LAJOVIĆ DONEO PRVI POEN: Srbija povela protiv Indije

Borba za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa

Tenis -
Prvi poen našoj selekciji doneo je Dušan Lajović koji je pobedio Indijca Jukija Bambrija 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 7:5

BANGALOR - Srpska teniska reprezentacija Srbije povela je 1:0 protiv Indije u meču baraža za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa, koji se igra u Bangaloru.Prvi poen našoj selekciji doneo je Dušan Lajović koji je pobedio Indijca Jukija Bambrija 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 7:5.U drugom današnjem singl duelu sastaće se Filip Krajinović i Somdev Devarman.U subotu je na programu meč dublova. Za Srbiju će igrati Ilija Bozoljac i Nenad Zimonjić, dok će za domaćina nastupiti Rohan Bopana i Leander Paes.U nedelju su na programu dva preostala singla. Prvo će na teren Devarman i Lajović, a onda na teren izlaze Bambri i Krajinović.TOK MEČA

III set

Bambri je prvi došao do brejka u trećem setu i u to 4. gemu za vođstvo od 3:1. Lajović je uzvratio brejkom u sedmom gemu, a onda je u osmom na svoj servis izjednačio na 4:4. Bambri je na svoj servis poveo 5:4. Lajović je izjednačio na 5:5, a onda je napravio brejk za 6:5. Srbin je potom u 12. gemu na svoj servis došao do pobede.II set

Lajović je nastavio sa dobrom igrom i na startu drugog seta. Srpski teniser je stigao do brejka i poveo 3:1, a onda je uz još jedan brejk stigao do 5:1. Bambri je smanjio na 5:2, a onda je Lajović svojim servisom osvojio još jedan gem za 2:0 u setovima. Ovaj set je trajao 28 minuta.

I set

Dušan Lajović je posle više od 40 minuta igre dobio prvi set rezultatom 6:3. Oba tenisera su dobro ušla u meč i osvojila po gem na svoje servise. Indijac je potom napravio brejk, a Lajović je uzvratio ribrejkom. Srpski teniser je potom poveo 4:3 na svoj servis, a onda je napravio bejk za 5:3. Lajović je onda servirao za prvi set, a onda je propustio tri set lopte. Bambri je imao tri brejk šanse, ali je naš teniser uspeo da dobije prvi set s 6:3 posle 40 minuta igre.