CRVENO-BELI BEZ GREŠKE 4/4: Košarkaši Crvene zvezde savladali i Mega Vizuru

MAKSIMALNO

Košarka -
Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mega Vizure sa 93:77 (26:29, 25:15, 17:17, 25:16) u 4. kolu regionalne ABA lige

BEOGRAD – Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mega Vizure sa 93:77 (26:29, 25:15, 17:17, 25:16) u 4. kolu regionalne ABA lige. Crveno-beli zadržali maksimalan učinak na startu sezone. Zvezda je u Železniku upisala i četvrtu pobedu uregionalnom takmičenju, pošto je prethodno bez problema savladala i ekipe Levskog (85:55), Cibone (64:88) i Olimpije (73:65). Izabranici trenera Radonjića dobili su i prvi meču Evroligi, pošto su na debiju u Kombank Areni pobedili turski Galatasaraj (76:68). S druge strane košarkaši Mega Vizure sada imaju dve pobede i dva poraza u ABA ligi. Mega je prethodno slavila protiv MZT-a (103:95) i Cibone (78:74), dok je u drugom kolu poražena od Levskog (98:89).Najbolji pojedinac utakmice bio je kapiten Zvezde Luka Mitrović, koji je postigao 27 poena, uz samo jedan promašaj, sedam skokova, dve asistencije i dve ukradene lopze za indeks korisnosti 34.U domaćem timu blistao je i Boban Marjanović sa 20 poena i devet skokova, dok su Markus Vilijams i Jaka Blažič su dodali po 10. Na drugoj strani, Nikola Jokić je ubacio 17 poena, dok je Nenad Miljenović dodao 14 poena uz 14 asistencija. Za Megu je u Železniku debitovao je Marko Kešelj koji je svom bivšem klubu ubacio pet poena.Zvezda će u narednom kolu Jadranske lige gostovati Zadru, dok će Mega Vizura dočekati Olimpiju, koja je nešto ranije ubedljivo savladala Partizan.TOK MEČAKošarkaši Mega Vizure su odlično počeli duel protiv Crvene zvezde. Gosti su posle tri i po minuta uvodili sa 8:14, a zatim i sa 12:19. Mega je u tim ternucima igrala odlično pa ubrzo stižu I do maksimalnih osam poena prednosti – 17:25. Međutim, crveno-beli u završnici prve deonice uspevaju da smanje prednost rivala i na prvi predah odlaze sa samo tri poena zaostatka, rezultatom 26:29.Crvena zvezda drugu četvrtinu otvara serijom 5:0 i stiže do prvog vođstva posle uvodnih poena Nikole Kalinića.Izabranici trenera Radonjića su u drugih 10 minuta igrali mnogo bolje, a posle trojke Vilijamsa dolaze do šest poena prednosti - 38:32. Mega je uzvratila, ali crveno-beli na poluvreme ipak odlaze sa +7 - 51:44. Trener Radonjić je imao i verbalni sukob sa sudijom Milijom Vojinovićem, pa je dobio tehničku grešku.Zvezda je u nastavku meča rutinski kontrolisala utakmicu. Izabranici trenera Dejana Milojevića su pokušavali da stignu prednost rivala, ali je odbrana crveno-belih sjajno funkcionisala.Treća deonica je završena bez pobednika, rezultatom 17:17, pa je Zvezda i u poslednjih deset minuta ušla sa sedam poena viška - 68:61. U poslednjoj četvrtini nije bilo iznenađenja, pošto su crveno-beli mirno priveli meč kraju za konačnih 93:77 i četvrtu pobedu u ABA ligi.