• Savannah, USA
    Kosakowski, Daniel 0 3 3 0 0 Bogomolov Jr, Alex 2 6 6 2 2
  • Seoul, Singles W-C50-KOR-01A
    Duan, Ying-Ying 0 4 2 0 Pliskova, Kristyna 1 6 4 1
  • Seoul, Singles W-C50-KOR-01A
    Rodionova, Arina 0 1 4 0 Sema, Erika 1 6 5 1
  • Seoul, Singles W-C50-KOR-01A
    Eguchi, Misa 1 6 3 1 Hsieh, Su-Wei 0 4 2 0
  • Korea F1, Singles
    Chung, Hyeon 1 6 3 1 Kibi, Yuuya 0 1 2 0
  • Korea F1, Singles
    Nam, JI Sung 1 7 1 1 NA, Jung-Woong 0 5 0 0
  • Korea F1, Doubles
    KIM S D / Kwon S W 0 3 4 0 KIM S-Y / Kim W-R 1 6 2 1
  • Korea F1, Singles
    Chung, Yunseong 0 4 0 Neuchrist, Maximilian 0 5 0
  • Nanning, Singles W-C25-CHN-02A
    Majeric, Tadeja 0 0 Sawayanagi, Riko 0 0
  • Nanning, Singles W-C25-CHN-02A
    Yang, Zhaoxuan 0 0 XU, Yi-Fan 0 0
  • Nanning, Singles W-C25-CHN-02A
    Zhu, Lin 0 1 0 Zhang, Kai Lin 0 0 0
  • Nanning, Singles W-C25-CHN-02A
    Hibino, Nao 0 0 LU, Jia-Jing 0 0
  • Seoul, Singles W-C50-KOR-01A
    Mestach, AN Sophie 04:30 Akita, Shiho
  • Seoul, Singles W-C50-KOR-01A
    Sanders, Storm 04:30 Babos, Timea
  • Korea F1, Singles
    OH, Dae-Soung 04:30 Zhyrmont, Dzmitry
  • Seoul, Singles W-C50-KOR-01A
    Ozaki, Risa 04:40 Gajdosova, Jarmila
  • Korea F1, Singles
    Niki, Takuto 04:40 Cunha, Henrique
  • Korea F1, Singles
    Gabb, Richard 04:40 Nielsen, Frederik
  • Shenzhen, China
    LU, Yen-Hsun 05:00 Myneni, Saketh
  • Shenzhen, China
    Puetz, Tim 05:00 Ito, Tatsuma
  • Bangkok, Singles W-C10-THA-04A
    Okuno, Ayaka 05:00 Nunome, Chihiro
  • Bangkok, Singles W-C10-THA-04A
    Wongteanchai, Varunya 05:00 Koshino, Yurina
  • Bangkok, Singles W-C10-THA-04A
    Ozeki, Michika 05:00 Palha, Natasha
  • Bangkok, Singles W-C10-THA-04A
    Cheapchandej, Patcharin 05:00 Sumner, Ashling
  • Korea F1, Singles
    Lim, Yong-Kyu 05:10 Kim, Hyun-Joon
  • Nanning, Singles W-C25-CHN-02A
    Zhang, Ling 05:30 Zhang, Yuxuan
  • Nanning, Singles W-C25-CHN-02A
    Liu, Chang 05:30 Chan, Yung-Jan
  • Nanning, Singles W-C25-CHN-02A
    Yang, ZI 05:30 Tang, Hao Chen
  • Nanning, Singles W-C25-CHN-02A
    Kuwata, Hiroko 05:40 Hayman, Emma
  • Shenzhen, China
    Mektic, Nikola 06:00 Lacko, Lukas
  • Shenzhen, China
    Weintraub, Amir 06:00 Reid, Matt
  • Korea F1, Singles
    Arevalo-Gonzalez, Marcelo 06:00 Kim, Cheong-Eui
  • Seoul, Singles W-C50-KOR-01A
    Date-Krumm, Kimiko 06:30 Imanishi, Miharu
  • Seoul, Singles W-C50-KOR-01A
    Jorovic, Ivana 06:30 Doi, Misaki
  • Seoul, Doubles W-C50-KOR-01A
    Chan C-W / Chuang C-J 06:30 Hsieh S-Y / Rodionova A
  • Nanning, Doubles W-C25-CHN-02A
    Majeric T / Webley-Smith E 07:00 Inoue M / Okadaue C
  • Nanning, Doubles W-C25-CHN-02A
    Hibino N / Jegiolka J 07:00 HAN X / Zhang K-L
  • Uzbekistan F2, Singles
    Uzhylovsky, Vladimir 07:00 Karimov, Djurabeck
  • Uzbekistan F2, Singles
    Balaji, N. Sriram 07:00 Kozyukov, Vitaly
  • Uzbekistan F2, Singles
    Fufygin, Mikhail 07:00 Ismailov, Temur
  • Shenzhen, China, Doubles
