(VIDEO) NOVI GOL SRPSKOG NAPADAČA: Mitrović strelac u pobedi Anderlehta

MAJSTORIJA

Fudbaleri Anderlehta savladali su ekipu Kortrijka sa 2:3 (0:1) u meču 13. kola belgijskog šampionata, uz novi gol srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića

Fudbaleri Anderlehta savladali su ekipu Kortrijka sa 2:3 (0:1) u meču 13. kola belgijskog šampionata, uz novi gol srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića. Anderleht je posle prvih 45 minuta igre imao minimalnu prednost, pošto je Defur već u 10. minutu sa sa penala zatresao mrežu domaćeg tima. Prednost gostiju duplirao je Mitrović u 60. minutu. On se u završnici kontranapada sjajno snašao u kaznenom prostoru i iz okreta pogađa protivnički gol. Srpski napadač je prethodno u 29. minutu dobio i žuti karton. Kortrijk je u nastavku meča uspeo da ublaži poraz, ali aktuelni šampion nije dozvolio iznenađenje u završnici. Klub iz Brisela je tako sačuvao lidersku poziciju na tabeli sa 26 bodova. To je bila sedma pobeda Anderlehta, koji uz pet remija ima i jedan poraz. S druge strane, Kortrijk je deseti na tabeli sa 16 osvojenih bodova.