SA CRNOGORCIMA ZA FINALE: Vaterpolisti Srbije potopili Grčku za polufinale Evropskog prvenstva

Napad na medalju

Ostali sportovi -
Izabranici selektora Dejana Savića sve vreme kontrolisali igru i na kraju slavili sa 13:9 pa će se u petak boriti za plasman u finale
1 / 7 Foto: Kurir Gojko Filipovic

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Budimpešti pošto je u četvrtfinalu savlada Grčku 13:9 (3:2, 4:3, 4:2, 2:2) i u petak će (najverovatnije od 20.30) u meču za finale igrati sa Crnom Gorom.

Prva četvrtina protekla je u igri "gol za gol", a u naš tim je sa početka druge deonice sa tri uzastopma gola (po jedan Mitrovića, Filipovića i Nikića) Srbija je povela 6:3. Tada je izgledalo da je meč prelomljen, ali su se Grci golovima sa krila i iz peterca primakli na 6:5. Prednost od dva gola pred poluvreme našem timu doneo je Andrija Prlainović sjajnim golom posle odlične varke sa krila.

Drugo poluvreme, počelo je golovima Aleksića i Filipovića, posle kojih je Srbija imala četiri gola prednosti (9:5). Grci se nisu predavali, ali do kraja meča nisu uspeli da zaprete timu, koji se ne samo plasirao u polufinale već je i pokazao da posle velikog pritiska tokom nadmetanja u grupi, sada ističe kandidaturu za najviši plasman. Posle tri četvrtine bilo je 11:7.

Poslednja četvrtina protekla je u klasičnom odrađivanju posla, zbog čega je selektor Savić posle dva uzastopma gola Grka bio pomalo ljut na igračekoje trenira, ali je muke prekratio Dušan Mandić golovima iz daljine

Sa Grcima do sada 15 puta

Srbija i Grčka igrali su do sada 15 puta, Srbija je zabeležila 12 pobeda, remi i dva poraza.

Pobednik tog duela u polufinalu će se sastati sa Crnom Gorom, koja je izborila direktan plasman među četiri najbolje ekipe u Evropi, isto kao i Mađarska.

Italija bolja od Hrvatske

U drugom četvrtfinalu Italija je sa 8:7 porazila Hrvatsku i izborila duel sa Mađarskom u polufinalu.