    Baluda V / Kravchuk K 07:20 Sugita Y / Udomchoke D
  • Shenzhen, China, Doubles
    Meffert D / Puetz T 07:20 Myneni S / Peng H-Y
  • Iran F6, Singles
    Androic, Toni 07:30 Rodriguez, Cristian
  • Iran F6, Singles
    Vibert, Francois Arthur 07:30 Musialek, Alexis
  • Iran F6, Singles
    Van Beem, Colin 07:30 Vaisse, Martin
  • Seoul, Doubles W-C50-KOR-01A
    Gajdosova J / Sanders S 08:00 Alvarez-Teran M-F / Guthrie A
  • Seoul, Doubles W-C50-KOR-01A
    BAI A / Moore J 08:00 Pavlovic I / Pliskova K
  • Seoul, Doubles W-C50-KOR-01A
    RAE J / Smith A 08:00 Jang S J / Lee S-R
  • Korea F1, Doubles
    Neuchrist M / Roelofse R 08:00 Nagao K / Oku H
  • Korea F1, Doubles
    Cunha H / Nguyen D 08:00 Daniell M / Gabb R
  • Nanning, Doubles W-C25-CHN-02A
    Wang B / Wang Yan 08:00 LIU C / Tian R
  • Nanning, Doubles W-C25-CHN-02A
    Tang H C / Yang ZH 08:00 Zhang L / Zheng S
  • Bangkok, Doubles W-C10-THA-04A
    Okamura K / Xun F Y 08:00 Okuno A / Sumner A
  • Bangkok, Doubles W-C10-THA-04A
    Koshino Y / Nunome C 08:00 Flood E / Mladin D
  • Namangan, Singles W-C25-UZB-02...
    Vasylyeva, Anastasiya 08:30 Bogdan, Ana
  • Namangan, Singles W-C25-UZB-02...
    Abduraimova, Nigina 08:30 Monova, Polina
  • Namangan, Singles W-C25-UZB-02...
    Sharipova, Sabina 08:30 Bychkova, Ekaterina
  • Shenzhen, China, Doubles
    Delgado J / Muller G 08:40 Bolt A / Whittington A
  • Shenzhen, China, Doubles
    Groth S / Guccione C 08:40 Soeda G / Uchiyama Y
  • Korea F1, Doubles
    CHO M H / Cho S-J 09:00 LEE H-T / Lim Y-K
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Sterenbach, Saray 09:00 LI, Huijie
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Honigova, Sandra 09:00 Prenkovic, Linda
  • Turkey F13, Singles
    Nys, Hugo 09:00 Meraut, Tristan
  • Turkey F13, Singles
    Podzus, Janis 09:00 Heller, Peter
  • Turkey F13, Singles
    Chile Fonte, Ricardo 09:00 Vovk, Stanislav
  • Turkey F13, Singles
    Rossier, Simeon 09:00 Zaitsev, Anton
  • Bucharest, Romania
    Rosol, Lukas 09:00 Simon, Gilles
  • Istanbul, Singles W-C50-TUR-01...
    Sirotkina, Marta 09:30 Allertova, Denisa
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Laine, Emma 09:30 Dart, Harriet
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Collombon, Alix 09:30 Mori, Yuka
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Van Der Sypt, Elena 09:30 Cadar, Elena Teodora
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Stotyka, Veronika 09:30 Boulter, Katie
  • Istanbul, Singles W-C50-TUR-01...
    Soylu, Ipek 09:30 Camerin, Maria Elena
  • Istanbul, Singles W-C50-TUR-01...
    Krunic, Aleksandra 09:30 Diatchenko, Vitalia
  • Stuttgart, Germany
    Ivanovic, Ana 10:00 Goerges, Julia
  • Stuttgart, Germany, Doubles
    Marcinkevica D / Sasnovich A 10:00 Jankovic J / Kleybanova A
  • Stuttgart, Germany
    Kerber, Angelique 10:00 Suarez Navarro, Carla
  • Stuttgart, Germany
    Kuznetsova, Svetlana 10:00 Halep, Simona
  • Stuttgart, Germany
