DO POBEDE ZA 57 MINUTA: Jankovićeva izgubila samo gem na putu do osmine finala US opena

Maestralna Jelena

Tenis -
Srpska teniserka Jelena Janković deklasirala je Šveđanku Johanu Larson sa 6:1, 6:0 na putu do osmine finala US opena

NJUJORK - Srpska teniserka Jelena Janković furiozno se plasirala u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD. Jankovićeva je u trećem kolu US opena deklasirala 96. teniserku na WTA listi, Šveđanku Johanu Larson sa 6:1, 6:0. To je bio njihov treći međusobni duel i treći trijumf srpske teniserke koju u osmini finala očekuje duel sa 17-godišnjom Švajcarkinjom Belindom Benčić koja je napravila veliko iznenađenje pobedom protiv šeste nositeljke Nemice Anđelike Kerber - 6:1, 7:5. Jelena je prethodne pobede protiv Larsonove upisala prošle sezone, prvu na Australijan openu (6:2, 6:2), a zatim i na turniru u Nirnbergu (6:2, 6:0). Jankovićeva je na stadionu "Artur Eš" odigrala maestralan meč. Ona je do nove pobede stigla posle samo 57 minuta igre, a u tom periodiu je napravila čak pet brejkova.TOK MEČAII set Jankovićeva je u istom ritmu ušla i u drugi set. Larsonova je u uvodnom gemu prvo neutralisala dve vezane brejk lopte, a zatim još jednu, ali je Jelena bila uporna i na kraju ipak dolazi do prednosti. Deveta nositeljka ni u narednim gemovima nije dala šansu svojoj protivnici. Jalena je lako dobila svoj servis gem, a zatim je napravila novi brejk za ubedljivo vođstvo od 3:0. Larsonova je u četvrtom gemu imala prvu priliku da Jeleni oduzme servis, ali je napravila novu neiznuđenu grešku. Šveđanka nije dobila novu šansu, pošto je Jankovićeva osvojila i naredna dva poena za ubedljivih 4:0.Fantastična serija srpske teniserke nastavila se do kraja meča. Ona je drugi set dobila sa nulom posle 33 minuta igre za konačnih 6:1, 6:0. I set Jelena je počela meč veoma sigurno i bez izgubljenog poena dobija prvi gem, a već u narednom koristi prvu od dve vezane brejk lopte za vođstvo od 2:0. Potom je usledio još jedan siguran servis gem srpske teniserke koja ekspresno osvaja i treći uzastopni gem. Jankovićeva je nastavila sa sjajnom igrom i još jednom lako oduzima servis svojoj protivnici, a posle samo 16 minuta stiže na gem do osvajanja prvog seta. Šveđanka je u šestom gemu konačno uspela da sačuva svoj servis, ali to nije uticalo na ishod prvog seta pošto je Jelena rutinski završila posao na svoj servis i to bez izgubljenog poena. Ona je prvi set dobila posle samo 24 minuta igre sa ubedljivih 6:1.