IZGORELI U PAKLU 62.000 POLJAKA: Srpski odbojkaši poraženi na startu SP

Oboren svetski rekord

Ostali sportovi -
Utakmici je prisustvovalo 62.100 gledalaca što je novi svetski rekord kada je u pitanju poseta na nekoj odbojkaškoj utakmici

VARŠAVA - Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je večeras u Varšavi od selekcije Poljske rezultatom 3:0, po setovima 25:19, 25:18, 25:18 u meču prvog kola grupe A Svetskog prvenstva.Utakmici Poljska - Srbija, kojom je otvoreno SP, prisustvovalo je 62.100 gledalaca što je novi svetski rekord kada je u pitanju poseta na nekoj odbojkaškoj utakmici.Srbija će u drugom kolu, 2. septembra igrati protiv Argentine od 13 časova, a u trećem kolu 4. septembra protiv Australije (16.30). U četvrtom kolu 6. septembra odbojkaši Srbije igraće protiv Venecuele (16.30), a u poslednjem, petom kolu 7. septembra protiv Kameruna od 20.15.Po četiri reprezentacije iz sve četiri grupe nastaviće takmičenje u drugoj fazi, gde će selekcije iz A i D grupe formirati E grupu, a selekcije iz B i C grupe F grupu.

TOK UTAKMICE:III setSlična igra viđena je i na startu trećeg seta. Poljska je povela 5:2. Poljaci su potom sjajnim servisima stigli do 7:3. Prednost Poljaka je rasla do 10:5, a potom i 15:10. Poljska je potom mirnom igrom došla do ubedljive pobede.

II setPoljska je nastavila sa dobrom igrom i u drugom setu. poljaci su na prvom tehničkom tajm autu vodili 8:4 zahvaljujući sjajnim servisima i greškama naših, a domaći su ubrzo poveli sa 14:5. Domaći odbojkaši su održavali visoku prednost i brzo su došli do 2:0 u setovima. U drugom setu bilo je 25:18.I set

Srbija je bolje ušla u meč i povela 3:1. Međutim, Poljaci su uspeli da preokrenu rezultat i na prvi tehnički tajm-aut odu s vođstvom od 8:7. Poljska je nastavila sa dobrom igrom i u nastavku meča, a naši reprezentativci su napravili veliki broj grešaka. Poljska je na drugom tajm-autu imala prednost od 16:12. Domaćini su bodreni velikom podrškom sa tribina dobili prvi set s 25:19 posle 25 minuta igre.TOK UTAKMICE