3:3), a Borusija Dortmund je kod kuće nadigrala ekipu Galatasaraja (4:1).

Rezultati:A grupa:Juventus - Olimpijakos 3:2 (Pirlo 21, Himenez 65. autogol, Pogba 66 - Botija 24, Ndinga 61)

Malme - Atletiko Madrid 0:2 (Koke 30, Garsija 78)

Tabela: Atletiko Madrid 9 bodova, Juventus i Olimpijakos po 6, Malme 3.

B grupa:Real Madrid - Liverpul 1:0 (Benzema 27)

Bazel - Ludogorec 4:0 (Embolo 34, Gonzales 41, Gaši 59, Suhi 65)Tabela: Real Madrid 12, Bazel 6, Liverpul i Ludogorec po 3.

C grupa:

Zenit - Bajer Leverkuzen 1:2 (Rondon 89 - Son 68, 73)

Benfika - Monako 1:0 (Taliska 82)

Tabela: Bajer Leverkuzen 9, Monako 5, Zenit i Benfika po 4.

D grupa:

Arsenal - Anderleht 3:3 (Arteta 25. penal, Sančez 29, Okslejd-Čemberlen 58 - Vanden Bore 61, 72. penal, Mitrović 90)

Borusija Dortmund - Galatasaraj 4:1 (Rojs 39, Papastatopulos 56, Imobile 74, Kaja 85. autogol - Balta 70)

Tabela: Borusija Dortmund 12, Arsenal 7, Anderleht 2, Galatasaraj 1.

Tok mečeva

22:30 - Mitrović utišao Emirate - 3:3

Aleksandar Mitrović rastužio je navijače na Emiratima! Anderleht u 90. minutu dolazi do izjednačenja protiv Arsenala- 3:3.

22:26 - Dortmund demolirao Turke

Dortmund ubedljivo vodi protiv Galatasaraja- 4:1! Autogol je postigao Semih Kaja koji je matirao sopstvenog golamana.

22:23 - Benfika povela protiv Monaka, Taliska zapalio Luž!

Benfika je povela u 82. minutu protiv Monaka- 1:0. Radost domaćim navijačima doneo je Anderson Taliska.

22:21 Atletiko dokrajčio Šveđane

Atletiko Madrid udvostručio je prednost protiv Malmea- 2:0. Strelac drugog gola za Madriđane bio je Raul Garsija u 79. minutu

.22:17 - Dortmund postiže i treći gol

Dortmund je poveo sa 3:1 protiv Galatasaraja. Strelac trećeg gola za domaće bio je Ćiro Imobile u 74. minutu.

22:15 - Van Den Bore drži Anderleht u životu

Anderleht je smanjio na 2:3 protiv Arsenala, a gol za goste postigao je Van Den Bore iz penala u 72. minutu.

22:10 - Galata se vraća u meč

Hakan Balta je smanjio vođstvo Dortmunda na 2:1

22:08 - Preokret Juventusa, četvorka Bazela

Pogba je pogodio za drugo vođstvo tima iz Torina, dok Bazel nema više nikakve Brige oko bodova

21:32 - Benzema na večnoj listi Lige šampiona

Karim Benzema je osmi igrač u istoriji Lige šampiona, koji je dao gol na prva četiri meča u grupnoj fazi, a sa 121 pogotkom nalazi se na 14. mestu večne liste strelaca tima iz Madrida

21:14 - Benzema načeo Liverpul

Madriđani su bolje počeli a u 27. minutu golom Benzeme krunisana je inicijativa domaćih.

