Sukob dve frakcije Grobara na Karaburmi

Fudbal

Autor:

Tokom utakmice između OFK Beograda i Partizana (1:3) došlo do sukoba navijačkih grupa crno-belih Alkatraz i Zabranjeni

Šorka, šorka!
Partizan je na Karaburmi ubedljivo pobedio OFK Beograd sa 2:1 (0:1), ali meč je obeležen incidentom na tribinama! Krajem prvog poluvremena došlo je do sukoba među navijačima crno-belih. Posle razmene uvreda, između pripadnika grupa Alkatraz i Zabranjeni počele su da lete kamenice, a nekoliko desetina navijača sa južne tribine počelo je da ruši ogradu i krenulo ka članovima Zabranjenih.

Intervenisala je i Žandarmerija, koja je napravila tampon zonu i sprečila direktan sukob navijača, ali tada su se potukli s policajcima. Ipak, ratoborne grupe su razdvojene.

Crno-beli su na terenu izvojevali ubedljivu pobedu, iako su „romantičari“ u prvom poluvremenu bili bolji rival. OFK Beograd je poveo u 40. minutu golom  Brkića, ali je samo četiri mi­nuta kasnije ostao sa igra­čem manje na terenu. Partizan je izjednačio preko Lazara Markovića u 50. minutu, da bi 22 minuta kasnije Lukač ubacio loptu u svoju mrežu. Trijumf gostiju potvrdio je Šćepović u 81. minutu.