KROZ PAKAO DO FINALA: Novak Đoković savladao Dimitrova, igra za drugu titulu na Vimbldonu

Borba za finale

Tenis -
Rival srpskog tenisera u nedeljnom finalu bićeRodžer Federer, koji je u tri seta bio bolji od Miloša Raonića 6:4, 6:4, 6:4
1 / 12 Foto: AP

Najbolji srpski i drugi teniser sveta Novak Đoković je posle tri sata i dva minuta igre i četiri seta savladao Bugarina Gregora Dimitrova 6:4, 3:6, 7:6. 7:6 i plasirao se u finale Vimbldona, gde ga u nedelju čeka Rodžer Federer, koji je u tri seta bio bolji od Miloša Raonića 6:4, 6:4, 6:4.

Duel na Centralnom terenu počeo je dobro jer je Đoković dobio prvi set sa 6:4, i vodio 3:1 u drugom setu. Posle brejk lopte koju nije realizovao Novak je upao u krizu koja ga je koštala drugog seta, a u tom trenutku dečko Marije Šarapove je potpuno kontrolisao meč.

Posle 3:6 Đoković je uspeo da se sabere, i u izjednačenom trećem setu posle taj brejka, koji je dobio 7:2 dođe na korak od trećeg finala Otvorenog prvenstva Engleske.

Taj poslednji korak bio je težak. Đoković je u trećem gemu napravio brejk, potom izgubio stečenu prednost, pa se posle četiri gema u četvrtom setu krenulo iz početka. U šestom gemu četvrtog seta Novak je spasao tri brejk lopte i izjednačivši na 3:3 sve više prebacivao pritisak na stranu Dimitrova, koji je psihički bio odlično spreman za duel karijere i nije dozvoljavao da mu se ruka stegne.

Gem po gem, set je ponovo otišao u taj brejk, a u dodatnom gemu Đoković je slavio sa 9:7 i izborio novo, treće finale i borbu za drugu titulu u Londonu, koja će značiti i povratak na prvo mesto ATP liste.

Tok meča

7:6 - Velika borba, mnogo preokreta na kraju 9:7 za Novaka

6:6 - Nije bilo problema, Novak je rutinski odveo set u 13. gem

5:6 - Bugarin je toliko siguran na servisu, da Novak nije imao šansu da zapreti

5:5 - Dimitrov je imao set loptu, ali posle igre na razliku četvrti deo igre još uvek traje

4:5 - U devetom gemu Novak nije uzeo poen

4:4 - Nema poena za Dimitrova

3:4 - Dimitrov je odlično pripremljen za meč i opet je lako dobio servis gem

3:3 - Gem u kojem je Srbin spasavao tri brejk lopte i uspeo da izjednači

2:3 - Novak je imao dve brejk lopte, ali nije uspeo da drugi put uzastopno oduzme servis protivniku

2:2 - Bugarin je iskoristio jednu od dve brejk lopte i vratio malo čas izgubljeno

2:1 - Evo brejka i velikog koraka ka trećem finalu! Idemoooooooooooo Novače!

1:1 - Bilo je 0:30, ali se Novak dobrim servisima i napadom izvukao

0:1 - Dimitrov je sigurno dobio servis gem

IV set

7:6 - Rezultatom 7:2 Novak je dobio dodatni gem i došao na set od finala

6:6 - Dimitrov je izgubio samo jedan poen

6:5 - Lagan novi gem za našeg igrač, bez izgubljenog poena

5:5 - Novak je prišao na 40:30, ali se Dimitrov izvukao i nastavio set bez brejka

5:4 - Ekspresni gem za Novaka, pritisak na Bugarina je sve veći

4:4 - Đoković povećava pritisak na Dimitrova, ali još uvek nema brejk lopti

4:3 - Bugarin je imao brejk loptu i to na servis Đokovića, ali je Novak to spasao a pšotom i osvojio gem

III set3:6 - Razigrao se Dimitrov i došao je do 1:1 u setovima

3:5 - Novi brejk Dimitrova. Bugarin se nalazi na korak od izjednačenja u setovima

3:4 - Bugarin nastavlja sa dobrom igrom i dolazi do novog vođstva

3:3 - Dimitrov je kaznio nešto lošiju igru Đokovića i uspeo je da napravi brejk

3:2 - Novak je imao brejk loptu, ali je Dimitrov uspeo da se izvuče uz siguran servis

3:1 - Đoković je uspeo da spase brejk loptu, a onda je osvojio i treći gem na svoj servis u drugom setu

2:1 - Bugarin je imao dobijeni gem, ali je napravio seriju grešaka što je Novak iskoristio i došao je do brejka

1:1 - Novak je imao 40:15, ali je Dimitrov izjednačio na 40:40. Međutim, Đoković je dobro servirao i osvojio je prvi gem u drugom setu

0:1 - Dimitrov ponovo dolazi do vođstva u setuII set

6:4 - Đoković je iskoristio prvu set loptu i za samo 26 minuta dobio prvi set

5:4 - Dimitrov ostaje u prvom setu, pošto osvaja novi gem. Đoković će u narednom gemu servirati za prvi set

5:3 - Đoković nastavlja sa odličnom igrom i dolazi na gem od prvog seta

4:3 - Dimitrov je ovog puta siguran na svoj servis

4:2 - Novak je potvrdio brejk za prednost od dva gema

3:2 - Brejk za Đokovića. Bugarski teniser je napravio veliki broj grešaka, što je Novak iskoristio i nije propustio priliku da napravi brejk

2:2 - Drugo izjednačenje na meču na Novakov servis

1:2 - Dimitrov osvaja i drugi gem na svoj servis

1:1 - Prvi servis za Đokovića. Srbin je odlično servirao, dobro se kretao na terenu i jedan izgubljeni poen došao do prvog gema na meču

0:1 - Bugarin je prvi servirao na meču i prvi je došao do gemaI setDimitrova sa tribina bodri devojka Marija Šarapova.

Đoković je odradio jutarnji trening uoči meča sa Dimitrovim

Đoković i Dimitrov su se do sada sastali četiri puta, a Srbin vodi 3:1 u pobedama. U tri meča koja je dobio, Novak nije izgubio niti jedan set. Đoković je u četvrtini finala izbacio Marina Čilića, a Dimitrov branioca titule Endija Marija.

"Svi znaju kako Novak igra i kakav je kada je na najvišem nivou. Naravno da očekujem izuzetno težak meč, pravu bitku. Obojica želimo pobedu, želimo finale. On ima iskustvo, ali i ja igram odličan tenis i verujem u svoje veštine", rekao je Dimitrov.

Srpski teniser je rekao da ne očekuje lak meč protiv Dimitrova."Dimitrov je ostvario veliku pobedu protiv Marija. Time je pokazao da je igrač koga će svakako biti teško pobediti. Siguran sam da ga svi sada vide kao potencijalnog osvajača grend slema. Možda sada, možda nekog narednog. Osvajao je trofeje na svim podlogama ove sezone, što govori o njegovoj sposobnosi da se prilagodi terenu. Unapredio je igru, ima sve više iskustva, što će mu pomoći na velikim turnirima kakav je ovaj", rekao je Đoković.U drugom polufinalu sastaju se Kanađanin Miloš Raonić i Švajcarac Rodžer Federer.