    Radwanska, Agnieszka 10:00 Vinci, Roberta
  • Barcelona, Spain, Doubles
    Gabashvili T / Kukushkin M 10:00 Fognini F / Melzer J
  • Bucharest, Romania
    Ungur, Adrian 10:00 Istomin, Denis
  • Stuttgart, Germany
    Pavlyuchenkova, Anastasia 10:00 Sharapova, Maria
  • Stuttgart, Germany, Doubles
    Barrois K / Beck A 10:00 Black C / Mirza S
  • Uzbekistan F2, Singles
    Safiullin, Roman 10:00 Molchanov, Denys
  • Uzbekistan F2, Doubles
    Balaji N S / Virali-Murugesan R 10:00 Kalovelonis M / Vasilenko A
  • Namangan, Singles W-C25-UZB-02...
    Kasatkina, Darya 10:00 Broady, Naomi
  • Barcelona, Spain, Doubles
    Nestor D / Zimonjic N 10:00 Bopanna R / Qureshi A U H
  • Egypt F15, Singles
    Vucic, Ilija 10:00 AL Taweel, Issam
  • Egypt F15, Singles
    Salaba, Libor 10:00 Amiri, Farzin Danny
  • Egypt F15, Singles
    Surchenko, Dmitry 10:00 Erguden, Umud Baris
  • Egypt F15, Singles
    Ilkel, Cem 10:00 Pehar, Antun
  • Stuttgart, Germany, Doubles
    Huber L / Husarova J 10:00 Lottner A / Zaja A
  • Chiasso, Singles W-C25-SUI-02A
    Sadikovic, Amra 10:00 Schaefer, Anne
  • Chiasso, Singles W-C25-SUI-02A
    Mrdeza, Tereza 10:00 Neuwirth, Yvonne
  • Chiasso, Singles W-C25-SUI-02A
    Jani, Reka-Luca 10:00 Jokic, Katarina
  • Stuttgart, Germany
    Jankovic, Jelena 10:00 Pennetta, Flavia
  • Stuttgart, Germany, Doubles
    Errani S / Vinci R 10:00 Mircic T / Thorpe L
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Ushijima, Risa 10:30 Muntean, Victoria
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Reichel, Lena 10:30 Fuentes, Camila
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Dean, Eleanor 10:30 Rodriguez, Victoria
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Tehrani, Tina 10:30 Eklund, Mia
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Vdovenco, Anastasia 10:30 Kerfs, Deborah
  • Turkey F13, Singles
    Sato, Bumpei 10:30 Klegou, Alexis
  • Vercelli, Italy
    Peliwo, Filip 11:00 Eysseric, Jonathan
  • Istanbul, Singles W-C50-TUR-01...
    Pervak, Ksenia 11:00 Smitkova, Tereza
  • Bucharest, Romania, Doubles
    Knowle J / Pospisil V 11:00 Fyrstenberg M / Matkowski M
  • Vercelli, Italy
    Brown, Dustin 11:00 Cecchinato, Marco
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Parrizas-Diaz, Nuria 11:00 Silva, Eden
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Tretyak, Ekaterina 11:00 Bowtell, Amy
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Konig, Pia 11:00 Selakovic, Nevena
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Prosperi, Valeria 11:00 Konotoptseva, Danielle
  • Vercelli, Italy
    Goffin, David 11:00 Travaglia, Stefano
  • Istanbul, Singles W-C50-TUR-01...
    Ozgen, Pemra 11:00 Beygelzimer, Yuliya
  • Istanbul, Singles W-C50-TUR-01...
    Kichenok, Lyudmyla 11:00 Katsitadze, Mayya
  • Italy F11, Singles
    Marcora, Roberto 11:00 Oliveira, Goncalo
  • Italy F11, Singles
    Vanni, Luca 11:00 Maden, Yannick
