Real se opet igrao sa Šalkeom, Murinjova lekcija Galatasaraju

Liga šampiona

Fudbal -
Fudbaleri Real Madrida i Čelsija rutinskim pobedama plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona

Čelsi je sa 2:0 u Londonu savladao Galatasaraj, dok je Real u Madridu još jednom pobedio Šalke, ovoga puta sa 3:1.

Posle remija u Istanbulu (1:1), Čelsi je rutinski dobio Galatasaraj na svom "Stamford Bridžu". Tim Žozea Murinja tako je na kraju slavio ukupnim rezultatom 3:1. Eto je već u četvrtom minutu iskoristio dodavanje Oskara i doneo prednost svojoj ekipi, da bi Kejhil pred kraj prvog poluvremena duplirao vođstvo "plavaca".

Utakmica na stadionu "Santijago Bernabeu" bila je čista formalnost s obzirom na više nego ubedljiv trijumf "kraljevskog kluba" u Nemačkoj. Real je prvi meč dobio sa 6:1, čime je praktično završio posao i izborio plasman među osam najboljih klubova u Evropi.Madriđani su na kraju slavili sa više nego ubedljivih 9:2.

Real je poveo je posle 22. minuta, golom Ronalda. Međutim, desetak minuta kasnije Hugland je uz dosta sreće izjednačio. Stvari su na svoje mesto došle u drugom poluvremenu, kada je tim Karla Ančelotija dao dva gola za dva minuta. Prvo je u 74. Ronaldo doneo prednost, da bi u sledećem napadu Morata potvrdio ubedljivu pobedu Reala.

Fudbaleri Reala odradili su ceo posao u osmini finala Lige šampiona već u Gelzenkirhenu. Trio kraljevskog kluba Kristijano Ronaldo, Karim Benzema i Geret Bejl bio je nezaustavljiv. Svako od njih postigao je po dva gola u prvoj utakmici, dok je čast Šalkea sačuvao Klas-Jan Huntelar fantastičnim volej udarcem u sudijskoj nadoknadi vremena.

Fudbaleri Čelsija i Real Madrida tako su se pridružili ekipama Barselone, Bajerna, Pari Sen Žermena i Atletiko Madrida, koji su već obezbedili plasman među osam najboljih ekipa u Ligi šampiona.TOK MEČA22.37. Završen je meč i u Londonu.Posle remija u Istanbulu, Čelsi je u Londonu slavio sa 2:0 i opravdao ulogu favorita u duelu sa Galatom.22.35. Kraj utakmice u Madridu. Real se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona ukupnim rezultatom 9:2.(22.31) 88. minut - Muslera ponovo spašava Galatasaraj. On je ovog puta zaustavio pokušaj Fernanda Toresa, koji je dva minuta ranije zamenio Etoa.(22.27) 84. minut - Čelsi je mogao do vođstva od 3:0. Azar je šutirao, ali se istakao golman Muslera.(22.20) 76. minut - Gooooool, 3:1 za Real!Prvo je Ronaldo pogodio prečku, da bi u nastavku akcije Bejl asistirao Morati koji pogađa za 3:1.

(22.17) 74. minut - Gooooool, Real ponovo vodi!
(21.49) 46. minut - ponovo se igra i u Londonu (21.48) 46. minut - nastavljen je meč na stadionu "Santijago Bernabeu"

(21:30) 42. minut - Gooooool, Čelsi vodi sa 2:0

Korner sa desne strane izveo je Lampard, prvo je glavom šutirao Teri, a zatim lopta dolazi do Kejhila, koji sa dva metra lako pogađa za 2:0.

(21.24) 40. minut - Novi žuti karton u Londonu, ovoga puta opomenut je domaći igrač, Oskar

(21.22) 38. minut - Morata promašuje zicer za Real.

Ronaldo je fantastično proigrao Alvara Moratu, ali je on bio neprecizan.

(21.16) 32. minut - Gooooool! Izjednačenje u Madridu

(21.06) 22. minut - Gooooool! Real vodi sa 1:0.Strelac je Ronaldo. Portugalac je šutirao po sredini gola, ali je golman Farman bio nemooćan

(21.05) 19. minut -Prvi žuti karton na utakmici u Londonu

Igra se veoma agresivno na Stamford Bridžu, a prvi žuti karton dobija igrač gostiju - Felipe Melo.

(20.55) 11. minut - Eto ponovo pripretio Galatasaraju

Ponovo preti raspoloženi Eto, ali ovog puta odbrana Galatasaraja na vreme otklanja opasnost

(20:53) 8. minut - Prekid u Londonu zbog povrede Ramireša

Duel na Stamford Bridžu prekinut je četiri minuta posle vodećeg gola Čelsija pošto je Ramireš ostao na travi posle vazdušnog duela sa jednim od igrača Galatasaraja. Nakon što mu je ukazana pomoć, brazilski vezista je dobio zaštitnu masku za lice, sa kojom je nastavio meč.

(20.53) 8. minut - Prva Izmena, povređenog Hesea menja Geret Bejl

Trener Reala Karlo Anćeloti morao je da reaguje. Umesto povređenog Hesea u igri je Geret Bejl.

(20.48) 4. minut - Gooooool! Čelsi vodi na Stamford BridžuČelsi vodi na "Stamford Bridžu", strelac je Samjuel Eto. Kamerunac je na najbolji mogući način iskoristio pravovremeno dodavanje Oskara.

(20.46) 2. minut - Hese Rodrogez iznesen sa terena posle prekršaja Kolašinca

Bosanski reprezentativac Saed Kolašinac je oštro startovao na Hesea, koji je iznesen sa terena.

(20.45) 1. minut - Počele su utakmice u Londonu i Madridu

Real je jednom nogom već u četvrtfinalu pošto je slavio sa 6:1, dok Čelsi i Galatasaraj imaju 1:1 posle prvog meča u Istanbulu.

(20.35) Sastav timova u Londonu

Čelsi: Čeh, Ivanović, Kejhil, Teri, Aspilikueta, Ramireš, Lampard, Vilijan, Oskar, Azar, EtoGalatasaraj: Muslera, Aleks, Čeđu, Kaja, Ebue, Felipe Melo, Inan, Snajder, Kurtulus, Drogba, Burak Jilmaz(20.35) Sastav timova u Madridu

Real: Kasiljas, Naćo, Varan, Ramos, Koentrao, Ćabi Alonso, Iljaramendi, Isko, Hese Rodrigez, Morata, Kristijano RonaldoŠalke: Farman, Huvedes, Matip, Kolašinac, Hugland, Mejer, Draksler, Ajhan, Nojštader, Obasi, Ogbuke, Huntelar