SENZACIONALNO VEČE: Bajern i Šahtjor pregazili rivale sa po 7 golova, šestica Čelsija

Liga šampiona, 3. kolo

U utorak su odigrane utakmice 3. kola UEFA Lige šampiona u grupama E, F, G i H

U utorak su odigrane utakmice 3. kola UEFA Lige šampiona u grupama E, F, G i H, a spektakularno veče obeležile su ubedljive pobede Bajerna, Šahtjora i Čelsija.Ovaj dan će ostati upamćen kao najefikasnije veče u istoriji Lige šampiona. Na osam mečeva postignuto je čak 40 pogodaka u elitnom evropskom takmičenju, što je prosek od čak pet pogodaka po utakmici. Jedino je prvog septembra 1997. godine palo više golova (44), ali je tada igrano 12, a ne osam utakmica.Bavarci su na Olimpiku, uderbiju dana, razbili Romu sa 7:1 u okviru Grupe E, u kojoj su nešto ranije CSKA i Mančester siti remizirali rezultatom 2:2. Najubedljiviju pobedu upisao je Šahtjor koji je u gostima deklasirao BATE sa 7:0. Napadač Luiz Adrijano se čak pet puta upisao u listu strelaca. Takođe u Grupi H, Porto je na svom terenu savladao Atletik Bilbao sa 2:1. U Grupi G Čelsi je sa šest golova ispratio Maribor sa Stamford Bridža, dok je Šalke u Gelzenkirhenu u 93. minutu stigao do trijumfa protiv Sportinga rezultatom 4:3.Barselona je na stadionu Kamp Nou rutinski savladala Ajaks sa 3:1 u Grupi F, dok je PSŽ tek u završnici meča golom Kavanija slomio otpor APOEL-a.Grupa E:Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na gostujućem terenu Romu sa 7:1. Dvostruki strelac u ekipi šampiona Bundeslige bio je Arjen Roben, koji je mrežu pogodio u devetom i 30. minutu. Mario Gece postigao je gol u 24. minutu, a minut kasnije Robert Levandovski. Tomas Miler pogodio je mrežu iz penala u 35. minutu, Frank Riberi bio je strelac u 78. minutu, a sedmi gol za Bajern postigao je Đerdan Šaćiri u 80. minutu. Jedini gol za Romu postigao je Žervinjo u 66. minutu i to je prvi gol koji je Bajern primio posle 814 minuta u svim takmičenjima. Nešto ranije u prvoj utakmici CSKA i Mančester siti igrali su nerešeno, 2:2. Bajern je posle tri kola prvi na tabeli sa devet bodova, Roma je ostala na četiri, Mančester siti ima dva boda, a CSKA iz Moskve jedan.Grupa F:Fudbaleri Barselone pobedili su na svom terenu Ajaks sa 3:1 i ostvarili drugi trijumf u grupi. Barselona je povela golom Nejmara u sedmom minutu, na asistenciju Lionela Mesija. To je bio 10. gol Nejmara ove sezone u svim takmičenjima, a deveta asistencija Mesija. Mesi je postigao drugi gol za Barselonu u 24. minutu i tako se izjednačio sa igračem Real Madrida Kristijanom Ronaldom na 69 golova u Ligi šampiona. Njima nedostaju još dva pogotka u takmičenju kako bi se izjednačili sa bivšim kapitenom Reala Raulom. U drugoj utakmici u Grupi F Pari Sen Žermen pobedio je u Nikoziji Apoel sa 1:0 golom Edinsona Kavanija u 87. minutu. Pari Sen Žermen je sa sedam bodova zadržao prvo mesto na tabeli, a Barselona ima bod manje. Ajaks na trećem mestu ima dva, a Apoel jedan bod.Grupa GFudbaleri Čelsija pobedili su u Londonu Maribor sa 6:0 i učvrstili se na prvom mestu na tabeli. Čelsi je poveo golom Loika Remija u 13. minutu. Didije Drogba je postigao drugi gol za domaće u 23. minutu iz penala. Treći gol za Čelsi postigao je Džon Teri u 31. minutu, na asistenciju Seska Fabregasa, a Viler u 54. minutu postiže autogol u 54. za 4:0. Eden Azar je nakon toga postigao dva gola, u 77. minutu iz penala, prethodno je u kaznenom prostoru srušen Branislav Ivanović, a zatim i u 90. minutu. Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je jubilarnu 50. utakmicu u Ligi šampiona za Čelsi. U sastavu "plavaca" bio je i Nemanja Matić. Maribor je u 64. minutu mogao da postigne gol, ali je Agim Ibraimi iz penala pogodio stativu. U drugoj utakmici Šalke je u Gelzenkirenu pobedio Sporting iz Lisabona sa 4:3. Sporting je poveo u 16. minutu golom Nanija, a Šalke je preokrenuo golovima Činedua Obasija u 34, Klasa Jana Huntelara u 54. minutu i Benedekta Hevedesa u 60. minutu. Četiri minuta kasnije Adrijen Silva smanjio je iz penala, a svojim drugim golom na meču izjednačio je u 78. minutu. Pobedonosni pogodak za Šalke postigao je Erik Čupo Moting u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Čelsi je prvi na tabeli sa sedam bodova, Šalke sada ima pet, Maribor je ostao na dva, a Sporting ima jedan bod na začelju tabele.Grupa HFudbaleri Šahtjora pobedili su u Borisovu domaći Bate sa 7:0 i ostvarili prvu pobedu. Utakmicu je obeležio napadač ukrajinskog tima Luiz Adrijano, koji je postigao pet golova, u 28. minutu iz penala, zatim u 37, 40, 44, i 81. minutu. Golove za gostujući tim postigli su još Aleks Tešeira u 11. minutu i Daglas Kosta u 35. minutu. Adrijano je tako postao prvi fudbaler koji je postigao četiri pogotka u prvom poluvremenu jedne utakmice Lige šampiona i to je učinio za 17 minuta, a drugi, posle Lionela Mesija iz Barselone, koji je pet puta pogodio mrežu tokom jednog meča u najelitnijem evropskom takmičenju. U drugoj utakmici Porto je na svom stadionu Dragao pobedio Atletik Bilbao sa 2:1. Porto je poveo golom Ektora Erere u 45. minutu, a izjednačio je Giljermo Fernandes Jero u 58. minutu. Pobedonosni gol za domaće postigao je Rikardo Kvarežma u 75. minutu. Portugalski tim se sa sedam bodova učvrstio na prvom mestu na tabeli, Šahtjor ima pet bodova, a Bate je ostao na tri, a Atletik Bilbao ima jedan bod. Liga šampiona, 3. kolo: Grupa E:CSKA Moskva – Mančester Siti 2:2 Roma – Bajern 1:7 Grupa F: APOEL – Pari Sen Žermen 0:1 Barselona – Ajaks 3:1 Grupa G: Šalke – Sporting 4:3 Čelsi – Maribor 6:0 Grupa H: BATE Borisov – Šahtjor 0:7 Porto – Atletik Bilbao 2:1Utakmice 3. kola UEFA Lige šampiona u grupama A, B, C i D igraju se u sredu.

