MIROLJUBIVO: Arsenal odoleo Bajernu, ali Bavarci idu dalje

Liga šampiona

Fudbal -
U periodu od 55. do 57. minuta Švajnštajger i Podolski postavili konačan rezultat
1 / 5

Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su na svom terenu sa engleskim Arsenalom igrali nerešno 1:1. Aktuelni šampion Evrope, Bajern je u prvom meču u Londonu pre dve nedelje pobedio Arsenal sa 2:0, pa se ukupnim rezultatom od 3:1 plasirao dalje. Ekipa trenera Pepa Gvardiole je u duelu na Alijan Areni diktirala tempo od početka meča, ali nisu bili precizni u nekoliko navrata, pre svega Arijen Roben.

Bajern je poveo u 55. minutu golom Bastijana Švajnštajgera, koji je sa desetak metara lako savladao golmana Arsenala, a posle odličnog prodora Franka Riberija.

Samo dva minuta kasnije Arsenal je izjednačio preko Lukaša Podolskog. Nemački fudbaler je prošao po levoj strani, izbacio je iz igre Olivijea Žirua i iz gotovo "mrtvog" ugla savladao Manuela Nojera.

Do kraja meča Bajern je bio mnogo bolji rival, propustio je još nekoliko prilika. Najbollju šansu za pobedu nisu iskoristili u 92. minutu kada Tomas Miler nije uspeo da realizuje penal.

Tekstualni prenos

90+3. minut - Kraj utakmice

90+3. minut - Miler je promašio penal

78. minut - Šansa za Mandžukića

58. minut - Prilika za Arsenal

57. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL 1:1 - Podolski

55. minut GOOOOOOOOOOOOOOOL 1:0 - Švajnštajger je pogodio posle asistencije Riberija

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45 + 1. minut - Kraj prvog dela

45. minut Gece je imao šansu za gol

38. minut - Roben je imao priliku za gol

30. minut - Igra se između dva šesnaesterca

14. minut - Bavarci napadaju

8. minut - Bajern napada

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme Trener Bajerna Pep Gvardiola odlučio se za sastav: Nojer, Lam, Martinez, Dante, Alaba, Švajnštajger, Alkantara, Roben, Gece, Riberi, Mandžukić.

Trener Arsenala Arsen Venger imao je kadrovskih problema zbog povreda i suspenzije Vojceha Šćešnog, pa se opredelio za sledećih 11 igrača: Fabijanski, Sanja, Mertesaker, Košćelni, Vermalen, Arteta, Kazorla, Okslejd-Čembrlen, Ozil, Podolski i Žiru. Dakle, vrlo ofanzivna postava "tobdžija" koji jure dva gola zaostatka iz prvog meča.