SAMO ŠEST GOLOVA: Bazel razbio Valensiju, minimalci Juventusa, Porta i Benfike

Liga Evrope

Od srpskih fudbalera igrali samo Nemanja Gudelj i Lazar Marković

Samo šest golova.

Fudbaleri Juventusa, Benfike i Porta savladali su protivnike sa po 1:0 u prvim utakmicama četvrtfinala Lige Evrope, dok je Bazel pobedio Valensiju sa 3:0.

Juventus je kao gost dobio Lion golom Leonarda Bonućija u 85. minutu. Porto je na svom terenu savladao Sevilju pogotkom Elakima Mangale u 31, a portugalska ekipa će u revanšu u Španiji biti oslabljena neigranjem Fernanda, koji je dobio crveni karton u prvom duelu.

Benfika je u gostima pobedila AZ Alkmar golom Eduarda Salvija. Za holandsku ekipu ceo susret odigrao je srpski reprezentativac Nemanja Gudelj, dok je za portugalsku Lazar Marković ušao sa klupe.

Bazelu nije smetala kazna Evropske fudbalske unije, pa je pred praznim tribinama sa dva gola Matijasa Delgada i jednim Valentina Štokera stekao ubedljivu prednost protiv Valensije.

Revanš susreti igraće se narednog četvrtka.

TOK MEČEVA

22:59 - Kraj je na sve četiri utakmice

Pobede su ostvarili Juventus, Benfika, Bazel i Porto

22:57 - Završeno u Bazelu i Lionu

Bazel je savladao Valensiju sa 3:0 dok je Juventus u završnici postigao gol za pobedu nad Lionim

22:54 - Bazel razbio Valensiju, Štoker za 3:0

U zaostavnom vremenu Švajcarci su trećim golom stekli veliku prednost od 3:0

22:47 - Bonući pogodio za Juventus

Bonući je u 85. minutu pogodio mrežu Liona i tako krunisao bolju igru tima iz Torina u nastavku

22:42 Strelci zakazali

Posle tri gola u prvom poluvremenu, od čega je dva postigao igrač Bazela Matijas Delgado, u nastagvku je mrežu zatresao samo igrač Benfike Salvio

22:35 - Marković ušao, Gudelj izašao

Na utakmici AZ - Benfika Nemanja Gudelj je u 80. minjutu izašao iz igre, dok je tri minuta ranije na teren kročio igrač Benfike Lazar Marković

22:28 - Loša reakcija Mauricija

Juventus je imao solidnu šansu, ali je posle pasa Pogbe, Mauricio loše reagovao

22:20 - Bez proemene rezultata

Posle nešto manje od dve trećine utakmica, odnosno petnaestak minuta drugog dela., jedino je Benfika u nastavku zatresla mrežu rivala na preostala tri meča, aktuelni su rezultati postignuti u prvih 45. minuta

22:10 - Benfika vodi, pogodio je Salvio

U 49. minutu meča Salvio je postigao gol, nakon odbrane Estebana posle šuta Oskara Kardoza

22:05 - Počela su druga poluvremena

21.52 - Završena su prva poluvremenaPosle prvih 45 minuta igre Bazel ima ubedljivih 2:0 protiv Valensije, Porto vodi protiv Sevilje sa 1:0, dok na mečevima AZ - Benfika i Lion Juventus za sada nema golova.21.44 - Novi gol BazelaBazel posle samo četiri minuta igre duplira prednost i sada vodi sa 2:0. Svoj drugi gol na meču postiže Matijas Delgado.

21.40 - Vodi i Bazel Bazel Valensije Matijas Delgado Degena
21.37 - Porto razbija maler Porto Lige Evrope Sevilje Rikardo Kvarežma Elijakim Mangala
21.35 - Šanse u Lionu, ali nema golova Lion Malbranka Brijana Tevez 21.20 - Bez uzbuđenja Juventus Karlos Tevez 21.05 - Počele su sve utakmice Lige Evrope AZ Alkmara Nemanja Gudelj 21:00 - Posle 60 utakmica, Benfika startuje bez Srba

Prvi put od 7. marta 2013. godine i 60 zvaničnih mečeva Benfika će početi meč bez ijednog Srbina u prvih 11. Na klupi su: Marković, Sulejmani i Đuričić.20:40 - Biće uzbudljivoNa programu su prvi četvrtfinalni dueli Lige Lige Evrope, a najzanimljiviji duel za ljubitelje fudbala u Srbiji biće u Holandiji gde se sastaju AZ Alkmar Nemanje Gudelja i Benfika za koju igraju Lazar Marković, Ljubomir Fejsa, Miralem Sulejmani i Filip Đuričić.

U najavi tog meča ističe se da nekadašnji napadač Partizana Marković, može da igra na svakoj poziciji u navali, da poseduje neverovatan osećaj za dribling i prostor, a da je za Čačanina karakterističan solo prodor uz podsećanje na Markovićev gol u lisabonskom derbiju protiv Sportinga. Brzonogi fudbaler bio je strelac za portugalske "orlove" sedam puta u dosadašnjem toku sezone, zabeležio je četiri nastupa u Ligi šampiona i postigao pogodak protiv PAOK-a u Ligi Evrope.