ČEHINJE BRŽE OD SIRENE: Košarkašice Srbije izgubile trojkom dve stotinke pre kraja

Pripreme

Košarka -
Reprezentacije Srbije i Češke u četvrtak od 12.30 u hali Sport Vizura u Zemunu odigraće drugi prijateljski meč.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije odigrala je prvu od dve prijateljske utakmice protiv selekcije Češke. Naše najbolje košarkašice u meču odigranom u sklopu priprema za Svetsko prvenstvo tokom većeg dela meča jurile su minimalnu prednost rivala, u finišu izjednačile trojkom Jovane Rad, ali su dve stotinke pre kraja primile trojku za konačnih: Srbija - Češka 86:89 (25:26, 20:20, 17:21, 24:22). Trebalo je vremena našim košarkašicama da uđu u meč. Češka je otvorila meč fantastičnim procentom šuta, pre svega za tri poena, pa su gošće već u uvodnim minutama povele sa 12:2. U sedmom minutu Srbija je prišla na 11:7, a dobrom rolom Tamare Radočaj i do poena minusa posle prvih deset minuta - 25:26. Možda i najbolji period igre našeg tima bio je početak druge četvrtine kada je Srbija povela sa 33:28. Međutim, gošće su u nastavku napravile seriju kojim su u 17. minutu povele sa 39:33. Kao i u finišu prve četvrtine, tako je i sada Srbija uspela bolje da odigra i na poluvreme ode sa poenom minusa - 45:46. Češka je kao i na samo početku utakmice mnogo bolje otvorila drugo poluvreme i za pet minuta napravila seriju 13:1 kojim je povela sa 59:47. Igru Srbije u tim trenucima uspela je da poveže Radočaj i sa nekoliko uzastopnih poena smanji zaostatak. Posle 30 minuta Češka je vodila sa 67:62. Prvih sedam minuta poslednje deonice nisu doneli rezultatski preokret. Češka je bila veoma sigurna u napadu i održavala je prednost. Tri minuta pre kraja Srbija je pošla na sve ili ništa i uspela da malo po malo smanjuje zaostatak. Minut i po pre isteka vremena Češka je vodila 85:79, ali je dobro uigrana akcija i trojka Jovane Rad donela izjednačenje 14 sekundi pre kraja - 86:86. Čehinje su organizovale poslednji napad i kada se činilo da će meč ući u produžetak, gotovo iz očaja šutnula je Elhotova i tačno dve stotinke pre isteka vremena pogodila za tri poena i konačnih 86:89."Ovo je najgora naša utakmica kada je skok u pitanju. Nažalost, ponavlja nam se taj problem. Moramo pod hitno u svojoj glavi da prelomimo koliko je skok bitan. Imali smo utakmice gde je skok bio fantastičan, ali i one druge. Ne znam zašto se to dešava. Protiv velikih reprezentacija kao što su Španija ili Francuska nismo imali taj problem, a on se ponovio protiv Češke. Češka je na ovom meču imala nenormalan procenat šuta za žensku košarku. Zaista su sve pogodile, zaključno sa ovom poslednjom trojkom. Mi smo tako pogodili protiv Francuske 1,7 sekundi pre kraja, sada se vratilo. Pozitivno je što smo stigli deset razlike u samo dva minuta. Moramo da nastavimo da radimo. Imali smo dva dana pauze posle turnira u Francuskoj, tek što smo se ponovo okupili. Sutra nas očekuje drugi meč, gde treba dodatno da finalizujemo neke posebne varijante u našoj igri. Dakle, ogromno nezadovoljstvo skokom i to mora da se reši koliko odmah. Bilo je i pozitivnih stvari. Čestitam Češkoj na visokom procentu šuta i pobedi", rekla je selektorka ženske seniorske reprezentacije Srbije Marina Maljković. Reprezentacije Srbije i Češke u četvrtak od 12.30 u hali Sport Vizura u Zemunu odigraće drugi prijateljski meč.SRBIJA: Radočaj 24, Čađo 5, Krnjić, Jovanović, Milovanović 15, Butulija 4, Ajduković, Vučurović 2, M. Dabović 8, Rad 16, Marković, A. Dabović 12. Nisu igrale: Orozović, Mandić. ČEŠKA: Vesela 5, Stejskalova 2, Hejdova, Hanušova 12, Burgrova 4, Bartonova 9, Vjoralova, Elhotova 13, Kulikova 9, Peškova 7, Vitečkova 19, Sedlakova 9.