(VIDEO, FOTO) MADRIĐANI ODRŽALI ČAS FUDBALA: Real deklasirao Barselonu rezultatom 3:1

Derbi nad derbijima

Najskuplja fudbalska utakmica svih vremena biće odigrana od 18 časova na stadionu Santjago Bernabeu
1 / 6 Foto: Reuters

MADRID - Fudbaleri Reala pobedili su u Madridu ekipu Barselone sa 3:1 (1:1) u najčuvenijem derbiju na svetu, "El Klasiku", koji je odigran večeras u okviru 9. kolu španske Primere.

Ovim trijumfom Madriđani su se približili Barseloni na samo bod zaostatka i posle kikseva na početku sezone šampionsku trku učinili veoma zanimljivijom.

Utakmicu u Madridu, 169. prvenstveni derbi velikih rivala, obeležio je odličan fudbal, početno vođstvo Barselone i preokret Reala.

Katalonci su na ovom meču bili jači za Luisa Suareza, koji je izdržao četvoromesečnu kaznu zbog ujedanja Đorđa Kjelinija na Svetskom prvenstvu u Brazilu.

Upravo je kontroverzni Urugvajac asistirao Nejmaru prilikom vođstva Barselone u 4. minutu.

Nedugo nakon toga gosti su mogli da udvostruče vođstvo preko Lionela Mesija, ali je omaleni Argentinac propustio priliku da savlada golmana Ikera Kasiljasa i izjednači rekord Telma Zare na listi najboljih strelaca Primere.

Usledila je kazna "kraljevskog kluba", koji je golovima Kristijana Ronalda iz penala u 35, Pepea u 50. i Benzeme u 61. minutu došao do veoma važnog trijumfa.

Rezultati i strelci 9. kola Primere:

Almerija - Atletik Bilbao 0:1 (Ečeita 56)

Real Madrid - Barselona 3:1 (Ronaldo 35 penal, Pepe 50, Benzema 61 - Nejmar 4)

Hetafe - Atletiko Madrid (21)

Tabela: Barselona 22, Real 21, Sevilja 19, Valensija i Atletiko 17, Viljareal 14, itd.

19:45 - KRAJ UTAKMICE

19:14 - GOOOL! Benzema povećava vođstvo na 3:1Greška fudbalera Barselone, Ronaldo je uposlio Rodrigeza, ovaj prosledio loptu ka Benzemi koji je matirao Brava.

19:03 - Pepe doneo prednost Realu 2:1Defanzivac Pepe donosi preokret i vođstvo Reala 2:1. Posle kornera Portugalac je bio najviši u skoku i glavom matirao Brava.

18:45 - Statistika iz prvog poluvremena

18:34 - GOOOL!!! Ronaldo iz penala postigao pogodakSigurno je Ronaldo izveo penal i savladao Brava za 1:1. Ovo je njegov 14. gol u El Klasiku i njegov 16. pogodak u Primeri ove sezone. Bravo je primio prvi pogodak ove sezone, posle 753 minuta.

18:33 - Penal za RealMarselo je uleteo u kazneni prostor Reala, centrirao po zemlji, a Pike koji je bio na zemlji rukom je igrao.

18:21 - Mesi promašio stopostotnu šansuOdličnu akciju Barselone započeo je Luis Suarez, centrirao je po zemlji sa desne strane, Mesi je natrčao i sa četiri metara šutirao, ali je Kasiljas izbacio loptu u korner.

18:13 - Nejmar dobio žuti kartonI drugi najbolji igrač Barselone, Nejmar zaradio je žuti karton. Prvi zapisani bio je Mesi.

18:11 - Benzema pogodio prečkuFrancuski reprezentativac Karim Benzema deluje najopasnije po gol Barselone u uvodnim minutama. U 11. minutu je pogodio prečku glavom.

18:10 - Najbrži gol Barselone u El Klasiku od 1986. godineBrazilac Nejmar postigao je vodeći pogodak posle 182 sekunde El Klasika. To je najbrži pogodak Barselone u duelima sa Realom još od 1986. godine.

18:09 - Mesi prvi igrač sa žutim kartonomLionel Mesi je igrač koji je zapisan u beležnicu sudije Hesusa Hila. Mesi je zbog dva uzastopna prekršaja dobio žuti karton.

18:04 - GOOOL!!! Nejmar donosi prednost BarseloniSjajna akcija Brazilca Nejmara, primio je loptu, prevario Karvahala i matirao Kasiljasa već u 4. minutu.

18:03 - Prepun Santjago Bernabeu

18:02 - Klaudio Bravo nije primio pogodak ove sezone!Zvuči gotovo neverovatno, ali Barselona nije primila gol ove sezone. Golman Klaudio Bravo nije primio pogodak 720 minuta.