TOK MEČA20:38 - Završene su sve utakmice!22:36 (90. +4) - Gooooool, Barselona vodi 3:1!

22:35 (90. +3) - Gooooool, Šalke vodi 4:3!Fudbaleri Šalkea dolaze do pobede u trećem minutu sudijske nadoknade iz nepostojećeg penala. Lopta je pogodila Džonatana Silvu u glavu, a ne ruku, ali je glavni sudija ipak dosudio penal. Čupo-Moting je bio neumoljiv izvođač najstrože kazne.

22:32 (90.) - Gooooool, Čelsi vodi 6:0!Azar pogađa suprotan ugao za potpunu katastrofu Maribora na Stamford Bridžu 6:0.

22:30 (88.) - Gooooool, Ajaks smanjuje na 1:2!

22:29 (87.) - Gooooool, PSŽ vodi 0:1!Mučio se PSŽ u Nikoziji, ali Sveci u zavžnici uspevaju da postignu gol. Edinson Kavani je u padu okružen trojicom protivničkih igrača zatresao mrežu APOEL-a.

22:24 (82.) - Gooooool, Šahtjor vodi 0:7!

22:22 (80.) - Gooooool, Bajern vodi 1:7!Prvo je šutirao Rafinja, golman De Sanktis je ispustio loptu, a Šaćiri još jednom trese mrežu.

22:20 (78.) - Gooooool, Bajern vodi 1:6!Frank Riberi ušao u igru u 68. minutu i deset minuta kasnije na pas Robena lobuje golmana za 1:6.

U istom trenutku i Sporting Stiže do izjednačenja protiv Šalkea 3:3!Sporting je uspeo da nadoknadi dva gola zaostatka protiv Šalkea. Sedrik je centrirao sa desne strane, a Silva glavom pogađa gol.

