FEDERER KAO NEKAD: Švajcarac posle velikog preokreta savladao Novaka

ništa od finala

Tenis -
Đoković je u polufinalu ATP turnira u Dubaiju, posle velikog preokreta, poražen od Švajcarca Rodžera Federera sa 6:3, 3:6, 2:6.
1 / 5

DUBAI - Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Dubaiju.Đoković je u polufinalu, posle velikog preokreta, poražen od Švajcarca Rodžera Federera sa 6:3, 3:6, 2:6. To je bio njihov 32. međusobni duel i 17. trijumf Federera. Švajcarac je tako prekinuo Novakovu mini seriju od tri uzastopne pobede. Rodžer je do trijumfa stigao posle jednog sata i 46 minuta igre.Đoković je porazom od Federera izgubio šansu da odbrani titulu, ali i priliku da stigne Švajcarca po broju pobeda u međusobnim duelima, kao i po broju titula u Dubaiju. Đoković i Federer su odigrali odličan meč, još jedan teniski klasik. Novak je bio odličan u prvom setu, ali u nastavku meča nije uspeo da pronađe taj ritam. Meč je sredinom drugog seta prekinut na nekoliko minuta zbog iznenadne kiše i čini se da je upravo to bio trenutak koji je preokrenuo meč. Federer se vratio na teren kao preporođen, dok je Đoković u završnici igrao daleko od svojih mogućnosti.Federera u finalu očekuje duel sa Čehom Tomašom Berdihom. Berdih je u drugom polufinalu savladao Filipa Kolšrajbera sa 7:5, 7:5.Eventualnom pobedom u finalu Federer ima priliku da osvoji rekordni šesti trofej u Emiratima. On je taj turnir osvajao 2004, 2004,2005, 2007 i 2012. godine. Turnir u Dubaiju igra se za ukupni nagradni fond od 2,3 miliona dolara.TOK MEČAI setĐoković je fantastično počeo meč. Branilac titule je izgubio prvi poen u meču, ali je zatim vezao tri gema i lako poveo sa 3:0. Novak je u tom periodu osvojio čak 12 od 14 odigranih poena.Federer je tek u četvrtom gemu konačno prekinuo Đokovićevu seriju i pokazao znake života. Švajcarac je zaigrao mnogo agresivnije, pa u narednom gemu stiže do 0:30 i prve brejk lopte. Međutim, to nije uticalo na Novaka, koji na kraju fantastičnim forhendom stiže do vođstva od 4:1.Iako je Federer popravio procenat ubačenog servisa, Đoković je nastavio da ga teroriše ubitačnim forhendom. U naredna tri gema obojica su bili sigurni na svojim servisima, pa Novak u devetom gemu servira za prvi set.Novak nije iskoristio prvu set loptu, ali je odmah stigao i do druge i to posle uspešnog čelindža. Usledio je fantastičan poen, Federer je bio na kolenima, ali je fantastičnom igrom u defanzivi uspeo da se odbrani i da ostane u setu. Međutim, Novak je odličnim servisom stigao i do treće set lopte i ovoga puta Švajcarcuu nije bilo spasa. Posle 38 minuta igre Đoković je dobio prvi set rezultatom 6:3.II setĐoković i Federer nastavili su da igraju spektakularan tenis i u drugom setu, ali u uvodnim gemovima nije bilo brejka. Obojica tenisera ljubomorno čuvaju svoje servise. Tako je bilo sve do šestog gema kada je Federer došao do tri vezane brejk lopte. Švajcarac koristi treć i vodi sa 4:2.Šesti gem je doneo i veoma neobičnu situaciju, pošto je meč na kratko prekinut zbog iznenadne kiše u Dubaiju. U trenutku prekida Federer je vodio sa 0:30, a kada je meč nastavljen, posle pet minuta pauze, Švajcarac stiže do zasluženog brejka. Federer je bez problama dobio naredna dva servis gema i stiže do izjednačenja - 6:3.III setNovak servira na startu trećeg seta, ali u odlučujućim trenucima pravi duplu servis grešku i poklanja brejk Federeru. Švajcarac ima prednost u odlučujućem setu.Đoković već u narednom gemu ima šansu za popravni, ali ne koristi dve vezane šanse za ribrejk. Federer odličnim servisom potvrđuje brejk i vodi sa 2:0.Posle velike borbe Novak uspeva da smanji na 2:1. Međutim, Švajcarac nastavlja da servira odlično i rutinski osvaja novi gem za vođstvo od 3:1.S druge strane, Đoković nastavlja da se muči pa Federer u petom gemu stiže do nove brejk lopte. Srpski teniser se odbranio odličnom igrom na mreži, ali mu to nije mnogo pomoglo pošto je izgubio naredna dva poena pa Švajcarac sada vodi sa 4:1 i ima dva brejka prednosti.Federer rutinski odrađuje posao u završnici meča i u osmom gemu servira za meč i plasman u novo finale Dubaija.

Međutim, Novak se ne predaje i stiže do dve brejk lopte, ali ponovo ne koristi obe. Rodžer novim fantastičnim poenom stiže do prve meč lopte, koju posle jednog sata i 46 minuta igre pretvara u 17. trijumf u duelima sa Novakom Đokovićem.