SRBIJA SLAVILA U PRODUŽETKU: Bogdanović trojkom srušio Hrvate

Drama pripala orlovima

Košarka -
Srbija je u petak poražena od Grčke 66:64, a "orlovi" će u nedelju igrati protiv Francuske od 20,30 časova

PO - Muška košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je posle produžetka selekciju Hrvatske rezultatom 84:83 (16:9, 18:20, 18:22, 21:22, 11:10) u meču drugog kola na turniru u francuskom Pou.

Trijumf Srbiji doneo je Bogdan Bogdanović trojkom 5,6 sekundi pre kraja. Posle toga je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović šutnuo za tri, ali nije uspeo da donese pobedu Hrvatskoj. Srbiju je predvodio Marko Simonović sa 24 poena, uz šut za tri 5/6. Nemanja Bjelica završio je utakmicu sa 15, a Miroslav Raduljica sa 13 poena. Ujednačen napad Hrvatske predvodio je Bojan Bogdanović sa 19 poena. Srbija je u petak poražena od Grčke 66:64, a "orlovi" će u nedelju igrati protiv Francuske od 20,30 časova.

TOK UTAKMICE

Bogdan Bogdanović je na 5,6 sekundi pre kraja pogodio trojku za 84:83, a onda Hrvati nisu iskoristili poslednji napad.

Bogdanović nije pogodio trojku za Srbiju, a Hrvati nisu iskoristili naredni napad. Simonović je pogodio za tri poena, 82:81. Srbija je potom imala i napad za vođstvo, ali ga nije iskoristila. Simon je iskoristio jedno slobodno bacanje, za 83:81.Hrvati su poveli 75:73, a Bjelica je sa penala izjednačio na 75:75. Nova prednost za Hrvate, 77:75, ali je Bogdanović trojkom povisio na 78:77. Simon je iskoristio slobodna bacanja na 79:78. Marković potom nije pogodio za tri poena, ali je zato Bojan Bogdanović trojkom doneo prednost Hrvatima od 82:78.I produžetakSrbija je poenima Simonovića stigla do novog vođstva od 70:68, ali je Lafajet trojkom doneo prednost Hrvatskoj 71:70. Naši košarkaši su potom pogrešili, a Lafajet je sa linije penala povisio prednost Hrvata na 73:70. Simonović je neverovatnom trojkom doneo izjednačenje, 73:73. U narednom napadu Hrvati nisu uspeli da pogode i ušlo se u produžetak.

Raduljica je smanjio na 65:60, ali je Rudež novom trojkom povisio na 68:60. Međutim, usledila je serija Srbije od 7:0, 68:67.

Hrvatska je serijom od 7:0 stigla do najveće prednosti na utakmici od plus 5, 60:55. Raduljica je smanjio na 60:58, ali je Žorić postigao dva poena, 62:58. Usledila je trojka Rudeža i tajm-aut Aleksandra Đorđevića.Srbija je početkom poslednje četvrtine povela 55:53, ali su Hrvati uspeli da izjednače na 55:55. Hrvati su posle tajm-auta stigli do najvećeg vođstva na meču od 57:55.

IV četvrtina

Hrvatska je uspela serijom od 4:0 da dođe do vođstva od 51:50, ali je Srbija u poslednju četvrtinu ušla s vođstvom od 52:51.

Razigrao se Simonović, koji je novim poenima doneo novo vođstvo našem timu, 47:45. Hrvati su izjednačili, a onda je usledila nova trojka Simonovića, 50:47.

Bogdanović je u 25. minutu trojkom povisio na 45:42, ali je već u narednom napadu Bogdanović izjednačio na 45:45. Đorđević je odmah zatražio tajm-aut.Hrvatska je zaigrala angažovanije na startu treće četvrtine i trojkama je stigla do vođstva od 38:36. Mitrović je u narednom napadu doneo izjednačenje "orlovima", 38:38. Bjelica je potom povisio na 39:38, a onda se igralo koš za koš.

III četvrtina

Naša selekcija je propustila nekoliko prilika da stigne do dvocifrenog vođstva, a potom su Hrvati serijom od 4:0 stigli do 34:29. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

Bjelica je sa linije penala povisio vođstvo Srbije na 31:23, a Simon je potom smanjio na 31:25. Usledila je trojka za Markovića za najveće vođstvo našeg tima, 34:25.

Lafajet je trojkom smanjio na 26:20, a Bjelica je povisio na 28:20. Naši košarkaši su napravili novu grešku u napadu, a Hrvati su to kaznili trojkom Bogdanovića, 28:23. Bjelica je potom pogodio jedno slobodno bacanje, 29:23.

Hrvati su smanjili na 19:15, ali je Raduljica povisio na 21:15. Hrvati su pogocima Žorića smanjili na 21:17, ali je usledila trojka Simonovića. Simonović se raspucao i pogodio za 26:17. Kapiten Zvezde je potom dobro odigrao u odbrani i omogućio još jedan napad za "orlove".

Hrvatska je smanjila na 18:12, a onda su naši košarkaši napravili nekoliko grešaka u napadu. Na našu sreću u napadu greše i Hrvati, što je nateralo Jasminu Repešu da zatraži tajm-aut. Micić je pogodio jedno slobodno bacanje za 19:12.

Naša selekcija je nešto lošije ušla u drugu četvrtinu, a selektor "orlova" Aleksandar Đorđević je odmah zatražio tajm-aut. Hrvatska je prethodno smanjila na 16:11. Raduljica je bio precizan sa penala za 18:11.

II četvrtina

Katić postiže prve poene i donosi najveću prednost Srbiji od 16:9. Ovim rezultatom je završena prva četvrtina.Micić na 2,5 minuta pre kraja prve četvrtine postiže prvu trojku za Srbiju za 12:7, ali Lafajet smanjuje na 12:9.

Posle nekoliko neiskorišćenih napada sa obe strane, Srbija je do novog vođstva stigla zakucavanjem Bjelice. Bogdan Bogdanović je potom povisio na 8:4.

Hrvatska je poenima Bojana Bogdanovića stigla do prvih poena, a naša selekcija potom nije iskorila nekoliko napada da stigne do ubedljivijeg vođstva. Bogdanović je potom izjednačio na 4:4.Za Srbiju su počeli Bogdanović, Marković, Bjelica, Mitrović i Raduljica. Naša selekcija je dobro počela i u drugom minutu stigla do vođstva od 4:0.