DUBAI: Berdih pobedio Federera, u finalu sa Novakom

ATP Dubai

Tenis -
Najbolji tenisr sveta Novak Đoković u polufinalu je nadigrao Argentinca Huana Martina del Potra
1 / 9

Najbolji tenisr sveta Novak Đoković plasirao se u finale ATP turnira u Dubaiju, pošto je u dva seta savladao Argentinca Huana Martina Del Potra sa 6:3, 7:6 u meču koji je trajao sat i 44 minuta.

Đoković je odlično počeo meč u prvom setu za svega 30 minuta došao do prednosti od 5:2 što mu je omogućilo da bez većih problema taj period igre reši u svoju korist. U drugom setu, Novak je počeo slabo, razigrani Del Potro je poveo sa 3:0, ali je potpuno stao kada je u petom gemu dobio opomenu od sudije zbog prekoačenja vremena za servis. To je toliko razljutilo i poremetio Del Potra da se Novak napravio i drugi brejk.

Tada je Novak umesto da rutinski privede meč kraju pao i dozvolio Argentincu da se vrati u duel i povede sa 6:5. Đoković je smogao snage i osvajanjem servis gema izborio taj brejk u kom je sa 7:4 savladao protivnika.

Đoković će u četvrtom finalu Dubaija igrati sa Čehom Tomašom Berdihom, koji je nadigrao Švajcarca Rodžera Federera 3:6, 7:6, 6:4. Srpski i česki teniser odigrali su 13. mečeva u karijeri, a Novak vodi 12:1 u pobedama.Tekstualni prenos

U taj brejku je vođena velika borba, ali je Novak bio stabilniji i slavio sa 7:4

Đoković se mučio, ali izborio taj brejk drugog seta.

Novak je malo pao u igri, dok se Del Potro potpuno vratio i sada vodi sa 6:5

Novak nije iskoristio meč loptu na servis Argentinca, a potom mu slabim tenisom omogućio da se vrati u meč 5:5

Brzo i sa samo jednim izgubljenim poenom Đoković je naterao Del Potra da servira za ostanak u meču.

U sedmom gemu drugog seta Đoković je imao dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Na treću je Del Potro pogrešio tako da Srbin sada ima veliku priliku da se plasira u 55 finale u karijeri.

Uz malo pritiska i dva izgubljena poena, Novak je izjednačio na 3:3

U petom gemu Đoković je došao do prve prilike da vrati brejk. Del Potro je dobio opomenu zbog prekoračenja vremena za srevis, što ga je poremetilo i omogućilo Novaku da se vrati u meč 3:2.

Del Potro i Novak lako osvajaju servis gemove pa na polovini drugog seta Argentinac vodi sa 3:1.

Posle dva gema drugog seta Del Potro ima brejk i vođstvo od 2:0.

Drugi set

Del Potro je lako dobio servis gem, ali nije imao šansu da se na servis Đokovića vrati u prvi set, koji je Novak dobio sa 6:3.

Sa sedam uzastopnih poena najbolji teniser sveta posle 28 minuta igre vodi sa 5:2 u prvom setu.

Prvi put se igralo na razliku i Novak je uspeo da iskoristi brejk loptu.

Đoković veoma sigurno dobija servis gemove, ali za sada nema priliku da ugrozi Del Potra kada ovaj ima početni udarac.

Za petnaest miniuta igre obojica tenisera su dobila po dva servis gema.

Novak Đoković još jednom servisom osvaja gem i u meču bez brejk šansi vodi sa 2:1.

Na sličan način kao i Đoković i Del Potro je osvojio prvi servis gem.

Sa dva dobra servisa i dva vinera Đoković je uz dva izgubljena poena uzeo prvi gem u meču.

Prvi set

Argentinac je u odličnoj formi, a nedavno je trenirao i sa legendarnim fudbalerom Dijego Armandom Maradonom. Srpski i argentinski teniser odigrali su devet međusobnih duela u karijeri, a Novak vodi 7:2 u pobedama. Najbolji teniser sveta je dobio poslednja tri duela.