PORAZ PARTIZANA U PIONIRU: Sjajni Murić nije mogao sam protiv Armanija

Poslednja provera

Košarka -
Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Armanija sa 85:65 (20:16, 18:24, 24:17, 23:8) u poslednjoj zvaničnoj utakmici pred start nove sezone

BEOGRAD - Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Armanija sa 85:65 (20:16, 18:24, 24:17, 23:8) u poslednjoj zvaničnoj utakmici pred start nove sezone.Partizan u prvom kolu regionalne ABA lige gostuje Solnoku, 5. oktobra u 17 časova, a u ponedeljak će saznati rivale u Evrokupu.Utakmica u hali Pionir, a crno-beli su igrali bez povređenih Nikole Milutinova, Andreje Milutinovića i Dragana Milosavljevića.Ubedljivo najefikasniji pojedinac meča bio je novi igrač Partizana Edo Mruić, koji je ubacio 29 poena. Dvocifreni su bili još i Milenko Tepić i Đorđe Gagić, koji su dodali po 10 poena. Ekipu Armanija predvodili su Kleiza sa 21 poenom i Đentile sa 18. Armani je prvu četvrtinu dobio sa četitri poena razlike (20:16), ali crno-beli u nastavku prave rezultatski preokret. Partizan na poluvreme odlazi sa dva poena viška, rezultatom 40:38. Najzaslužniji za sjajnu igru crno-belih bio je Murić koji je u tom periodu postigao čak 23 poena. Italijani u nastavku preuzimaju kontrolu i vraćaju izgubljenu prednost. Armani u završnici nije dozvolio novi preokret rivala, a gosti u poslednjoj deonici stižu i do dvocifrene prednosti. Gosti se nisu opuštali i na kraju stižu do ubedljive pobede od 20 poena razlike - 85:65.