(VIDEO) PARTIZAN U LIGI EVROPE: Crno-beli pobedili Nefči i mržnju u Bakuu!

Klub iz Humske preživeo i Azerbejdžan

Partizan je pre nedelju dana u Beogradu pobedio Nefči 3:2, a crno-beli pobedili i u revanšu s 2:1

BAKU - Fudbaleri Partizana plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope.

Partizan je večeras pobedio Nefči 2:1 u revanš meču za plasman u Ligu Evrope. Crno-beli su u poslednja dva dana u Bakuu doživeli pravu torturu od strane domaćina. Prvo su u sredu navijači Nefčija gađali kamenicama i bakljama igrače Partizana na treningu na stadionu u Bakuu. Uoči meča fudbaleri i stručnii štab Partizana doživljavali su provokacije na svakom koraku. Uoči meča sa razglasa na stadionu puštane su navijačke pesme Crvene zvezde, a u poluvremenu domaćini nisu hteli da daju vodu igračima Partizana.

Golove za Partizan postigao je Škuletić u 24. i 92. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Vobaj u 58. minutu. Partizan je prošao u Ligu Evrope pošto je u prvom meču u Beogradu slavio s 3:2.Posle vodećeg gola Partizana igrači Nefčija krenuli su u obračun sa fudbalerima crno-belih. Ramos je udario Stankovića, a potom su se u tuču uključili i igrači oba tima. Austrijski sudija je potom dao crvene kartone Ramosu i Kaeu iz Nefčija, kao i Škuletiću iz ekipe Partizana. Nešto ranije iz igre je isključen i Nfor.Žreb za grupnu fazu Lige Evrope biće održan u petak u Monaku.

Partizan je u prvom poluvremenu bio bolji rival na terenu i već u 4. minutu mogao je do gola. Škuletić je ušao u kazneni prostor, izašao je sam ispred golamana Stamenkovića, koji ga je oborio, ali je sudija procenio da taj start nije za penal. Minut kasnije istakao se i golman Partizana Milan Lukač, koji je odbranio volej udarac Abdulajeva sa samo nekoliko metara. Partizan je poveo u 24. minutu golom Škuletića. Nefči je izjednačio 58. minutu golom Vobaja. U narednih desetak minuta Nefči je bio bolji, ali nije bilo promene rezultata.

Partizanu je u poslednjih deset godina ovo šesto učešće u Ligi Evrope, uz dva učešća u Ligi šampiona.

2003/04 - Liga šampiona2004/05 - Liga Evrope2006/07 - Liga Evrope2008/09 - Liga Evrope2009/10 - Liga Evrope2010/11 - Liga šampiona2012/13 - Liga Evrope

Petar Škuletić je rekao da je pobeda izborena nadljudskim naporom."Nije važno ko je dao golove, ali mi je drago što sam igrao dobro. Bilo je teško, težak teren. Nadljudskim naporom smo stigli do Lige Evrope", rekao je Škuletić.Kapiten Partizana Saša Ilić rekao da je važno da crno-beli odigraju još nekoliko utakmica u Evropi."Važno je što ćemo imati još šest utakmica i to je sjajno. Posebno za mlađe igrače. Teško je igrati na ovakvom terenu, velika je vlažnost vazduha. Isto je i njima i nama, ali su oni morali da jure, otvarali su nam mnogo prostora", rekao je Ilić.

TOK UTAKMICE19:56 (96) - Kraj utakmice. Partizan je u Ligi Evrope!19:52 (92) - GOLLL!!! Partizan vodi 2:1Partizan vodi 2:1. U listu strelaca upisao se Škuletić. Posle vodećeg gola Partizana igrači Nefčija krenuli su u obračun sa fudbalerima crno-belih. Ramos je udario Stankovića, a potom su se u tuču uključili i igrači oba tima. Austrijski sudija je potom dao crvene kartone Ramosu i Kaeu iz Nefčija, kao i Škuletiću iz ekipe Partizana.

19:50 (90) - Utakmica je produžena za 4 minuta 19:46 (86) - Nefči nastavlja sa igračem manje 19:36 (76) - Kakva prilika za crno-bele

19:34 (74) - Šansa za ŠkuletićaŠkuletić šutira sa oko 16 metara, ali je Stamenković odlično intervenisao i poslao je loptu u korner.19:32 (72) - Novi udarac VobajaNova šansa za Nefči. Vobaj šutira sa oko 25 metara, ali je neprecizan19:26 (66) - Nefči u naletuNefči u naletu. Nova šansa za domaći tim. Lukač je krajnjim naporom uspeo da zaustavi jedan udarac fudbalera Nefčija19:18 (58) - Nefči stiže do izjednačenjaTrener domaćih je izvršio dve izmene. Ove izmene su dovele do rezultata, pošto je Vobaj posle greške odbrane Partizana plasirao loptu i poslao je u mrežu crno-belih. Odmah izmena u redovima Partizana. Saša Ilić menja Grbića.

19:08 (48) - Ramos dobija žuti karton 19:05 (46) - Počelo je drugo poluvreme 18:48 (45+3) - Kraj prvog poluvremena. Partizan vodi 1:0. 18:45 (45) - Nefči napada, Partizan vreba iz kontri

18:38 (38) - Opasna akcija ispred gola PartizanaVelika prilika za domaće. Lopta je došla do Flavinja, ali mu je zbog lošeg terena lopta pobegla. Potom je intervenisala odbrana Partizana

18:33 (33) - Kakva odbrana Lukača

Velika šansa za Nefči. Vobaj je odlično šutirao, a Lukač je odlično odbranio i poslao je loptu u korner.18:29 (29) - Abdulajev ponovo u šansiNefči se potpuno otvorio posle vodećeg gola Partizana. Domaći napadaju iz svih pozicija, a Abdulajev je imao priliku da ugrozi Lukača, ali bez opasnosti po gol crno-belih18:24 (24) - GOLLL!!! Partizan vodi 1:0!Partizan vodi od 24. minuta. Živković je odlično dodao loptu do Škuletića, koji je izbegao odbranu Nefčija i prevario Stamenkovića za 1:0!

18:18 (18) - Gruba igra fudbalera Nefčija

18:11 (11) - Šansa za ŠkuletićaVulićević prolazi pored aut linije, a onda je dodaje do Škuletića, ali njegov udarac izblokirala odbrana domaćih. Minut kasnije Drinčić iz slobodnog udarca šutira pored gola

18:05 (5) - Lukač zaustavlja udarac Abdulajeva 18:04 (4) - Crno-beli oštećeni za penal 18:00 (1) - Utakmica je počela