22:19 (77.) - Gooooool, petarda Čelsija - 5:0!Čelsi do novog gola stiže sa penala u 77. minutu, koji je izveo Eden Azar. Prethodno je penal iznudio Bane Ivanović.

22:17 (75.) - Gooooool, Porto ponovo vodi - 2:1

22:08 (66.) - Roma smanjuje prednost Bajerna - 1:5!Posle pet primljenih golova, Žervinjo postiže utešni gol za Romu na Olimpiku.

22:06 (64.) - Maribor ne koristi penalIbraimi ne koristi penal za Maribor na Stamford Bridžu. On je savladao golmana Čeha, ali lopta završava na stativi.

22:05 (63.) - Sporting smanjuje prednost Šalkea 3:2!Gosti se ne predaju iako imaju igrača manje. Novi gol za Sporting postiže Silva sa penala.

22:02 (60.) - Gooooool, Šalke uvećava prednost - 3:1!

22:00 (58.) - Gooooool, Bilbao izjednačio na 1:1!

21:56 (54.) - Gooooool, Čelsi vodi 4:0!Novi gol u nastavku pada na Stamford Bridžu, gde Plavci vode sa 4:0. Ovog puta je Viler zatresao sopstvenu mrežu.

21:53 (51.) - Gooooool, preokret Šalkea 2:1!Huntelar donosi rezultatski preokret Šalkeu. Domaći tim vodi sa 2:1.

21:48 (46.) - Nastavljene su utakmice!21:33 - Završena su prva poluvremena!21:29 (45.) - Gooooool, Porto vodi protiv Atletika - 1:0!Porto je poveo protiv ekipe Atletik Bilbaa golom Meksikanca Erere.

21:28 (44.) - Gooooool, šestica Šahtjora u prvom poluvremenu - 0:6!Zvuči nestvarno, ali Luiz Adrijano postiže svoj četvrti gol večeras. Katastrofa BATE-a se nastavlja.

21:24 (40.) - Gooooool, petarda Šahtjora - 0:5Šahtjor očigledno rezultatski prati minhenski Bajern. Luiza Adrijano stiže do het-trika.

21:20 (36.) - Gooooool, Šahtjor nastavlja da demolira BATE - 0:4!21:19 (35.) - Gooooool, petarda Bajerna na Olimpiku - 0:5!Frančesko Toti je zakačio loptu rukom, a sudija Jonas Erikson pokazuje na belu tačku. Tomas Miler rutinski, po peti put večeras, trese mrežu Vučice.

Istovremeno i Šahtjor vodi protiv BATE-a sa 0:321:18 (34.) - Gooooool, Šalke izjednačio - 1:1!

21:15 (31.) - Gooooool, Čelsi vodi 3:0!Strelac je Teri!

21:14 (30.) - Gooooool, Bajern nastavlja da gazi Romu - 0:4!

21:12 (28.) - Gooooool, Novi gol Šahtjora - 0:2

21:09 (25.) - Gooooool, Bajern razbija Romu - 0:3!Levandovski postiže treći pogodak za Bavarce na Olimpiku.

21:08 (24.) - Gooooool, i Barselona vodi 2:0!Novi pogodak i na stadionu Kamp Nou. Mesi uvećava prednost Barse protiv Ajaksa.

21:07 (23.) - Dva gola u istom minutu!Čelsi vodi protiv Maribora sa 2:0, a istovremeno i Bajern postiže novi gol na Olimpiku! Izabranici menadžera Žozea Murinja dupliraju prednost golom Drogbe sa penala. S druge strane, prednost Bavaraca uvećao je Gece - 0:2.

21:00 (16.)- Gooooool, Sporting vodi u Gelzenkirhenu 0:1!Gosti vode golom Nanija, koji u poslednje vreme igra u fantastičnoj formi.

20:57 (13.) - Gooooool, Čelsi vodi 1:0!Maribor je na Stamford Bridžu izdržao 13 minuta. Plavci stižu do prednosti golom Remija.

20:55 (11.) - Gooooool, i Šahtjor vodi protiv BATE- a 0:1!

20:53 (9.) - Gooooool, Bajern vodi 0:1!Samo minut posle gola Barse, do vođstva stiže i minhenski Bajern. Gosti na Olimpiku vode golom Robena.

20:52 (8.) - Gooooool, Barselona vodi 1:0!Fudbaleri Barselone brzo stižu do vođstva protiv Ajaksa. Strelac je Nejmar.

