(VIDEO) NEVEROVATAN PROMAŠAJ MALANDE: Belgijanac iz dva puta nije matirao Nojera, Bajern pobedio

Bundes liga

Bavarci su na startu Bundeslige bili bolji od Volfsburga 2:1

Fudbaleri minhenskog Bajerna pobedom su započeli odbranu prvaka Nemačke savladavši na domaćem terenu, u 1. kolu Bundes lige, ekipu Volfsburga sa 2:1.Tim trenera Pepa Gvardiole očekivano je osvojio startne bodove, međutim, malo je nedostajalo da popularni "vukovi" dođu do remija na Alijanc areni.Što nisu, najveći krivac je belgijski internacionalac Malanda, koji je 79. minutu promašio zicer iz dva pokušaja. On je prvo u saradnji sa golmanom Nojerom, pogodio prečku, ali mu se lopta vratila, te je on sa pola metra promašio prazan gol. Nije samo on uhvatio za glavu, već pola ekipe zajedno sa trenerom Hekingom koji je završio i na kolenima.

Bavarci su poveli pogotkom Milera posle solo prodora Robena, a kada je Holanđanin na početku drugog poluvremena iz solo akcije duplirao prednost činilo se da gostima preti debakl.

Međutim, ekipa Volfsburga nije ustuknula igrajući u nastavku ravnopravno, pa je hrvatski napadač Olić efektno iskosa matirao golmana Nojera.