PREMIJERA IZ SNOVA: Košarkaši Zvezde deklasirali Levski sa 30 razlike na startu ABA lige

Debakl Bugara u Pioniru

Košarka -
Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su ekipu Levskog iz Sofije sa 85:55 u prvom kolu regionalne Jadranske lige

BEOGRAD – Košarkaši Crvene zvezde sjajno su počeli novu sezonu.Zvezda je u Pioniru deklasirala ekipu Levskog iz Sofije sa 85:55 u prvom kolu regionalne Jadranske lige.Levski je držao korak sa crveno-belima do treće četvrtine, da bi zatim usledila Zvezdina rapsodija. Ekipa trenera Dejana Radonjića napravila je neverovatnu seriju od 32:6 i povela sa 76:49.Usledila je rutinska završnica Beograđana koji na kraju, na više nego ubedljiv način, stižu do prve pobede u novoj sezoni. Domaći tim predvodio je kapiten Luka Mitrović sa 18 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Marjanović je ubacio 14 poena, Dangubić je dodao 11, a Cirbes 10. U petak je na programu i duel Cibona – Olimpija (21h), dok se ostale utakmice igraju u subotu.TOK MEČANa početku utakmice bilo je vidljivo da crveno-beli još nisu uigrani. Levski je to iskoristio i stiže do vođstva od 11:4.Ipak, Zvezda se polako vraćala u igru i konsolidovala svoje redove. U takvoj situaciji crveno-beli su do kraja prve četvrtine nadoknadili prednost rivala, pa se na prvi predah otišlo sa rezultatom 17:17.Košarkaši Zvezde u nastavku stižu i do prednosti, ali su Bugari i dalje držali korak sa domaćinom. Međutim, izabranici trenera Radonjića uspevaju da se odlepe na +7 – 38:31 i tu prednost uspevaju da sačuvaju do kraja prvog poluvremena - 42:35.Levski je drugo poluvreme otvorio serijom 8:2 i Bugari prilaze na samo poen zaostatka – 44:43. Zvezda je odmah odgovorila i brzo vraća izgubljenu prednost – 51:43.Ubrzo posle toga krenula je furiozna serija crveno-belih koja je rešila pitanje pobednika. Prednost Zvezde je rasla iz minuta u minut, pa je na kraju treće četvrtine bilo 65:47.Poslednja deonica je bila čista formalnost, pošto povratka za levski nije bilo. Zvezda je mirno privela meč kraju za konačnih 85:55.ABA liga, prvo kolo:Petak:Crvena zvezda - Levski 85:55Cibona - Olimpija (21h)Subota:Krka - CedevitaSolnok - PartizanMega Vizura - MZT SkopljeZadar - IgokeaBudućnost - Metalac Valjevo.