20:45 (1.) - Počele su sve utakmice Od 20.45h igra se ukupno sedam mečeva 3. kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H. U prvom meču dana CSKA i Mančester siti su igrali nerešeno 2:2 u Moskvi.20:35 - Evo i postava za duel BATE - Šahtjor

20:33 - Manje od 15 minuta do početka

20:30 - Startnih 11 za Porto i Bilbao

20:25 - Mesi najviše dribla u Ligi šampiona

20:20 - Pune se tribine u Gelzenkirhenu

20:15 - Strašna BarsaFudbaleri Barselone imaju samo jedan poraz u poslednjih 28 mečeva kod kuće.

20:08 - Roben i Miler predvode Bavarce

20:04 - Prva postava Rome za BajernSrpski fudbaler Adem Ljajić meč na Olimpiku počinje kao rezerva Vučice, iako je u prošlom kolu Serije A bio strelac.

20:01 - Luka Zahovič najveća opasnost po Čelsi

19:59 - Startnih 11 za APOEL i PSŽ

19:55 - Remi CSKA i Mančester sitijaFudbaleri CSKA i Mančester sitija remizirali su u Moskvi 2:2, u prvoj utakmici 3. kola Lige šampiona. Gosti su imali vođstvo od 2:0, ali je domaći tim u završnici meča stigli do boda. CSKA je do izjednačenja stigao posle diskutabilnog penala i navodnog prekršaja srpskog reprezentativca Aleksandra Kolarova. Kolarov je odigrao celu utakmicu za Siti, dok je na drugoj strani Zoran Tošić u sastavu domaćina zamenjen u 69. minutu.19:53 - Prva postava Sportinga

19:51 - Huntelar predvodi Šalke

19:50 - Ivanović i Matić starteri za ČelsiSrpski fudbaleri će početi meč protiv Maribora, a Branislav Ivanović igra jubilarnu 50 utakmicu u Ligi šampiona.

19:48 - Evo i startne postave Barselone

19:46 - Sastav Ajaksa za duel sa Barsom

19:44 - Gooooool, CSKA izjednačio na 2:2!Fudbaleri CSKA u završnici meča stižu do izjednačenja i to golom sa penala. Prethodno je Aleksandar Kolarov napravio prekršaj nad Dumbijom, strelca prvog gola za CSKA. Načo je bio siguran sa penala i donosi izjednačenje Armejcima.

19:41 - Mesi juri rekorde u Ligi šampiona i PrimeriNajbolji fudbaler Barselone Argentinac Lionel Mesi mogao bi večeras da uđe u istoriju Lige šampiona. Naime, Mesiju nedostaju samo tri gola da se izjednači sa najboljim golgeterom tog takmičenja Raulom Gonzalesom. Mesi bi uskoro mogao da postani i najbolji strelac Primere.

19:36 - Fudbaleri Maribora na Stamford Bridžu

19:33 - Toti ne zna za poraz protiv NemacaKapiten Rome Frančesko Toti nikada u karijeri nije izgubio utakmiu na Olimpiku protiv nemačkih klubova.

19:31 - Pogled na Kamp Nou

19:28 - Šalke i Sporting igraju u dvoranskim uslovima Zbog lošeg vremena u Gelzenkirhenu krov na stadionu će biti zatvoren.

19:25 - Gooooool CSKA smanjuje na 1:2!Moskovljani u 65. minutu smanjuju prednost Sitija. Strelac je Dumbija.

19:21 - Rakitić i Mesi ulaze na Kamp Nou

19:17 - Fudbaleri Juventusa stigli na Kariskakis

19:14 - Porto u crveno-belomNavijači Atletiko Bilbaa su u velikom broju došli na večerašnje gostovanje i sjajnoj atmosferi očekuju početak meča sa ekipom Porta.

19:11 - Klavirski koncert u RimuNavijači u Rimu, ispred stadiona Olimpiko mogu da uživaju u koncertu dva klavira.

19:05 - Nedelja Borbe protiv rasuzmaNa svim mečevima 3. kola UEFA Lige šampiona biće nastavljena borba protiv rasizma.

19:00 - Siti vodi na poluvremenu u MoskviFudbaleri Mančester sitija vode na poluvremenu protiv ekipe CSKA sa 2:0. Gosti su poveli u 29. minutu golom Aguera, a Milner duplira tu prednost u 38. minutu. Duel u Moskvi počeo je u 18.00h i igra se pred praznim tribinama pošto je UEFA oštro kaznila ruski klub zbog neprimerenog ponašanja navijača na prethodnim utakmicama.