POBEDNIČKA SERIJA: Dabl-dabl Miloševića, sjajni Srbi iz Piteštija

Novi trijumf

Košarka -
Šutalo je bio najefikasniji sa 20 postignutih poena, dok je Milošević, za samo 24 minuta na terenu, ostvario učinak od 12 poena i 11 skokova

Košarkaši Piteštija su ostvarili i drugu pobedu u šampionatu Rumunije savladavši ekipu Mureša u gostima sa 85-78 (20-20, 24-17, 13-12, 28-19) uz sjajne partije Stevana Miloševića i Marka Šutala.Šutalo je bio najefikasniji sa 20 postignutih poena, dok je Milošević, za samo 24 minuta na terenu, ostvario učinak od 12 poena i 11 skokova, uz nepogrešiv šut iz igre (5-5). Dobru partiju prikazali su i Radenko Pilčević sa 13 poena i Mirko Kovač koji je postigao četiri. Najbolji u poraženom timu bio je Pecijukas sa 19 poena.Meč je većim delom bio ujednačen i gosti su bili nešto bolji u drugoj četvrtini, da bi treća četvrtina pripala domaćinima pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa rezultatom od 59-57 za Mureš.Utakmica je bila neizvesna sve do minut i po do kraja, kada je pri rezultatu 74-72 za Pitešti, Šutalo pogodio trojku. Posle toga domaćini više nisu dolazili na manje od četiri poena razlike pa je Pitešti lagano stigao do konačnih 85-78.Naredni meč za Pitešti biće duel sa Energijom Rovinari koji je na programu 23. oktobra.