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Korzeniak, Anna 11:00 Paquet, Chloe
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Stiteler, Alexandria 11:00 Cascino, Estelle
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Wikkerink, Janneke 11:00 Ostapenko, Jelena
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Schaeder, Laura 11:00 Van Der Hoek, Rosalie
  • Bucharest, Romania
    Haase, Robin 11:20 Youzhny, Mikhail
  • Uzbekistan F2, Doubles
    Fufygin M / Shofayziyev S 11:30 Gadomski P / Vardhan V
  • Namangan, Doubles W-C25-UZB-02...
    Pashkova E / Poznikhirenko G 11:30 Grigoryan A / Sharipova S
  • Namangan, Doubles W-C25-UZB-02...
    Buchina Y / Gamiz A 11:30 Khabibulina A / Vasylyeva A
  • Egypt F15, Singles
    Kocyla, Arkadiusz 11:30 Chrysochos, Petros
  • Egypt F15, Singles
    Perchicot, Mathieu 11:30 Richard, Antoine
  • Egypt F15, Singles
    Maamoun, Karim-Mohamed 11:30 Bretting, Dimitri
  • Egypt F15, Singles
    Gennaro, Dante 11:30 Petrovic, Danilo
  • Chiasso, Singles W-C25-SUI-02A
    Jaksic, Jovana 11:30 Shkudun, Anna
  • Chiasso, Singles W-C25-SUI-02A
    Vogt, Stephanie 11:30 Mikulcic, Ema
  • Chiasso, Singles W-C25-SUI-02A
    Uberalova, Petra 11:30 Teichmann, Jil Belen
  • Barcelona, Spain
    Golubev, Andrey 12:00 Nishikori, Kei
  • Barcelona, Spain
    Cervantes-Huegun, Inigo 12:00 Gabashvili, Teimuraz
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Romeo, Caroline 12:00 Bryzgalova, Yulia
  • Turkey F13, Singles
    Ramanathan, Ramkumar 12:00 Raspudic, Franjo
  • Turkey F13, Singles
    Katayama, Sho 12:00 Podzus, Martins
  • Turkey F13, Singles
    Demois, Julien 12:00 Bubka, Sergei
  • Turkey F13, Doubles
    Vovk S / Zaitsev A 12:00 Heller P / Nys H
  • Bucharest, Romania, Doubles
    Istomin D / Rosol L 12:20 Butorac E / Klaasen R
  • Vercelli, Italy
    Delic, Mate 12:20 Hajek, Jan
  • Vercelli, Italy
    Reissig, Nicolas 12:20 Starace, Potito
  • Istanbul, Singles W-C50-TUR-01...
    Luknarova, Zuzana 12:30 Kozlova, Kateryna
  • Istanbul, Singles W-C50-TUR-01...
    Shymanovich, Iryna 12:30 Kania, Paula
  • Italy F11, Singles
    Bonuccelli, Ferdinando 12:30 Galdon, Pablo
  • Italy F11, Singles
    Sinicropi, Riccardo 12:30 Lokoli, Laurent
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Boualem, Josephine 12:30 Cheli, Camille
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Sugnaux, Tess 12:30 Andrei, Stefana
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Marti Riembau, Ariadna 12:30 Arcangioli, Manon
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Tona, Miriana 12:30 Cavalle-Reimers, Ivonne
  • Bucharest, Romania
    Monfils, Gael 13:00 Berankis, Ricardas
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-13A
    Honigova S / Kerfs D 13:00 Fuentes C / Szlavikovics S
  • Chiasso, Singles W-C25-SUI-02A
    Shinikova, Isabella 13:00 Rus, Arantxa
  • Chiasso, Singles W-C25-SUI-02A
    Malikova, Tereza 13:00 Hradecka, Lucie
  • Barcelona, Spain