21:11 - Arsenal vodi posle penala

Arteta je pogodio jednaesterac

21:09 - Grci izjednačili

Botia je pogodio i u Torinu je sada 1:1

21:06 - Pirlo pogodio slobodnjak na 100. meču u Ligi šmpiona

Juventus je postigao prvi gol u vrčrtašnjim mečevima a strelac je bio Andrea Pirlo, koji igra 100. - ti meč u Ligi šampiona

21:00 - Real ima inicijativu i opasniji je

20:45 - Krećemo! Sedam mečeva je pred nama

Real Madrid na svom terenu igra protiv Liverpula utakmicu četvrtog kola Grupe B u Ligi šampiona. "Kraljevski klub" je u prošlom kolu na Enfildu pobedio sa 3:0 i nalazi se na prvom mestu na tabeli sa maksimalnih devet bodova. Liverpul je treći sa tri boda, koliko imaju i drugoplasirani Ludogorec i poslednji Bazel.Fudbaler Reala Kristijano Ronaldo pokušaće da postigne gol i izjednači rekord bivšeg kapitena tog kluba Raula od 71 postignutog gola u Ligi šampiona. On je bio strelac i u prvenstvenoj pobedi protiv Granade od 4:0, i tako je na 12 uzastopnih utakmica u svim takmičenjima postigao gol. Ronaldo je ove sezone postigao 22 gola, od kojih 17 u prvenstvu i prvi je strelac Primere."Stara dama" prošle sezone nije uspela da prođe među 16 najboljih, pa se pred izabranike trenera Masimilijana Alegrija stavlja jasan cilj, jer se rukovodstvo dvostrukog šampiona Evrope ne zadovoljava dominacijom na Apeninima.Koliko je duel sa Grcima važan za Juve govori i činjenica da je Alegri minulog vikenda u Seriji A protiv Empolija odmarao dvojicu startnih napadača – Karlosa Teveza i Fernanda Ljorentea.U drugom meču A grupe, aktuelni vicešampion Atletiko iz Madrida gostuje kod Malmea. Šveđani su pobedom protiv Olimpijakosa na svom terenu pokazali da nisu samo "ikebana u grupi", što znači da ekipu Dijega Simeonea očekuje veoma težak zadatak.I dok će Juventus i Atletiko skoro do kraja grupne faze strepeti za prolaz, Real Madrid, Borusija Dortmund i Arsenal mogli bi večeras da osiguraju proleće u elitnom takmičenju.Borusija iz Dortmunda na svom terenu igra protiv Galatasaraja. Borusija iz tri utakmice ima maksimalnih devet bodova, a Galatasaraj je na poslednjem mestu sa jednim bodom. Toliko ima i trećeplasirani Anderleht, a Arsenal na drugom mestu sakupio je šest bodova.U prošlom kolu u Istanbulu, Borusija je pobedila Galatasaraj sa 4:0. Ekipa Jirgena Klopa u domaćem prvenstvu postiže potpuno različite rezultate. U 10 kola pobedila je samo dva puta i pretrpela sedam poraza, što je najgori start u istoriji kluba, pošto se nalazi u zoni ispadanja, na pretposlednjem je, 17. mestu. Borusija u utakmicu ulazi posle poraza u derbiju od Bajerna (2:1), a Galatasaraj posle pobede protiv Kasimpase istim rezultatom.U drugoj utakmici u Grupi D Arsenal na svom terenu igra protiv Anderlehta i potrebna mu je pobeda za plasman u drugu fazu. "Tobdžije" su u seriji od tri utakmice bez poraza, a u duel ulaze posle prvenstvene pobede protiv Barnlija od 3:0. U prošlom kolu Arsenal je u Briselu pobedio Anderleht sa 2:1. U timu Arsena Vengera mogao bi da bude Teo Volkot, koji se oporavio od teške povrede kolena, ali će duel propustiti Mesut Ozil, Olivije Žiru i Džek Vilšir.Anderleht u utakmicu ulazi posle remija sa Lokerenom (1:1), a pobedio je samo jednom u poslednjih sedam mečeva u svim takmičenjima. U belgijskom timu neće biti reprezentativca Stivena Defura, koji je u prvenstvenoj utakmici protiv Lokerena povredio list, a meč ćepropustiti i Matijas Suarez zbog povrede kolena.Anderleht nije nikada pobedio u utakmici igranoj u Engleskoj, a poslednji put je pobedio na gostujućem terenu u Ligi šampiona u decembru 2005. godine, protiv španskog Betisa (1:0).

