KOCKASTI PROŠLI GOLGOTU: Hrvati tek posle produžetka nadigrali Filipince

"Komšije" se namučile na startu SP

Košarka -
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bojan Bogdanović sa 26 poena, dok je Krunoslav Simon dodao 12. U poraženoj ekipi istakao se Bleč sa 28 poena.

SEVILJA - Košarkaška reprezentacija Hrvatske pobedila je posle produžetka selekciju Filipina 81:78 (23:9, 14:22, 20:18, 14:22, 10:7) u meču prvog kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Sevilji.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bojan Bogdanović sa 26 poena, dok je Krunoslav Simon dodao 12. U poraženoj ekipi istakao se Bleč sa 28 poena.Hrvatska je teškom mukom stigla do pobede na startu SP. Hrvati su prvu četvrtinu dobili s 23:9, ali su se onda razigrali Filipinci i u drugom poluvremenu su stigli favorizovanog rivala i u jednom trenutku poveli. 20 sekundi pre kraja utakmice pri rezultatu 71:71 Filipinci su imali napad za pobedu, ali nisu uspeli da dođu do trijumfa. U dodatnih pet minuta Hrvatska je zaigrala bolje i stigla do prve pobede na SP.Hrvatska će u nedelju igrati protiv Argentine.