    Montanes, Albert 13:20 Gulbis, Ernests
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-13A
    Rodriguez V / Zacarias M 13:30 LI H / Tarpischeva A
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-13A
    Muntean V / Prenkovic L 13:30 Furukawa S / Ushijima R
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-13A
    Dean E / Hauer J 13:30 LEE P-C / Sterenbach S
  • Turkey F13, Doubles
    Patino L / Rossier S 13:30 Agostinelli B / Volfson D
  • Turkey F13, Doubles
    Klegou A / Margaroli L 13:30 Chergov V / Milushev P
  • Iran F6, Singles
    Pancaldi, Luca 13:30 Sborowitz, Matias
  • Iran F6, Doubles
    Castro M / Rodriguez C 13:30 Manuja R / Wagh A
  • Vercelli, Italy
    Guez, David 13:40 Edmund, Kyle
  • Vercelli, Italy
    Arnaboldi, Andrea 13:40 Ignatik, Uladzimir
  • Marrakech, Morocco
    Meusburger, Yvonne 14:00 Cabeza-Candela, Estrella
  • Marrakech, Morocco
    Oprandi, Romina 14:00 Garcia Vidagany, Beatriz
  • Barcelona, Spain, Doubles
    Devvarman S / Pavic A 14:00 Huta Galung J / Robert S
  • Vercelli, Italy, Doubles
    Cecchinato M / Giannessi A 14:00 Jastraunig L / Rath M
  • Italy F11, Doubles
    Alcaraz Ivorra A / Oliveira G 14:00 Moritani S / Saito T
  • Italy F11, Doubles
    Frigerio L / Vanni L 14:00 Campo A / Giacalone O
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Schaeder L / Stemmer S 14:00 Van Der Meij C / Wikkerink J
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Cucca M / Scala C 14:00 Ostapenko J / Van Der Hoek R
  • Great Britain F9, Doubles
    Burton L / Willis M 14:00 Carter R / Peniston R
  • Great Britain F9, Doubles
    Haenle P / Majchrzak K 14:00 Eames J / Klein B
  • Bucharest, Romania
    Copil, Marius 14:20 Mathieu, Paul-Henri
  • Chiasso, Doubles W-C25-SUI-02A
    Ivakhnenko V / Jani R-L 14:30 Matteucci A / Rosatello C
  • Chiasso, Doubles W-C25-SUI-02A
    Knoll X / Mihaila A B 14:30 Grimm C / Teichmann J
  • Barcelona, Spain
    Verdasco, Fernando 14:30 Almagro, Nicholas
  • Barcelona, Spain
    Kohlschreiber, Philipp 14:40 Melzer, Jurgen
  • Vercelli, Italy, Doubles
    Donati M / Napolitano S 15:00 Hajek J / Martin A
  • Santos, Brazil, Doubles
    Pella G / Schwartzman D S 15:00 Gonzalez M / Molteni A
  • Egypt F15, Doubles
    Salaba L / Statzberger T 15:00 Altuna T / Hrbaty D
  • Egypt F15, Doubles
    Erguden U B / Ilkel C 15:00 Yuksel A / Yurtacan E
  • Egypt F15, Doubles
    Gennaro D / Jotovski T 15:00 Hossam K / Maamoun K-M
  • Egypt F15, Doubles
    Sobolta I / Surchenko D 15:00 Petrovic D / Vucic I
  • Marrakech, Morocco
    Arruabarrena-Vecino, Lara 15:15 Torro-Flor, Maria-Teresa
  • Vercelli, Italy, Doubles
    Motti A / Starace P 15:20 Rondoni P / Travaglia S
  • Barcelona, Spain, Doubles
    Dodig I / Melo M 15:20 Kubot L / Lindstedt R
  • Marrakech, Morocco, Doubles
    Glushko J / Peer S 15:20 Klemenschits S / Klepac A
  • Barcelona, Spain
    Robredo, Tommy 15:50 Cilic, Marin
  • Vercelli, Italy
    Cuevas, Pablo 16:00 Bolelli, Simone
