BORBA SE NASTAVLJA: Srpski teniseri ne koriste prvu meč loptu za opstanak u Svetskoj grupi DK

Indijci preživeli dubl

Tenis -
Teniska reprezentacija Srbije nije iskoristila prvu meč loptu protiv selekcije Indije, u meču baraža za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa

BANGALOR - Teniska reprezentacija Srbije nije iskoristila prvu meč loptu protiv selekcije Indije, u meču baraža za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa.Srbija je u Bangaloru nije uspela da završi posao već posle dva dana takmičenja pošto su Indijci slavili u dublu i smanjili prednost rivala na 2:1. Prvi poen za Indiju osvojili su Rohan Bopana i Leander Paes u dublu. Oni su posle velikog preokreta i pet odigranih setova savladali srpsku kombinaciju Nened Zimonjić/Ilija Bozoljac- 1:6, 6:7 (4:7), 6:3, 6:3, 8:6. Izabranici selektora Bogdana Obradovića su u petak, prvog dana takmilčenja, upisali dve pobede u singlu.Dušan Lajović je u prvom meču savladao Jukija Bambrija sa 6:3, 6:2, 7:5. , dok je Filip Krajinović u nastavku programa pobedio Somdeva Devarmana rezultatom 6:1, 4:6, 6:3, 6:2.U nedelju se igraju preostala dva duela singla - prvo na teren izlaze Devarman i Lajović, a zatim i Bambri i Krajinović, a selektor Srbije Bogdan Obradović veruje u pobedu."Ulazimo u treći dan takmičenja sa velikom prednošću od 2:1. Imamo veliko samopouzdanje, ostajemo sa pozitivnom energijom. Ovakvi porazi teško padaju, jer su obojica zaslužili da pobede. Ovo su teške rane, ali prevazići ćemo i to. Idemo uzdignuta čela u novi dan", rekao je Obradović.TOK MEČAZimonjić i Bozoljac su maestralno počeli meč. Srpski dubl sa tri brejka lako dobija uvodni set sa ubedljivih 6:1. Drugi set bio je mnogo neizvesniji. Indijci su poveli sa 3:1 u gemovima, ali su srpski teniseri posle velike borbe uspeli da se rezultaski vrate u set i da izjednače na 4:4. Pobednik je na kraju odlučen u taj brejku. Srbija je i u dodatnom gemu imala rezultatski zaostatak, ali su Bozoljac i Zimonjić sa četiri vezana poena napravili veliki preokret za konačnih 7:4 i vođstvo od 2:0 u setovima. Srpski teniseri su u petom gemu trećeg seta napravili brejk za vođstvo od 3:2, ali je usledio snažan odgovor Indijaca. Naime, Bopana i Paes uspevaju da se izvuku iz teške situacije. Iako su bili na korak od poraza domaći dubl uspeva da osvoji naredna četiri gema za 6:3 i da odvede meč u četvrti set.Osokoljeni osvajanjem prvog seta, Indijci se nisu predavali. Sjajno su ušli i u sledeći set i već na startu uspevaju da naprave brejk. Bopana i Paes su tu prednost sačuvali do kraja i rezultatom 6:3 uspevaju da izjednače na 2:2 u setovima.Odlučujući peti set bio je neizvestan. Dublovi su bili sigurni na servisu, pa se na kraju igralo na razliku. su čuvali Pobednik je odlučen u 14. gemu, kada Indijci prave ključni brejk za 8:6. Bopana i Paes su tako, posle dva sata i 35 minuta igre, osvojili prvi poen za Indiju u borbi za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa.