(VIDEO) AUSTRIJANAC PRUŽIO JAK OTPOR: Đoković u osmini finala Šangaja

Neka se pripremi Kukuškin

Tenis -
Najbolji teniser sveta pobedio je u drugom kolu Mastersa u Šangaja Austrijanca Dominika Tiema 6:3, 6:4

ŠANGAJ - Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Šangaju.Đoković je u prvom kolu bio slobodan, a u drugom je danas pobedio 39. tenisera sveta Austrijanca Dominika Tiema 6:3, 6:4. Meč je trajao 89 minuta. Našem teniseru su za pobedu bila dovoljna dva brejka, u osmom gemu prvog seta i prvom gemu drugog seta.Naš teniser igraće u osmini finala protiv Kazahstanca Mihaila Kukuškina, koji je bio bolji od Kevina Andersona 6:4, 6:2. Kukuškin je 85. teniser sveta, a do sada nikada u karijeri nije igrao protiv Đokovića.Masters u Šangaju igra se za nagradni fond od 6.521.695 dolara, a Novak brani titulu.

TOK MEČA

Đoković je napravio brejk već na startu drugog seta, a onda je na svoj servis stigao do 2:0. Novak je u trećem gemu imao ponovo šansu da napravi brejk, ali je Tiem smanjio na 2:1. Austrijanac je imao priliku da napravi brejk, ali je Novak poveo 3:1. Austrijanac je potom smanjio na 3:2. Đoković je zadržao prednost od dva gema i zasluženo je stigao do pobede.II setU prva četiri gema prvog seta nije bilo brejkova. Srpski teniser je lako osvajao gemove na svoj servis, dok se Tiem mučio. Đoković je prvu priliku za brejk imao u šestom gemu, ali se Austrijanac spasao. Novak je napravio brejk u osmom gemu i poveo 5:3. Srbin je u ovom gemu iskoristio tek četvrtu brejk loptu, a onda je na svoj servis lako stigao do 6:3 i 1:0 u setovima.