  • Savannah, USA, Doubles
    Marx P / Mertinak M 16:00 Bagnis F / Bogomolov JR A
  • Charlottesville, Singles W-C50...
    Putintseva, Yulia 16:00 Karatantcheva, Sesil
  • Barcelona, Spain
    Giraldo, Santiago 16:00 Thiem, Dominic
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Arcangioli M / Sarrazin L 16:00 Cavalle-Reimers Y / Saez Larra O
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Cascino E / Paquet C 16:00 Cheli C / Peral M
  • Charlottesville, Singles W-C50...
    Eikeri, Ulrikke 16:00 Abanda, Francoise
  • Marrakech, Morocco, Doubles
    Muguruza G / Oprandi R 16:00 Buryachok I / Solovieva V
  • Brazil F3, Singles
    Turini, Thales 16:00 Dutra DA Silva, Daniel
  • Brazil F3, Singles
    Zampieri, Caio 16:00 Severino, Carlos Eduardo
  • Brazil F3, Singles
    Kicker, Nicolas 16:00 Sant'Anna, Bruno
  • Santos, Brazil
    Londero, Juan Ignacio 17:00 Schwartzman, Diego Sebastian
  • Santos, Brazil
    Coppejans, Kimmer 17:00 Michon, Axel
  • Savannah, USA
    King, Evan 17:00 Kuznetsov, Alex
  • Charlottesville, Singles W-C50...
    Kontaveit, Anett 17:00 Gibbs, Nicole
  • Brazil F3, Singles
    Magalhaes Hueb De Menezes, Joao Lucas 17:30 Cuevas, Martin
  • Charlottesville, Singles W-C50...
    Rodionova, Anastasia 17:30 Townsend, Taylor
  • Charlottesville, Singles W-C50...
    Duval, Victoria 17:30 Kremen, Ilona
  • Santos, Brazil
    Odesnik, Wayne 18:20 Eriksson, Markus
  • Savannah, USA
    Polansky, Peter 18:20 Marchenko, Illya
  • Santos, Brazil
    Pella, Guido 18:20 Gonzalez, Maximo
  • Santos, Brazil
    De Bakker, Thiemo 18:30 Sorensen, Louk
  • Marrakech, Morocco
    Hercog, Polona 18:30 Van Uytvanck, Alison
  • Charlottesville, Singles W-C50...
    Gonzalez, Montserrat 18:30 Kovalets, Sofiya
  • Barcelona, Spain
    Nadal, Rafael 19:00 Dodig, Ivan
  • Charlottesville, Singles W-C50...
    Kostova, Elitsa 19:00 Min, Grace
  • Charlottesville, Singles W-C50...
    Marand, Sanaz 19:00 Klaffner, Melanie
  • Savannah, USA, Doubles
    Draganja M / Kontinen H 19:00 Jenkins J / Young D
  • Santos, Brazil
    Gomez, Emilio 19:40 Elias, Gastao
  • Savannah, USA, Doubles
    Marx P / Mertinak M 19:40 Bagnis F / Bogomolov JR A
  • Marrakech, Morocco, Doubles
    Piter K / Zanevska M 19:45 Foretz Gacon S / Hrdinova E
  • Brazil F3, Doubles
    Brandao F / Gutierrez O J 20:00 Dutra DA Silva D / Zampieri C
  • Brazil F3, Doubles
    Kicker N / Laranja A 20:00 Kestelboim M / Villanueva G
  • Charlottesville, Doubles W-C50...
    Falconi I / Sanchez M 20:00 Abanda F / Hsu C-Y
  • Charlottesville, Doubles W-C50...
    Cepede Royg V / Molinero F 20:30 Kontaveit A / Kremen I
  • Charlottesville, Doubles W-C50...
    EL Tabakh H / Kiick A 20:30 Muhammad A / Townsend T
  • Savannah, USA
    Nishioka, Yoshihito 22:00 Kyrgios, Nick
  • Santos, Brazil, Doubles
    Pella G / Schwartzman D S 22:20 Gonzalez M / Molteni A
  • Santos, Brazil, Doubles
    Behar A / Souto D 22:30 De Bakker T / Demoliner M

