KRENUO PA STAO: Smiček posle preokreta savladao Krajinovića

Poraz mladog srpskog tenisera

Tenis -
Mladi srpski teniser Filip Krajinović poražen je od Amerikanca Tima Smičeka u prvom kolu US opena - 6:4, 3:6, 2:6, 6:7 (5:7)

NJUJORK – Mladi srpski teniser Filip Krajinović poražen je na startu Otvorenog prvenstva SAD.Krajinović je posle preokreta eliminisan od Amerikanca Tima Smičeka sa 3:1, po setovima 6:4, 3:6, 2:6, 6:7 (5:7). Zvanično to je bio njihov prvi međusobni duel na ATP turu, iako su Krajinović i Smiček već imali dva duela na čelindžerima i u kvalifikacijama. Oba meča je dobio Amerikanac – 2008. u Bradentonu (6:4, 6:4) i 2010. godine u kvalifikacijama za Masters u Indijan Velsu (6:1, 6:0).Smiček je do nove pobede stigao posle dva sata i 29 minuta igre. Srpskom teniseru je ovo bilo drugo učešće na US openu i prvi nastup u glavnom žrebu. On je 2010. godine poražen u drugom kolu kvalifikacija. Smičeka u drugom kolu očekuje duel sa boljim iz meča između Austrijanca Andreasa Hajdera-Maurera i Španca Roberta Bautiste Aguta. TOK MEČAIV setU četvrtom setu viđena je velika borba. Krajinović se nije predavao ni posle dva izgubljena seta. Baš kao i na startu meča obojica su bili veoma sigurni na servisu, pa u narednih 12 gemova nije bilo brejkova. U takvoj situaciji pobednik je rešen tek u taj-brejku. Filip je bio bolji na startu dodatnog gema, imao je i vođstvo od 4:1, ali je Amerikanac još jednom uspeo da napravi preokret. Smiček je na kraju, posle dva sata i 29 minuta igre, realizovao prvu meč loptu za konačnih 7:5 u taj-brejku.III setKrajinović je stao već na startu trećeg seta, pa Smiček odmah dolazi do prednosti. Amerikanac je podigao nivo svoje igre pa je srpski teniser do kraja seta osvojio samo dva gema. Smiček je u ključnim trenucima na svojoj strani imao i publiku. On je na kraju treći set dobio sa ubedljivihn 6:2, posle ravno pola sata igre.II set Nastavak meča je doneo mnogo veću borbu. Tim Smiček je ovog puta prvi ugrozio servis Krajinovića, ali u maratonskom četvrtom gemu ne koristi čak tri brejk prilike. Filip u narednom gemu takođe nije iskoristio priliku da dođe do prednosti. Međutim, Smiček u šestom gemu ipak stiže do brejka, a zatim i do vođstva od 5:2. Usledila je rutinska završnic, pa je Amerikanac posle 44 minuta igre stigao do izjednačenja - 6:3. I set Smiček je sigurnim servisima otvorio meč, a taj trend je nastavio i Krajinović. Obojica su bili dominantni na servisu, pa u uvodnim gemovima nije bilo mnogo uzbuđenja. Prvi je zapretio Krajinović koji u petom gemu dolazi do prvih brejk lopti. Prvu nije iskoristio pošto je jedan forhend poslao u aut, ali su usledile dve nove greške Amerikanca zahvaljujući kojima Filip stiže do vođstva od 3:2. Krajinović je tu prednost rutinski sačuvao i posle 29 minuta igre dobija prvi set rezultatom 6:4.