RUTINSKI TRIJUMF CRVENO-BELIH: Zvezda pregazila Zadar

Mitrović, Kalinić i Dženkins briljirali

Košarka -
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Mitrović sa 16 poena, dok su Nikola Kalinić i Čarls Dženkins ubacili po 14. U domaćem timu najbolji je bio Kraljević sa 14 poena

ZADAR - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Zadra 79:63 (15:10, 22:20, 28:18, 14:15) u meču 5. kola regionalne ABA lige.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Mitrović sa 16 poena, dok su Nikola Kalinić i Čarls Dženkins ubacili po 14. U domaćem timu najbolji je bio Kraljević sa 14 poena.Crvena zvezda i Budućnost dele prvo mesto na tabeli sa po pet pobeda, Zadar ima skor od dva trijumfa i tri poraza.Crveno-beli će u narednom kolu, 2. novembra na svom terenu dočekati Budućnost.

U poslednjoj utakmici 5. kola sutra se sastaju Cedevita i Igokea.

Odigrano juče: Slovan - Levski 81:67, Keka - MZT 85:52, Partizan - Metalac 84:77, Mega Vizura - Olimpija 85:66, Budućnost - Cibona 101:79.

Tabela: Crvena zvezda i Budućnost 5-0, Krka 4-1, Solnok, Olimpija i Mega Vizura 3-2, Zadar, MZT i Partizan 2-3, Cedevita 2-2, Cibona i Levski 1-4, Igokea 1-3, Metalac 0-5.

TOK UTAKMICE

IV četvrtina

Zvezda je u poslednjoj četvrtini održava visoku prednost od 17 poena. U 36. minutu bilo je 74:57 za beogradski tim. Crveno-beli su potom rutinskom igrom održavali vođstvo i stigli su do ubedljive pobede.III četvrtinaZvezda je na startu treće četvrtine serijom od 7:0 stigla do velikog vođstva od 44:30. Zadar je u 26. minutu prišao na minus 10 (49:39). Zvezda je u poslednju četvrtinu ušla s prednošću od 65:48.

II četvrtinaZadar je u 12. minutu prišao na 15:12, ali je Zvezda serijom od 6:2 u 14. minutu povela 21:14. Domaći su potom zaigrali angažovanije i u 16. minutu prišli na 20:23. Zvezda je posle tajm-auta trenera Dejana Radonjića vratila prednost na sedam poena. Zvezda je u finišu vodila 34:27, a onda je usledila trojka domaćeg tima. Zvezda je vratila trojku i na poluvreme otišla s vođstvo od 37:30.I četvrtinaObe ekipe su loše ušle u meč, a za dva minuta postignut je samo jedan poen i to se u strelce sa linije penala upisao Marjanović. Zvezda je serijom od 5:0 povela 6:2, ali domaći prišli na 6:4. Usledila je nova serija Zvezde od 5:0. Zadar je u devetom minutu prišao na 11:10, ali je Zvezda prvu četvrtinu rešila u svoju korist od 15:10.