Intervju - Zoran Đorđević

Srbin osvojio Indiju

Sport

Autor:

Zoran Đorđević, srpski fudbalski stručnjak, osvojio je prvenstvo Indije sa klubom Čarčil Bradersa. Srbin, poreklom iz Pirota, postao

zoom
Zoran Đorđević, srpski fudbalski stručnjak, osvojio je prvenstvo Indije sa klubom Čarčil Bradersa. Srbin, poreklom iz Pirota, postao je tako prvi strani trener ovog kluba kome je pošlo za rukom da osvoji titulu šampiona u drugoj najmnogoljudnijoj zemlji sveta!
Đorđević je pre odlaska u Indiju vodio nekoliko arapskih timova, radio je u Iranu i Africi. U razgovoru za Kurir iskusni trener kaže da bi nekoliko fudbalera iz prvenstva Indije moglo da igra u Evropi, a u svom timu ima igrače za Partizan i Crvenu zvezdu.


Kako ste se obreli u Indiji?
- Klub Čarčil raspisao je konkurs za trenera i poslao sam dokumentaciju. S obzirom na to da su četiri puta bili drugi i titulu prvaka države gubili u poslednjem kolu šampionata sa engleskim, brazilskim i nemačkim trenerima, odlučili su se za Srbina i nisu pogrešili, postali smo šampioni Indije - rekao je za Kurir Zoran Đorđević.

Da li je istina da imate sjajnu hemiju sa igračima?
- Kad smo osvojili titulu u Indiji, navijačima sam otpozdravljao držeći srpsku zastavu. Oni su mi zajedno sa igračima uzvraćali sa tri uzdignuta prsta. Neverovatan je bio moj centarfor Nigerijac Odafa Okile, kojem je to sada postao zaštitini znak.

Imaju li Indijci kao fudbaleri perspektivu?
- Indija, kao druga zemlja na svetu po populaciji posle Kine, ima mnogo talentovanih mladih ljudi, za sve, pa i za fudbal. Poslednjih 13 godina imaju profesionalnu ligu sa mnogo stranih igrača i stranih trenera. Čine sve da se uskoro nađu na Svetskom prvenstvu. U ovom trenutku selektor je reprezentacije Bob Hauton, čuveni engleski trener.

Da li biste preporučili nekog Indijca našem klubu?
- Moj najbolji igrač Odafa Okoli i najbolji golgeter Indije u poslednje tri godine može bez ikakvih problema da igra za najbolje timove sveta. U Zvezdi i Partizanu sigurno ima mesta i za napadače Sunila Četrija i Baičunga Butija. Ima još momaka koji bi mogli da igraju u Srbiji.

Može li da se zaradi u Indiji?
- Ne žalim se! Kao i u celom svetu, kriza je velika, ali za najbolje igrače i trenere uvek se nađe novac.

Ima li nekih rituala u Indiji na mečevima, kao u Africi?
- Zasad nisam primetio tako nešto, niti bih dozvolio da se neka vudu magija ili slično radi s mojim igračima. Moja je vera najveća u veliki, pošten i kvalitetan rad.

Ima li šanse da uskoro postanete selektor Indije?
- Svakako da je to moja velika želja. U poslednjih 20 godina dva puta sam imao ponudu da budem selektor Indije, ali uvek sam bio angažovan. Kad su te ponude stizale, bio sam pod ugovorom - istakao je Zoran Đorđević.    [ antrfile ]
Kriket ubija fudbal
Da li je fudbal u Indiji u podređenom položaju u odnosu na druge sportove?
- U prvom planu je kriket, koji je sport broj jedan. Najbolji igrači kriketa su zvezde i oni su neverovatno plaćeni. Po sezoni imaju milion dolara, o čemu fudbaleri mogu samo da maštaju. Fudbal je trenutno na drugom mestu, s velikim izgledom da jednog dana bude najbolji, kao u većem delu sveta. U Indiji su popularni britanski sportovi, poput kriketa, pola, hokeja na travi - otkrio je Zoran Đorđević.
Pratite Sport na Facebooku
i Twitteru
Pratite Stars na Facebooku

Komentari (0)

Pošaljite komentar 
Trenutno nema komentara, budite prvi!

Najčitanije

Facebook

Izjava dana

Pitanje promene Ustava čeka Srbiju, ne sutra, ali u ovom mandatu, što je prilika i za drugačiju poziciju Vojvodine Ištvan Pastor lider SVM

Video na Kuriru

Ostali videi
Prati Kurir na Facebooku!
Na vrh