POBEDA ZA DRUGI KRUG MUNDOBASKETA: Srbija slomila Iran u drugom poluvremenu

Drugi trijumf "orlova" na SP

Košarka -
Naša selekcija je ovom pobedila obezbedila plasman u osminu finala Mundobasketa. Za Srbiju na ovom meču nisu igrali Nenad Krstić i Stefan Birčević, koji su celu utakmicu presedeli na klupi
1 / 9 Foto: Kurirsport

GRANADA - Muška košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas u Granadi selekciju Irana 83:70 (21:18, 21:20, 25:13, 16:19) u meču trećeg kola grupe A na Svetskom prvenstvu u Španiji.Naša selekcija je ovom pobedila obezbedila plasman u osminu finala Mundobasketa. Za Srbiju na ovom meču nisu igrali Nenad Krstić i Stefan Birčević, koji su celu utakmicu presedeli na klupi.Najefikasniji u našem timu bio je Nemanja Bjelica sa 18 poena, dok je Bogdan Bogdanović dodao 16, a Miroslav Raduljica je ubacio 13. U poraženoj ekipi najbolji je bio Hadadi sa 29 poena, dok je Bahrami ubacio 20.Srbija je u prvom kolu pobedila Egipat, a u drugom je poražena od Francuske. "Orlove" u utorak očekuje slobodan dan. Srbija će u sredu igrati protiv Brazila, a u četvrtak protiv Španije.Francuska je pobedila Egipat 94:55 (23:15, 26:11, 19:10, 26:19). Lovernj je bio najefikasniji u selekciji Francuske sa 12 poena, dok se u ekipi Egipta istakao Elgamal takođe sa 12 poena. Francuska ima dve pobede i poraz, dok je Egipat zabeležio sva tri neuspeha.

Miloš Teodosić je rekao da je cilj ispunjen pobedom protiv Irana. Selektor Srbije Aleksandar Đorđević je rekao da je odbrana donela pobedu protiv Irana.

Današnji meč u dvorani Munisipal odigran je pred oko 6.000 gledalaca, a sudili su Hristodulu (Grčka), Mejberi (Australija), Nuran (Turska).

Srbija: Teodosić 8, Simonović 4, Jović 2, Bogdanović 16, Bjelica 18, Marković 5, Kalinić 3, Birčević, Krstić, Raduljica 13, Katić 8, Štimac 6.

Iran: Argahavan, Mašajeki, Jamšidi 3, Kamrani 2, Kazemi 6, Zagenhen, Afag 6, Sajakijan 2, Kordust, Jamšidi 2, Bahrami 20, Hadadi 29.

TOK UTAKMICE

IV četvrtinaSrbija je nastavila sa dobrom igrom i u poslednjoj četvrtini. U 32. minutu bilo je plus 20 (73:53). Iranci su potom napravili seriju od 6:0 i u 35. minutu bilo je 73:59. Srbija je održavala visoku prednost i zasluženo je stigla do ubedljive pobede.

III četvrtinaSrbija je dobro ušla u treću četvrtinu i povela 45:38. Arbitri su potom dosudile tehnički faul Bahramiju. Srbija je potom u 22. minutu prvi put došla do dvocifrene prednosti, 48:38. U 24. minutu naši su velikom borbenošću stigli do plus 15 (53:38). Prednost Srbije je rasla iz minuta u minut, a u 25. bilo je 57:38. Iran je prve poene u trećoj četvrtini postigao tek posle 5 minuta igre. Srbija je do kraja treće treće četvrtine održavali visoku prednosti, a "orlovi" su u poslednji deo meča ušli s vođstvom od 67:51.

II četvrtinaSrbija je u 15. minutu poenima Bogdanovića povela 32:30. Srbija je potom poenima Simonovića sa linije penala povela 34:30. Hadadi je nastavio da pogađa iz svih pozicija. Iranski centar je za 17 minuta postigao 22 poena. Hadadi je potom napustio igru, a naša selekcija je na minut pre kraja druge četvrtine povela 42:38. Ovaj rezultat je ostao do kraja prvog poluvremena.

U prvoj četvrtini u igru nisu ulazili Nenad Krstić i Vladimir Štimac. Srbija je početkom druge četvrtine povela 25:20, ali su Iranci trojkom smanjili na 25:23. Hadadi je nastavio sa dobrom igrom i za 12 minuta postigao je 15 poena. Teodosić je pogodio trojku za 28:25, ali je Hadadi poenima vratio Iran u igru, 28:28. Selektor Srbije Aleksandar Đorđević je potom morao da zatraži tajm-aut.I četvrtina

Srbija je dobro ušla u meč i povela 5:2. Međutim, Iran je u trećem minutu uspeo trojkama da dođe do prednosti od 9:5. Iranci su održavali prednost i u petom minutu su imali plus tri 13:10. U ovom periodu igre dominirao je Hadadi, koji je postigao osam poena. Srbija je zaigrala angažovanije i u 6. minutu bilo je 14:13 za naš tim. Potom se razigrao i Bjelica, a u 9. minutu bilo je 19:16 za "orlove". Naši košarkaši su prvu četvrtinu dobili rezultatom 21:18.TOK UTAKMICE