(FOTO) NAJJAČI SRBIN IZDOMINIRAO: Rade Savić podigao 260 kg i osvojio prvo mesto u Budimpešti

Ponovo prvi

Ostali sportovi -
1 / 3 Foto: Kurir Sport

Minulog vikenda u Budimpešti održan je najveći sajam sporta na kome je najbolji rezultat ostvario srpski takmičar Rade Savić.

Savić, trostruki uzastopni šampion Evrope, nastupao je u svojoj disciplini raw benc press i zauzeo prvo mesto.

On je u apsolutnoj kategoriji bio ubedljivo prvi u konkurenciji 180 takmičara podigavši najveću kilažu 260 kilograma. U ostalim disciplinama nastupilo je preko 1.500 takmičara iz 50 sportova.

Savić je u junu ove godine u Češkoj na takmičenju u powerliftingu po treći put postao prvak Evrope sa podignutih 280 kilograma.

Rade Savić, pored sporta poznat je i po humanitarnom radu. Svetski prvak u pauerliftingu, i svetski rekorder u benč presu, postao je nedavno zaštitno lice ambasade Malezije u Srbiji, sa ciljem pomoći za škole u nerazvijenim krajevima Srbije.

Tokom leta posetio je nekoliko škola širom Srbije i organizovao podelu sakupljene pomoći.