ORLIĆI U POLUFINALU EP: Mandić golom u 90. minutu srušio Bugare

Evropsko prvenstvo U19

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Bugarsku sa minimalnih 1:0 i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Mađarskoj

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Bugarsku sa minimalnih 1:0, u 3. kolu Grupe B, i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Mađarskoj.Odlučujući gol vredan novog polufinala Evropskog prvenstva postigao je Štaniša Mandić u 90. minutu. Srpski fudbaleri, uzrasta do 19 godina, u prvom kolu igrali su nerešeno sa Ukrajinom 1:1, dok su u nastavku takmičenja remizirali i sa vršnjacima iz Nemačke – 2:2."Orlići" su u ključnom meču bili oslabljeni neigranjem trojice ključnih igrača. Andrija Živković se vratio u Beograd jer Partizan očekuje duel 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa Ludogorecom. Kapiten Nemanja Maksimović neće igrati jer je u finišu derbija sa Nemačkom dobio crveni karton, dok se Veljko Simić povredio "Orlići" u Mađarskoj brane titulu šampiona Evrope pošto su prošle godine osvojili zlato u Litvaniji. Srbija u ovom uzrastu ne zna za poraz u poslednjih 19 mečeva, a u borbi za finale izabranike selektora Veljka Paunovića u ponedeljak očekuje duel sa selekcijom Portugala. Drugi polufinalni par čine Nemačka i Austrija. Plasmanom među četiri najbolje ekipe Srbija je ujedno izborila i učešće na Svetskom prvenstvu na Novom Zelandu, koje je na programu sledeće godine.

TOK MEČA22:03 - Utakmica je završena!Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Bugarsku sa minimalnih 1:0 u 3. kolu Grupe B i plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Mađarskoj.21:59 (90.) - Gooooool, Srbija vodi 1:0!Posle duge lopte Štaniša Mandić je bio brži od svojih čuvara i rutinski donosi vođstvo svom timu. To je gol koji Srbiju vodi u polufinale Evropskog prvenstva.21:51 (82.) - Žuti karton i za GačinovićaNa drugoj strani Gačinović dobija žuti karton pošto je sada on faulirao Koleva.21:49 (80.) - Nova javna opomenaI Kolev dobija žuti karton 10 minuta pre kraja meča.21:42 (73.) - Novi žuti kartonNervozni Minčev dobija žuti karton posle prekršaja nad Babićem.21:41 (72.) - Nova prilika za OrlićeGačinović ne koristi najbolju priliku na utakmici i šutira pored gola.21:38 (69.) - Dobra prilika za BugarskuMinčev ima dobru priliku, ali je bio neprecizan u završnici.21:33 (64.) - Orilići prete posle prekidaJokić je izveo korner, ali golman Ljubenov brani udarac Gačinovića.21:31 (62.) - Udarac VasilevaVasilev šutira, ali je golman Rajković bio siguran.21:23 (54.) - Žuti kartonReprezentativac Srbije Zdjelar dobija prvi žuti karton na utakmici21:20 (51.) - Novi promašajGrujić je još jednom šutirao pored gola.21:17 (48.) - Srbija preti posle korneraRistić je izveo korner, ali Babić promašuje gol.21:15 (46.) - Počelo je drugo poluvremeII poluvreme

21.00 - Završeno je prvo poluvreme20:56 (42.) - Grujić šutira pored gola20:52 (38.) - Pokušaj PantićaPantić je zapretio, ali je golman Bugarske upisao još jednu odbranu.20:36 (22.) - Uzvraća SrbijaOrlići su ponovo bili blizu gola. Šutirao je Gačinović po drugi put, ali je golman Ljubenov odbranio20:33 (19.) - Šansa za BugarskuBugari prvi put ozbiljnije prete posle kornera Tsoneva. Minčev je šutirao, ali je golman Rajković bio na pravom mestu.20:29 (15.) - Nova prilika za OrlićeNovi udarac fudbalera Srbije na gol Bugarske, ali je i Gačinović bio neprecizan. 20:18 (4.) - Srbija prva pretiOdlična prilika za Srbiju već u uvodnim minutima meča, ali je Luka Jović šutirao pored gola.20:15 (1.) - Počela je utakmica20:00 - Startne postave: Srbija: Rajković, Stevanović, Jovanović, Babić, Antonov, Grujić, Zdjelar, Ristič, Pantić, Gaćinović, Jović. Bugarska: Ljubenov , Vasiljev, Velkov, Galabov, Petrov, Despodov, Tsonev, Kolev, Drjanov, Minčev, Daskalov.