FANTASTIČAN PREOKRET DELFINA: Srbija savladala Crnu Goru za novo finale EP

Protiv Mađara za novo zlato

Ostali sportovi -
Vaterpolisti Srbije plasirali su se u novo finale Evropskog prvenstva u Budimpešti pošto su posle fantastičnog preokreta savladali Crnu Goru sa 10:9

BUDIMPEŠTA - Vaterpolisti Srbije plasirali su se u veliko finale Evropskog prvenstva u Budimpešti pošto su posle fantastičnog preokreta savladali Crnu Goru sa 10:9.Srbija je do velikog trijumfa stigla fantastičnim preokretom u drugom poluvremenu, iako je Crna Gora u nekoliko navrata imala i četiri gola prednosti (1:5, 4:8). Međutim, Srbija se konsolidovala u nastavku, a selektor Dejan Savić u završnici meča umesto Pijetlovića na gol šalje Branislava Mitrovića, koji sa nekoliko sjajnih odbrana vraćeno samopouzdanje svom timu.Srpski "delfini" su se tako revanširali Crnogorcima za prošlogodišnji poraz u četvrtfinalu Svetskog prvenstva (9:8). Srbija je savladala Crnu Goru i u junu ove godine u Svetskoj ligi, rezultatom 14:5.Srbija će u nedelju u finalu protiv domaćina Mađarske braniti zlato osvojeno pre dve godine u Holandiji. U prvom polufinanom meču Mađarska je savladala Italiju sa 8:7.Finale kontinentalnog šampionata na programu je u nedelju od 20.30 sati, a prethodno se od 18.30 časova igra utakmica za treće mesto između selekcija Crne Gore i Italije.Srbija: G.Pijetlović, Mandić, Gocić 1, Ranđelović, Ćuk 2, D.Pijetlović, Nikić 1, Aleksić 1, Rađen, Filipović 2, Prlainović, S. Mitrović 3, B.Mitrović.

Crna Gora: Radić, Dr. Brguljan 3, Pasković, Petrović, Da.Brguljan 1, Čučković, M.Janović 1, N.Janović 3, Ivović 1, Mišić, Klikovac, Jokić, Šćepanović.TOK MEČA21:38 - Kraj utakmice!Vaterpolisti Srbije plasirali su se u veliko finale Evropskog prvenstva u Budimpešti pošto su posle fantastičnog preokreta savladali Crnu Goru sa 10:9.21:36 - Srbija vodi 10:9Nikić postiže gol i donosi prvo vođstvo "delfinima".21:35 - Crveni karton za klupu Crne Gore21:34 - Srbija stiže do izjednačenja - 9:9

21:28 - Srbija smanjuje na 8:9Mitrović postiže gol na startu poslednje četvrtine.21:27 - Počeo je poslednji periodStefan Mitrović osvaja loptu i donosi prvi napad delfinima u poslednjoj četvrtini.IV četvrtina

21:24 - Kraj treće četvrtine21:24 - Crna Gora vodi 7:9Nikola Janović iz neverovatne pozicije šraubom u poslednjim sekundama pogađa gol Srbije.21:22 - Srbija smanjuje na 7:8Filip Filipović postiže drugi gol na utakmici i Srpija prvi put od početka meča prilazi na gol zaostatka

21:18 - Srbija smanjuje na 6:8Milan Aleksić je uspeo da realizuje odličnu asistenciju Ćuka.21:14 - Srbija smanjuje na 5:8Mitrović novim golom smanjuje prednost Crne Gore.

21:12 - Crna Gora vodi 4:8Mlađan Janović postiže novi gol na startu drugog poluvremena.21:09 - Počelo je drugo poluvremeCrna Gora ponovo ima prvi napad. III četvrtina

21:04 - Kraj druge četvrtine20:59 - Srbija smanjuje na 4:7Miloš Ćuk drži Srbiju u životu.20:57 - Crna Gora vodi 3:7Aleksandar Ivović vraća maksimalnu prednost Crnoj Gori, koja po drugi put na meču ima četiri gola viška.

20:50 - Crna Gora vodi 3:6

Draško Brguljan postiže prvi gol u nastavku meča.20:49- Počela je druga deonicaCrna Gora ima prvi napad u nastavku meča.

II četvrtina20:47 - Kraj prve četvrtine20:46 - Srbija smanjuje na 3:5Srbija se budi u završnici prve četvrtine. Mitrović se upisuje u strelce i najavljuje preokret.

20:45 - Srbija smanjuje na 2:5Filip Filipović konačno pronalazi rupu u odbrani Crne Gore i postiže tek drugi gol za "delfine".20:43 - Crna Gora vodi 1:5Darko Brguljan postiže novi gol za Crnu Goru koja sada ima četiri gola prednosti u završnici prvog perioda igre.

20:40 - Crna Gora vodi 1:4Darko Brguljan realizuje odličnu kontru Crne Gore i pogađa gol s leve strane.20:38 - Crna Gora vodi 1:3Nikola Janović ponovo trese mrežu. Bio je to ponovo šut sa distance i odbrana Srbije ponovo loše reaguje.

20:37 - Srbija smanjuje na 1:2Živko Gocić postiže prvi gol za Srbiju.20:36 - Crna Gora vodi 0:2Nikola Janović duplira prednost Crne Gore sjajnim udarcem iskosa s leve strane.

20:33 - Crna Gora vodi 0:1Darko Brguljan postiže prvi gol posle serije promašaja na obe strane. On je iznenadio20:30 - Počela je utakmicaSrbija ima prvi napad u polufinalu Evropskog prvenstva.