18:00 - Počeo je mečFudbaleri Barselone izveli su početni udarac, čime je počeo 169. El Klasiko

17:59 - Barselona ulazi u utakmicu sa četiri boda višeBarselona u 169. prvenstveni El Klasiko ulazi sa četiri boda više u odnosu na trećeplasirani Real. U osam odigranih kola Barselona ima 22 boda i bez primljenog gola je, dok je Real osvojio 18 bodova.

17:57 - Koreografija navijača Reala

17:46 - Predstavljanje igrača Barselone

17:26 - Golmani Kasiljas i Bravo zagrevaju se uoči početka meča

17:09 - Iznenađenje, Luis Suarez starter

Urugvajcu Luisu Suarezu istekla je suspenzija zbog ujedanja Kjelinija na Svetskom prvenstvu, ali je retko ko očekivao da će biti starter na El Klasiku. Ipak, Luis Enrike je tako odlučio.

REAL: Kasiljas - Karvahal, Pepe, Ramos, Marselo - Kros, Modrić, Rodrigez, Isko - Ronaldo, BenzemaBARSELONA: Bravo - Alveš, Maskerano, Pike, Matje - Buskets, Inijesta, Ćavi - Luis Suarez, Mesi, Nejmar.

16:52 - Svlačionica Barselone je spremna da primi fudbalere

16:44 - Domaći navijači pružili veliku podršku fudbalerima

16:42 - Fudbaleri Reala stigli su na stadion

16:35 - Navijači Reala okupirali "Santjago Bernabeu"

16:25 - Da li će se Madrid klanjati Lionelu Mesiju?Uoči večerašnje utakmice, osim rezultata, u prvom planu je mogućnost da Lionel Mesi obori rekord najboljeg strelca Primere svih vremena. Čuveni Telmo Zara rekorder je sa 251 pogotkom, a Lionel Mesi ima 250 na svom kontu. Ukoliko Argentinac postigle dva gola i postane rekorder, El Klasiko će biti na kratko prekinut kako bi se odalo priznanje Mesiju.

16:22 - Najubedljivije pobede, Real slavio 8:2, Barselona 7:2Najubedljiviju pobedu u derbiju Real je zabeležio u februaru 1935. godine kada je slavio rezultatom 8:2. Barselona se revanširala 15 godina kasnije, kada je u septembru 1950. rezultat bio 7:2.

16:17 - Lionel Mesi postigao je 21 pogodak u El Klasiku

16:12 - Kristijano Ronaldo do sada postigao 13 golova u El Klasiku

16:10 - Real ubedljiv kada igra kao domaćinU dosadašnjih 84 prvenstvenih utakmica na stadionu "Santjago Bernabeu" Real je slavio 51 put. Nerešeno je završeno 15 utakmica, a Barselona se radovala 18 puta.

16:04 - Najskuplji El Klasiko svih vremenaNajavljeni sastavi Reala i Barselone zajedno vrede 888 miliona evra, i to bez najskljupljeg fudbalera Gereta Bejla, kao i Luisa Suareza. Prema podacima Transfermarketa Realova startna postava vredi 481 milion evra, a Barselone 407.

15:59 - Fudbaleri Barselone otputovali u Madrid rano jutros

15:54 - Ronaldo rekorder po broju mečeva u kojima je bio strelacKristijano Ronaldo drži rekord El Klasika kada su u pitanju uzastopne utakmice na kojima je bio strelac. Ronaldo je na šest uzastopnih utakmica protiv Barselone postigao najmanje jedan pogodak.

15:52 - Mesi najbolji strelac El Klasika svih vremenaArgentinac Lionel Mesi najbolji je strelac El Klasika svih vremena. Napadač Barselone postigao je do sada 21 pogodak.

15:45 - Barselona slavila u poslednjem meču u MadriduPoslednji prvenstveni duel dve ekipe u Madridu odigran je 23. marta ove godine. Barselona je slavila rezultatom 4:3.

15:33 - Real bolji u Primeri, Barselona ukupnoBiće ovo 169. prvenstveni El Klasiko. U dosadašnjih 168 mečeva Real je ostvario 70 pobeda, Barselona 66, uz 32 remija. Gol razlika je 274:265 u korist "kraljevskog kluba".Kada se uzmu svi mečevi, onda je prednost na strani Barselone. Ukupno su odigrali 260 utakmica, Real je slavio na 95, a Barselona na 107, u 58 remija. Gol razlika je 451:426 u korist Barselone.

15:30 - Real bez Bejla

Španski listovi predviđaju startne postave obe ekipe, a prema tim najavama osim informacije da Bejla neće biti u sastavu, najavljuju i da će Suarez početi sa klupe.REAL (4-4-2): Kasiljas - Karvahal, Varan, Ramos, Marselo - Rodrigez, Modrić, Kros, Isko - Ronaldo, Benzema. Trener: Karlo AnćelotiBARSELONA (4-3-3): Bravo - Alveš, MAskerano, Matje, Alba - Rakitić, Buskets, Inijesta - Pedro, Mesi, Nejmar. Trener: Luis Enrike.