JURIŠ NA DRUGU MEDALJU: Stjepanović u finalu na 200 metara slobodno

Evropsko prvenstvo u plivanju

Ostali sportovi -
On je ostvario vreme od minut i 46 sekundi i 79 stotinki svoju grupu završio kao drugi

BERLIN - Srpski plivač Velimir Stjepanović plasirao se u finale trke na 200 metara slobodno na Evropskom prvenstvu u Berlinu. On je ostvario vreme od minut i 46 sekundi i 79 stotinki svoju grupu završio kao drugi. Stjepanović je jutros u kvalifikacijama ostvario vreme od minut, 48 sekundi i dve stotinke. On je imao ukupno peto vreme u kvalifikacijama. Najbrži u kvalifikacijama je bio Nemac Pol Biderman, koji je ostvario rezultat od 1:46.62.

Drugi srpski plivač Stefan Šorak nije uspeo da se plasira u polufinale, pošto je u kvalifikacijama bio tek 42. u vremenu 1:51.19.

Stjepanović je juče osvojio zlatnu medalju u trci na 400 metara slobodnim stilom.

Srpska plivačica Jovana Bogdanović nije uspela da se plasira u polufinale trke na 100 metara prsno na EP u Berlinu. Ona je u kvalificijama 100 metara preplivala za minut, 13 sekundi i 86 stotinki, što je na kraju bio tek 44. rezultat. Najbrže vreme u kvalifikacijama ostvarila je Italijanka Arijana Kastiljoni (1:07.50).

Bogdan Knežević nije uspeo da se plasira u polufinale trke na 200 metara mešovito. Knežević je ostvario vreme od 2:04.43 minuta i u kvalifikacijama zauzeo 28. mesto od 35 takmičara. Najbolji rezultat ostvario je Mađar Laslo Čeh - 1:59.17.

Srpske plivačice Miroslava Najdanovski i Katarina Simonović nisu uspele da se plasiraju u polufinale trke na 100 metara slobodno na Evropskom prvenstvu u Berlinu. Najdanovska je u kvalifikacijama osvojila 29, a Simonovićeva 32. mesto. Najdanovska je ostvarila vreme od 56,89 sekundi, dok je Simonovićeva 57,05s.