ATP Dubai

Tenis -
Đoković će se u drugom kolu sastati sa Špancem Robertom Bautistom Agutom
1 / 10

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo turnira u Dubaiju, pošto je sa za samo sat i osam miinuta igre savladao sunarodnika i reprezentativnog kolegu Viktora Troickog 6:1, 6:4.

Do trinaeste pobede u mečevima sa Viktorom, Novak je došao tako što je od prvog gema jasno pokazao da mu je cilj da na ternu provede što manje vremena. Maksimalno je koristio to što Troicki nije pogađao servisi prvi set dobio sa samo jednim izgubljenim gemom.

Nastavak meča doneo je veću neizvesnost, iako je Novak imao prednost brejka još od trećeg gema. U osmom gemu Viktor je uspeo da izjednači, ali to je bilo sve što je treći reket Srbije uradio na ovogodišnjem učešću u Dubaiju.

Đoković će se u drugom kolu sastati sa Špancem Robertom Bautistom Agutom.

Tekstualni prenos

Najbolji teniser sveta je iskoristio šansu i okomnčao meč.

Odmah pošto je izgubio servis, Đoković je napravio novi brejk i sada servira za plasman u drugo kolo.

U osmom gemu drugog seta, Troicki je prvi put od početka meča imao brejk loptu, koju je usepeo da iskoristi.

Đoković ne koristi brejk šansu, posle čega Troicki smanjuje na 4:3

Gema sa nekoliko zanimljivih i lepih razmena udaraca Đoković je dobio i poveo sa 4:2.

Dobrim servisom Troicki ostaje u meču, 3:2 vodi Đoković.

Laka potvrda brejka koji je Đoković napravio u prethodnom gemu.

Novak ipak uspeva da napravi brejk i posle tri gema drugog seta vodi sa 2:1.

Igra se mnogo bolji i neizvesniji tenis no u prvom setu. Troicki promenama i češćim napadima uspeva da poremeti odličan ritam Đokovića, ali nema priliku za brejk.

Najdužim gemom u dosadašnjem delu meča počeo je drugi set. Viktor Troicki je spasao četiri brej lopte i dobio gem u kom je pokazao odličnu igru.

Drugi set

Za svega 20 minuta tenisa u kom je potpuno dominirao terenom Novak Đoković je osvojio prvi set i potpuno opravdao ulogu favorita.

U šestom gemu Troicki nije pogodio prvi servis, što je Đoković iskoristio i napravio novi brejk za 5:1.

U četvrtom gemu Troicki je uzeo prvi gem na meču, posle čega je Đoković bez većih problema sačuvao ranije stečeni brejk - 4:1.

Za minut i po igre u trećem gemu, Đoković je osigurao brejk i poveo sa 3:0 u prvom setu.

Igran je interesantan gem, koji je Đoković, čijim je servisom počeo meč dobio i poveo sa 1:0. Na servis Troickog Novak je napravio brejk i pokazao da mu je cilj da na terenu provede što manje vremena