TOG 24. APRILA: Nebo se otvorilo, stadion je eksplodirao!

Polufinale KEŠ

Prosineči je tu, Prosinečki... Mihajlović u sredinu... 2:2 Goool, goool, gooooooooooool.... Nebo se otvorilo! Stadion je eksplodirao - orilo se te aprilske večeri 24. aprila 1991. godine

BEOGRAD - Pre tačno 22 godine san je postao java, Crvena zvezda je u grotlu Marakane, pred više od 80.000 navijača, prvi put u istoriji obezbedila plasman u finale Kupa šampiona, a kasnije u Bariju postala prvak Evrope.Zvezda je te večeri igrala revanš meč polufinala sa moćnim Minhenskim Bajernom. Bila je to nezaboravna utakmica.

Zvezda je imala prednost iz prvog meča (2:1) zahvaljujući golovima Darka Pančeva i Dejana Savićevića, pa je veliki Bajern morao da napadne crveno-bele na prepunoj Marakani.Sve je počelo idealno po domaći tim. U 25. minutu Zvezda je došla do prednosti nakon prelepog gola Siniše Mihajlovića iz slobodnog udarca.Međutim, uporni Nemci se nisu predavali. Do 71. minuta igre u potpunosti su preokrenuli rezultat (1:2). Navijačima zvezde se i dan danas zaledi krv u žilama kada sete stative koju je Bajern pogodio u finišu meča.Igrao se 89. minut i delovalo je da meč ide u produžetke, međutim, u tom momentu se dogodilo čudo. Mihajlović je uputio centaršut u sredinu, lopta je prevarila Augentalera koji loše interveniše i šalje je u mrežu golmana Aumana.„I, po svemu sudeći, gledaćemo produžetke, dva puta po petnaest minuta. Radinović prema Biniću. Ispred njega brži Efenberg. Jugović… Jugović do Pančeva, Jugović! Prosinečki je tu, Prosinečki… Mihajlović u sredinu… 2:2, gol, gol, gol, gol! Nebo se otvorilo, stadion je eksplodirao! Galer izbacuje rukovodstvo Crvene zvezde! Čitav Bajernov tim je na travi, nokautirani su fudbaleri Bajerna…“, bile su reči legendarnog komentatora Milojka Pantića.

Jupu Hajnkesu

CRVENA ZVEZDA - BAJERN 2:2 (1:0)Beograd, 24. april 1991.Stadion: Marakana.Sudija: Bruno Galer.Gledalaca: 80.000.Strelci: Mihajlović u 26. i 90. minutu za Crvenu zvezdu, a Augentaler u 61. i Bender u 68. minutu za Bajern.CRVENA ZVEZDA: Stojanović, Radinović, Marović, Šabanadžović, Belodedić, Jugović, Prosinečki,Mihajlović, Pančev (Stošić), Savićević, Binić.Trener: Ljupko PetrovićBAJERN MINHEN: Auman, Švabl, Bender, Grahamer, Augentaler, Efenberg, Štrunc, Rojter, Volfart, Ton, Laudrup.Trener: Jup Hajnkes