PORAZ U PRVOM KOLU: Lajović uzeo samo set Janovicu na startu US opena

Nova eliminacija

Tenis -
Srpski teniser Dušan Lajović poražen je od Poljaka Jeržija Janovica sa 3:6, 5:7, 7:5, 5:7 u prvom kolu Otvorenog prvenstva SAD

NJUJORK - Srpski teniser Dušan Lajović poražen je od Poljaka Jeržija Janovica sa 3:6, 5:7, 7:5, 5:7 u prvom kolu US opena.To je bio njihov drugi međusobni duel i prva pobeda Janovica. Poljak se tako revanširao Lajoviću za poraz u njihovom premijernom meču. Srpski teniser je ove sezone dobio njihov duel u Bastadu, pošto mu je Poljak predao meč u drugom setu, pri rezultatu 6:3, 1:1.Janovic je bio bolji rival i zasluženo je slavio posle ravno tri sata igre. Istovremeno, Lajović može da bude zadovoljan svojom igrom i činjenicom da se časno oprostio od US opena. Srpski teniser je imao svoje šanse, ali je u ključnim trenucima presudilo iskustvo poljskog tenisera.Janovic će u drugom kolu igrati protiv Kevina Andersona iz Južne Afrike koji je u pet setova eliminisao Pabla Kuevasa.Za razliku od Dušana Lajovića, srpska teniserka Jelena Janković imala je još jedan uspešan dan u Njujorku, pošto je rutinski savladala Cvetanu Pironkovu i plasirala se u 3. kolo.TOK MEČAIV set Probuđeni Lajović je na startu četvrtg seta imao dve vezane brejk lopte, ali se Janovic izvukao iz nezgodne situacije. Posle nove propuštene šanse usledio je novi pad u igri srpskog tenisera koji je petom gemu i sam morao da spase dve brejk lopte, ali je na kraju ipak uspeo da povede sa 3:2. Poljak nije iskoristio ni sledeću priliku u sedmom gemu, ali je sve to nadoknadio pri rezultatu 5:5 kada je uspeo da oduzme servis svom rivalu. Ova serija grešaka srpskog tenisera praktično je rešila pitanje pobednika, pošto je Janovič mirno priveo meč kraju. III setPosle gubitka drugog seta Lajović se našao u teškoj poziciji, dok je Janovic nastavio da vrši pritisak. Srpski teniser je u uvodnim gemovima trećeg seta spasao dve brejk lopt, da bi zatim u šestom gemu napao rivala i došao do brejka i poveo sa 4:2. Lajović je Srpski teniser je u osmom gemu, pri rezultatu 5:3, došao u situaciju da servira za set, ali nije iskoristio tu šansu. Poljak je stigao do izjednačenja, ali je Dušan u završnici još jednom slomio svog rivala i posle 54 minuta igre osvaja prvi set rezultatom 7:5.II setLajović je loše počeo drugi set pa je odmah ispustio svoj servis. Međutim, vođstvo Janovica nije pokolebalo srpskog tenisera, koji uspeva da se rezultatski vrati u igru i da izjednači na 3:3. Obojica su bili sigurni na servisu u narednim gemovima, ali je Lajović u 11. gemu ponovo poklekao. On je spasao prvu brejk loptu, ali je novim greškama dozvolio svom rivalu da napravi odlučujući brejk za vođstvo od 6:5. Janovic je potom bio siguran na servisu za konačnih 7:5 i 2:0 u setovima.I setPosle sigurnog servis gema Janovic je odmah stigao i do dve vezane brejk lopte, ali je Lajović uspeo da se odbrani posle velike borbe. Odmah je uzvratio srpski teniser, koji bez izgubljenog poena pravi prvi brejk na meču za vođstvo od 2:1. Međutim, Poljak već u narednom gemu koristi novu šansu i pravi ribrejk. Usledio pad u Lajovićevoj igri koji Janovic majstorski koristi i ekspresno dolazi na gem od prvog seta – 5:2. Dušan je uspeo da osvoji osmi gem, ali je njegov rival rutinski dobio uvodni set sa 6:3, posle 32 minuta igre.