USPEH SRPSKIH PLIVAČA: Lenđer, Silađi i Simonovićeva u polufinalu EP

Dobri rezultati u Berlinu

Ostali sportovi -
Lenđer je u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo treće mesto s rezultatom 52 sekunde i 76 stotinke, što je ukupno bilo 11. vreme

BERLIN - Srpski plivač Ivan Lenđer plasirao se u polufinale trke 100 metara delfin na Evropskom prvenstvu u Berlinu. Lenđer je u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo treće mesto s rezultatom 52 sekunde i 76 stotinke, što je ukupno bilo 11. vreme. Najbrži u kvalifikacijama bio je Mađar Laslo Čeh s vremenom 52 sekunde i 14 stotinki. Polufinalne trke na 100 metara delfin stilom na programu su danas od 18.28.Čaba Silađi se plasirao u polufinale trke 50 metara prsno. Silađi je pobedio u svojoj kvalifikacionoj grupi s rezultatom 27,25 sekundi. On je u kvalifikacijama ostvario ukupno drugo vreme. Polufinalne trke su na programu večeras od 19.26.Katarina Simonović plasirala se u polufinale trke 200 metara slobodnim stilom. Simonović je bila prva u svojoj kvalifikacionoj grupi, a trku je završila za dva minuta i 92 stotinke, što je novi nacionalni rekord u disciplini 200 metara slobodnim stilom. Ona se u polufinale plasirala 14. vremenom u kvalifikacijama. Najbrža u kvalifikacijama bila je Mađarica Katinka Hošu, koja je stazu preplivala za minut, 57 sekundi i pet stotinki. Polufinalne trke su na programu danas od 18.18.Andrea Basaraba nije uspela da se plasira u finale trke 1.500 metara slobodnim stilom, pošto je u kvalifikacijama osvojila 21. mesto. On je 1.500m preplivala za 17 minuta, 20 sekundi i 73 stotinke. Najbolje vreme u kvalifikacijama imala je Mireia Garsija Belmonte iz Španije (16:11.22).