TRIJUMF BRITANCA: Luis Hamilton pobedio u Monci

Formula 1

Ostali sportovi -

BEOGRAD - Vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton pobedio je danas u trci Formule jedan za Veliku nagradu Italije u Monci. To je šesta pobeda Hamiltona ove sezone, 28. u karijeri, a trku je završio za sat, 19 minuta, 10 sekundi i 236 stotinki.

Drugo mesto zauzeo je njegov klupski kolega Niko Rozberg, dok je treći kroz cilj prošao Felipe Masa iz Vilijamsa i to je njegov prvi plasman na podijum ove sezone.

Hamilton je tako smanjio zaostatak za Rozbergom u šampionatu na 22 boda.

Četvrto mesto zauzeo je Valteri Botas iz Vilijamsa, peti je bio Danijel Rikardo iz Red Bula, a šesti njegov kupski kolega Sebastijan Fetel.

Bodove su još osvojili vozač Meklarena Kevin Magnusen, Serhio Peres iz Fors Indije, Dženson Baton iz Meklarena i Kimi Raikonen iz Ferarija.

Naredna trka u šampionatu Formule jedan na programu je 21. septembra za Veliku nagradu Singapura.