TRIJUMFALNI POVRATAK: Troicki ostvario prvu pobedu posle 12 meseci suspenzije

ATP Gštad

Tenis -
Srpski teniser Viktor Troicki trijumfalno se vratio se na teren, posle jednogodišnje suspenzije zbog kršenja doping pravila igra, pošto je u prvom kolu ATP turnira u Gštadu savladao Austrijanca Dominika Tima sa 7:6 (7:4), 6:4

GŠTAD - Srpski teniser Viktor Troicki trijumfalno se vratio se na teren, posle jednogodišnje suspenzije zbog kršenja doping pravila igra, pošto je u prvom kolu ATP turnira u Gštadu savladao Austrijanca Dominika Tima sa 7:6 (7:4), 6:4. To je bio prvi međusobni susret Troickog i Tima, a srpski teniser je do trijumfa protiv osmog nosioca stigao posle jednog sata i 35 minuta igre. Troicki je od organizatora dobio specijalnu pozivnicu za učešće na tom turniru, pošto posle 12 meseci pauze zauzima tek 847. mesto na ATP listi. Viktor je odigrao odlično protiv 47. tenisera sveta, posebno ako se u obzir uzme i činjenica da je on u Gštadu odigrao prvi takmičarski meč u poslednjih 12 meseci. Troicki će u drugom kolu igrati protiv Kazahstanca Andreja Golubjeva koji je u prvom kolu, posle preokreta, savladao španskog kvalifikanta Injiga Servantesa sa 3:6, 6:3, 7:6 (7:4). Troicki je u julu prošle godine suspendovan na 18 meseci pošto na Mastersu u Monte Karlu nije predao uzorak krvi. Sud za arbitražu u sportu smanjio mu je kaznu na godinu dana.TOK MEČA13:24 - Troicki se plasirao u drugo kolo!Srpski teniser Viktor Troicki trijumfalno se vratio na teren na ATP turniru u Gštadu. posle 12 meseci suspenzije on je u prvom kolu savladao Austrijanca Dominika Tima sa 7:6 (7:4), 6:4.13:21 - Troicki ponovo servira za meč (5:4)Tim brzo osvaja i ovaj gem, pa je na potezu ponovo Srbin koji će po drugi put serbvirati za meč.13:19 - Ne predaje se Tim (5:3)Uspeo je Austrijanac da vrati jedan brejk i produži meč. Viktor je katastrofalno otvorio gem i poklanja tri vezane brejk prilike rivalu. On je spasao dve, ali ne i treću.13:16 - Viktor pravi novi brejk i servira za meč (5:2)Žuri se Troickom, koji ponovo oduzima servis svom rivalu i ekspresno dolazi u situaciju da servira za meč i prvu pobedu u poslednjih godinu dana. 13:13 - Troicki čuva prednost (4:2)Nije bilo lako ni srpskom teniseru, ali je na kraju ipak uspeo da sačuva svoj servis i brejk prednosti.13:08 - Novi gem za Austrijanca (3:2)Ponovo se mučio Tim. Viktor je imao 40:40, ali ipak nije dobio novu priliku da oduzme servis protivniku.13:04 - Troicki bez greške (3:1)Troicki se razigrao i bez izgubljenog poena stiže do novog gema.13:01 - Tim osvaja prvi gem u nastavku (2:1)Austrijanac u trećem gemu uspeva da bar na kratko zaustavi Viktora koji je u velikom naletu.13:00 - Troicki odličan na servisu (2:0)Sigurnim servisima Viktor rutinski drži na distanci svog rivala i potvrđuje brejk iz prethodnog gema.12:57 - Viktor odmah pravi brejk (1:0)Srpski teniser odmah pravi brejk na startu drugog seta. On je ekspresno dobio dve vezane prilike da još jednom oduzme servis Timu, a uz veliku pomoć mreže koristi već prvu.II set12:52 - Viktor Troicki osvaja prvi set (7:6)Troicki posle jednog sata i tri minuta igre osvaja prvi set u taj-brejku, rezultatom 7:4. Srpski teniser je i dodatni gem dobio posle preokreta. Tim je imao mini-brejk prednosti (1:3), ali je Viktor osvojio naredna dva poena i odmah stigao do izjednačenja (3:3). Austrijanac je posustao u završnici pa Viktor koristi prvu priliku u taj-brejku da konačno privede prvi set kraju, rezultatom 7:4.12:43 - Troicki se izborio za taj-brejk (6:6)Troicki je uspeo novim brejkom da odvede uvodni set u taj-brejk.12:38 - Viktor gubi servis, Tim servira za set (5:6)Usledila je kazna za propuštene prilike. Troicki se u 11. gemu suočio sa tri brejk lopte. On je spasao prve dve odličnim servisima, ali je na trećoj loše odigrao na mreži. On je pokušao da iznenadi rivala skraćenom loptom, ali Tim to stiže i dolazi u situaciju da servira za prvi set. 12:30 - Troicki ne koristi tri set lopte (5:5)Viktor u desetom gemu ne koristi tri set lopte i propušta veliku šansu da novim brejkom uzme prvi set. Tim je na prvoj je odigrao sjajan poen, a zatim je usledio podjednako dobar servis. Austijanac je spasao i treću sjajnom paralelom, da bi posle odlične reakcije na mreži stigao i do izjednačenja.12:23 - Tim servira za ostanak u prvom setu (5:4)Još jedan savršen gem srpskog tenisera, koji se razigrao u završnici prvog seta. Troicki bez izgubljenog poena stiže do vođstva, pa će Tim u narednom gemu servirati za ostanak u prvom setu.. 12:20 - Troicki pravi brejk (4:4)Viktor posle velike borbe koristi treću brejk loptu i stiže do izjednačenja, posle najdužeg gema na meču. 12:09 - Uzvraća Troicki (3:4)Srpski teniser uzvraća istom merom. Bio je ovo još jedan brzi gem. 12:07 - Tim čuva prednost (2:4)Troicki za sada ne uspeva da čita servis Austrijanca, koji bez problema osvaja novi gem.12:04 - Novi gem za Troickog (2:3)Viktor sigurnim servisima prekida mini-seriju rivala i dolazi do drugog gema na meču. 12:01 - Siguran servis Austrijanca (1:3)Tim lako osvaja četvrti gem na meču i tako potvrđuje prethodni brejk.11:57 - Brejk Tima (1:2)Posle odličnog prvog servis gema Troicki u drugom daje dve vezane brejk lopte svom rivalu. Srbin još jednom greši na prvoj i Tim lako dolazi do prednosti.11:54 - Nema brejka na startu (1:1)Austrijanac ipak nije dozvolio Viktoru da napravi rani brejk, pošto posle 30:30 osvaja dva vezana poena i stiže do izjednačenja.11:50 - Sjajan prvi gem za Troickog (1:0)Srpski teniser odlično otvara meč i dobija uvodni gem bez izgubljenog poena.11:49 - Počeo je mečTroicki prvi servira i osvaja prvi poen na meču i prvi u poslednjih 12 meseci