(VIDEO) SUDIJA TREBAJU TI NAOČARE: Arbitar pokazao na centar, a lopta nije bila ni blizu gol linije

OČAJNA ODLUKA

Fudbaleri Genka savladali su ekipu Lirsa sa 3:0 u 13. kolu belgijskog prvenstva, a meč je obeležio nepostojeći gol Ervea Kažea

GENK – Fudbaleri Genka savladali su ekipu Lirsa sa 3:0 u 13. kolu belgijskog prvenstva, a meč je obeležio nepostojeći gol Ervea Kažea. Utakmica koja je odigrana u utorak još jednom je pokazala da je gol tehnologija neophodna u modernom fudbalu. Domaći tim je poveo u 32. minutu, da bi u 66. minutu na opšte iznenađenje sudija praktično poklonio drugi gol Genku. Naime, vezni fudbaler iz Konga Erve Kaže raspalio je po lopti sa ivice kaznenog prostora, ali je prečka zaustavila njegov udarac. Bilo je očigledno da je lopta pala ispred gol-linije pa je igra nastavljena, a golman Lirsa Boban Bajković prvi stiže do nje.

Međutim, nekoliko sekundi kasnije trener Genka Aleks Mekliš iznenada počinje da slavi pogodak, baš kao i zbunjeni Kaže. Trijumf Genka overio je Bufel u 83. minutu. Na video snimku se jasno vidi da lopta nije pala ni blizu gol linije.Pogledajte: