CRNO-BELI ISPUSTILI PLUS 10: Partizan izgubio od Hapoela u poslednjoj sekundi utakmice

Kakva šteta

Košarka -
Crno-beli su zabeležili i treći poraz u Evrokupu, dok je Hapoel stigao do prve pobede. Partizan će u narednom kolu gostovati ekipi Krasni oktobar u Volgogradu

JERUSALIM - Košarkaši Partizana poraženi su u Jerusalimu od ekipe Hapoela rezultatom 82:79 (18:20, 24:26, 14:20, 26:13) u meču trećeg kola grupe E Evrokupa.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lior Elijahu sa 22 poena, dok su Džons i Smit ubacili po 13. U ekipi Partizana najbolji je bio Edo Murić sa 21 poenom, dok je Luka Bogdanović ubacio 16.Crno-beli su zabeležili i treći poraz u Evrokupu, dok je Hapoel stigao do prve pobede. Partizan će u narednom kolu gostovati ekipi Krasni oktobar u Volgogradu.Partizan je vodio skoro tokom cele utakmice, a u više navrata je imao dvocifrenu prednost, koja je najviše iznosila 11 razlike. Crno-beli su vodili najviše zahvaljujući dobrom šutu. Hapoel se vratio u poslednjoj četvrtini, kada je zaustavio napade Partizana da bi u poslednjem minutu posle slobodnih bacanja Rajta. Partizan je poveo napad 29 sekundi pre kraja, a Milenko Tepić je asistirao Gagiću, koji je pet sekundi pre kraja zakucao za 79:79. Hapoel je uspeo da iskoristi poslednji napad, pošto je Dervin Kičen postigao koš uz faul. On je iskoristio dodatno slobodno bacanje za 82:79.Revoltirani Vujošević je u jednom trenutku izvređao Mihajla Andrića i uhvatio ga za vrat, ali je sve završeno bez ozbiljnijih posledica.

Vujošević: Ovakva igra daje razloga za optimizam TOK UTAKMICE: IV ČETVRTINA

Partizan je lošom igrom na startu poslednje četvrtine dozvolio domaćem timu da u 35. priđe na na minus dva, 67:69. Igralo se potom poen za poen, a Hapoel je tri minuta pre kraja izjednačio na 71:71. Crno-beli su poveli 77:73, ali su domaći na 90 sekundi pre kraja izjednači na 77:77. Partizan potom nije iskoristio napad, a sudije jednu sumnjivu loptu dodelili domaćem timu. Hapoel je posle tajm-auta imao napad, a sudije su dosudile sumnjiv faul Milutinoviću i dodelile dva bacanja Rajtu, koji je oba puta bio precizan. Gagić je 5 sekundi pre kraja zakucao za 79:79. Međutim, Kičen je u poslednjoj sekundi uz faul pogodio za 81:79, a onda je i bio precizan sa penala.III četvrtinaHapoel je zaigrao angažovanije na startu treće četvrtine i poveo 49:48. Hapoel je u 25. minutu poveo 56:52, ali su crno-beli poenima Murića vratili prednost, 57:56. Crno-beli su tada zaigrali angažovanije i serijom od 9:0 ušli u poslednju četvrtinu sa plus 10, 66:56.III četvrtina

Partizan je zaigrao angažovanije u drugoj četvrtini, a serijom od 12:4 u 13 minutu poveo 32:22. Domaći su u 15. minutu prišli na 31:32, ali je usledila nova serija crno-belih koji su poveli 37:31. Hapoel je u 18. minutu smanjio na 38:41, a Bogdanović je trojkom doneo plus 6 crno-belima, 44:38. Partizan je prvih 20 minuta rešio u svoju korist 46:42.I četvrtinaPartizan je meč počeo poenima Gagića i Murića (4:2), a onda je usledila i trojka Tepića za 7:6. Domaći su potom zahvaljujući poenima Elijahua stigli do plus 5 (16:11). Međutim, usledile su trojke Tepića i Bogdanovića, a crno-beli su prvih 10 minuta rešili u svoju korist rezultatom 20:18.I četvrtina