ZVEZDA NASTAVILA POBEDNIČKI NIZ: Crveno-beli nadigrali i Olimpiju

Zmajčeki pali u Pioniru

Košarka -
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Boban Marjanović sa 15 poena, dok je Čarls Dženkins ubacio 13. Kod gostiju, najbolji je bio Mirza Begić sa 23 poena

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Olimpije rezultatom 73:65 (14:17, 19.11, 28:10, 12:27) u meču 3. kola ABA lige.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Boban Marjanović sa 15 poena, dok je Čarls Dženkins ubacio 13. Kod gostiju, najbolji je bio Mirza Begić sa 23 poena.Crvena zvezda je ostala na prvom mestu sa tri pobede, dok Olimpija ima skor od dva trijumfa i jednim porazom. Zvezda će u narednom kolu igrati sa Mega vizurom, dok će Olimpija dočekati Partizan.Zvezda je vodila skoro sve vreme, ali je prvo poluvreme bilo ujednačeno. Crveno-beli su furiozno počeli drugo poluvreme, napravili seriju 20:3 i stekli ubedljivu prednost. Olimpija je, međutim, u završnici uspela da priđe na šest poena zaostatka, ali je Zvezda uspela da sačuva pobeda.Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić kazao je da su njegovi košarkaši večeras imali mnogo oscilacija u igri, kao i da timu treba još vremena da dođe do ujednačene igre. "Bilo je i dobrih i loših perioda igre. Očigledno je da još ima mnogo oscilacija. Očekivali smo čvrstu i dobru igru Olimpije, koja se nije predavala ni kad smo ubedljivo vodili, i u poslednjoj deonici je iskoristila naše slabosti i rezultatski nam se približila. Posle dve ubedljive pobede stvorio se ambijent da će sve biti rešeno samim izlaskom na teren, ali nije baš tako lako. Za neke stvari treba vremena da se nivelišu", rekao je Radonjić. Zvezdu u četvrtak čeka početak takmičenja u Evroligi, a prvi protivnik biće Galatasaraj. "Čeka nas kvalitetan i iskusan rival u Evroligi, ali je potpuno jasno sa kojim ćemo ciljem ući u tu utakmicu, bez obzira na to što znamo koliko je kvalitetan protivnik", rekao je Radonjić.TOK MEČA

IV četvrtinaOlimpija je zaigrala angažovanije u poslednjoj četvrtini i iz minuta u minut smanjivala prednost domaćeg tima. Gosti su na dva minuta pre kraja došli do minus 7 (69:62). Međutim, Zvezda je uspela da sačuva prednost i da dođe do nove pobede u ABA ligi.III četvrtina

Zvezda je u 22. minutu povela s 43:29, a trener gostiju morao je da zatraži tajm-aut. Ovaj tajm-aut nije pomogao gostima, pošto je prednost Zvezde rasla iz minuta u minut. Zvezda je u 26. minutu povela 54:31. Domaći je u poslednji deo meča ušao s vođstvom od 61:38.II četvrtinaZvezda je dobru počela i drugu četvrtinu, a serijom od 8:2 u 14. minutu povela je 22:19. Zvezda je u nastavku meča održavala prednost od 4 do 7 poena. U 17. minutu bilo je 30:23 za domaći tim. Zvezda je prvih 20 minuta rešila u svoju korist, 33:28.I četvrtinaZvezda je odlično ušla u utakmicu i već u 4. minutu povela 9:2. Olimpija se vratila u 6. minutu na 9:6. Zvezda je potom povela 12:8, ali je u Olimpija u 10. minutu izjednačila na 14:14, a onda su gosti u poslednjim trenucima prvog dela meča trojkom poveli s 17:14.I četvrtina