19:55 - Real Madrid - Liverpul, Marković u postavi, Baloteli na klupi

REAL MADRID: Kasiljas - Arbeloa, Varan, S. Ramos, Marselo - Modrić, Kros, Rodrigez, Isko - Kristijano Ronaldo, Benzema.

LIVERPUL: Minjole - Mankiljo, Ture, Škrtel, Moreno - Lukas, Džan, Alen - Lalana, Marković, Borini.

19:53 - Kraj meča u Rusiji

Sa dva gola Sona u periodu od 68 do 73. minuta Bajer je na staionu Petrovski ostvario važnu pobedu, posle koje ima 9 bodova i nalazi se na vrhu tabele

19:49 - Rondon vraća nadu Zenitu

Minut pre isteka 90. minuta Rusi su postigli gol i vratili nadu da meč mogu završiti bez poraza

19:40 - Svlačionica Borusije spremna, dresovi čekaju tim trenera Jirgena Klopa

19:31 - Bajer duplirao prednost

Dva gola za pet minuta i Leverkuzen je pred najvažnijom pobedom ove sezone. Ponovo je Son bio u glavnoj ulozi.

19:30 - Bufonova karijera u nekoliko slika

19:25 - Bajer je poveo u Rusiji

Na asistenciju Belarabija Son je pogodio gol u 68. minutu

19:10 - U Dortmundu lije kiša

19:00 - Svlačionica Galatasaraja spremna

18:50 - Kraj prvog poluvremena

Ruski tim je bolji rival u prvih 45 minuta, Hulk je pogodio stativu, Keržakov dva puta bio oči u oči sa golmanom Lenom, ali nema pogodaka u Sankt Petersburgu.

18:40 - Teren u Torinu je spreman za duel Juventusa i Olimpijakosa, iako kiša pada

18:30 - Fudbaleri Reala krenuli na duel sa Liverpulom

18:25 - Velika šansa za Ruse

17:51 Trka za Raulom

17:30 - Sastavi timova

ZENIT: Lodigin - Anjukov, Krišito, Lomberts, Garaj - Šatov, Havi Garsija, Vicel - Dani, Hulk, Keržakov.

LEVERKUZEN: Leno - Spahić, Jedvaj, Toprak, Donati - Bender, Čalhanoglu, Belarabi - Son Heung-Min, Kisling, Brand.

17:20 - Zenit dva meča nije dao gol

Otkako je u martu trener Andre Vilas-Boaš preuzeo Zenit, ekipa je u 29 utakmica ostvarila 22 pobede u svim takmičenjima, ali je u poslednjih šest mečeva pobedila dva puta. Zenit u tri od tih šest duela nije postigao gol, uključujući i poslednje dve utakmice u Ligi šampiona. Viljaš-Boaš nije zabrinut, pošto je njegova ekipa prva na tabeli domaćeg prvenstva i nije poražena u 12 utakmica. Zenit u duel ulazi posle pobede u derbiju u Moskvi protiv CSKA 1:0. “Svi su i dalje u dobroj formi i sveži", rekao je Vilas-Boaš. Bajer u duel ulazi posle poraza od Hamburga 1:0 i pobeda u Rusiji bi ga učvrstila na prvom mestu. “Omogućili smo sebi dobru poziciju i pokušaćemo tako da nastavimo. Mislim da će situacija u grupi biti poznata tek posle poslednjeg kola. Naš protivnik će morati da napada i to će nam otvoriti prostor za kontranapade", rekao je sportski direktor Bajera Rudi Feler.

U nemačkom timu zbog suspenzije neće biti levog beka Vendela.