PRVA RUNDA DOMAĆINIMA: Pobede Benfike i Sevilje u prvim mečevima polufinala Lige Evrope

Borba za veliko finale

Fudbaleri Benfike savladali su Juventus sa 2:1, dok je Sevilja bila bolja od Valensije rezultatom 2:0

Fudbaleri Benfike savladali su Juventus sa 2:1, dok je Sevilja bila bolja od Valensije rezultatom 2:0 u prvim mečevima polufinala Lige Evrope. Benfika je povela veću trećem minutu golom Garaja, posle kornera koji je izveo srpski reprezentativac Miralem Sulejmani. Gosti su izjednačili pogotkom Karlosa Teveza u 73.minutu, ali je samo desetk minuta kasnije trijumf Benfiki doneo Lima.

U španskom derbiju fudbaleri Sevilje su u tri minuta rešili pitanje pobednika. Domaći tim je poveo pogotkom M'Bije u 33. minutu, da bi samo tri minuta kasnije prednost Sevilje duplirao Baka.Revanš mečevi polufinala Lige Evrope igraju se za nedelju dana u Torinu i u Valensiji.Lazar Marković i Miralem Sulejmani bili su starteri u timu Bebfike, dok je Filip Đuričić ceo meč presedeo na klupi. Marković je odigrao celu utakmicu, dok je Sulejmani teren napustio u 60. minutu.

TOK MEČA22.54 - Završeni su prvi mečevi polufinala Lige EvropeBenfila je u Lisabonu savladala Juventus sa 2:1, dok je Sevilja bil bolja od Valensije rezultatom 2:0. Revanš mečevi polufinala Lige Evrope igraju se za nedelju dana u Torinu i u Valensiji.(22.48) 86. minut - Pokušaj Lazara MarkovićaBenfika je lako mogla da povede sa 3:1. Srpski reprezentativac je imao sjajnu priliku, dobro je šutirao, ali je za malo bio neprecizan. (22.46) 84. minut - Gooooool, Benfika vodi sa 2:1!Pereira je gurnuo loptu u sredinu, Kavaleiro je propustio, a na nju naleće Lima i sa 16 metara šutira pod prečku. Bufon je nemoćan, Benfika vodi sa 2:1.

(22.35) 73. minut - Gooooool, Juventus poravnava na 1:1!

(22.17) 54. minut - Nova prilika za SeviljuIvan Rakitić je izveo slobodan udarac, a Fasio još jednom testira golmana Valensije. Međutim, Guaita zastavlja njegov pokušaj, pa nema promene rezultata. Ostaje 2:0 za Sevilju.

(22.07) 46. minut - Nastavljena su oba polufinalaII poluvreme21.50 - Završena su prva poluvremena na obe utakmicePosle prvih 45 minuta, Benfika vodi u Lisabonu protiv Juventusa sa 1:0, dok je Sevilja sa dva brza gola stekla veliku prednost u duelu sa Valensijom.(21.40) 36. minut - Gooooool, Sevilja vodi sa 2:0!Posle uspavanke i blage inicijative gostiju, postignuta su dva gola u tri minuta. Prednost Sevilje duplirao je Baka. Novom pogotku predhodila je asistencija Vitola.

(21.37) 33.minut - Gooooool, Sevilja vodi sa 1:0!
(21.19) 15. minut - Inicijativa Sevilje (21.16) 11.minut - Raspoloženi Sulejmani (21.08) 3. minut - Gooooool, Benfika vodi sa 1:0!
(21.05) 1. minut - Počela je borba za finale Lige Evrope 20.55 - Dobrodošli na Kurir sport! Benfika: Juventus: Sevilja: Valensija: