MIROLJUBIVO: Galatasaraj odoleo Murinju i Čelsiju, odluka u Londonu

Liga šampiona

Golove su postigli Tores u devetom i Čeiđu u 65. minutu
1 / 7

Fudbaleri Galatasaraja i Čelsija odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Veliki posao za goste napravio je Fernando Tores golom u devetom minutu, a konačan rezultat postavio je štoper Čeđu u 65. minutu. Bio je to prvi gol koji je Galatasaraj uspeo da da u međusobnim duelima sa Čelsijem i tek četvrti pogodak koji je Murinjov tim primio u ovom ciklusu Lige šampiona.

Tekstualni prenos

90+3. minut - Kraj utakmice

87. minut - Mikel je oprobao udarac, ali bez uspeha

85. minut - Snajder je oprobao šut, ali je lopta otišla pored gola

75. minut - Šansa za Galatasaraj, ali je Čeh odbranio šut Tejesa

65. minut - GOOOOOOOOL 1:1 Čeiđu je pogodio posle asistencije Snajdera

63. minut - Velika šansa za Turke

55. minut - Felipe Melo je iamo šansu da izjednači, ali bio je neprecizan 46 minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Snajder je probao, ali od svega samo korner

39. minut Teljes je imao šansu za gol, ali je Čeh siguran

34. minut - Galata pokušava da uspostavi razvnotežu u igri

21. minut - Lampard je šutirao pokraj gola

16. minut - Hajrović je imao šansu za domaće

12. minut - Drogba je u ofsajdu

9. minut - GOOOOOOOOOOOOOL 0:1 - Tores je postigao gol na asistenciju Aspilikuete

4. minut - Šansa za Vilijana

1. minut - meč je počeo

Prvo poluvreme

Galatasaraj: Muslera, Teljes, Čeiđu, Balta, Ebue, Melo, Inan, Snajder, Hajrović, Drogba, Jilmaz. Čelsi: Čeh, Ivanović, Kejhil, Teri, Aspilikueta, Ramireš, Lampard, Azar, Vilijan, Tores, Širle.

Sastavi timova

Trener fudbalera Čelsija Žoze Murinjo u prvom meču osmiune finala Lige šampiona, stiže u goste Galatasaraju, a tamo ga čeka i njegov miljenik Didije Drogba. Stranac koji je u novijoj istoriji Čelsija ostavio i možda najjači pečat će biti glavna opasnost po gola Petra ČehaZa osam godina u Londonu Drogba je postigao 157 golova na 342 meča. Osvojio je tri titule Premijer lige, četiri FA kupa, dva Liga kupa i postigao pobedonosni penal protiv Bajerna u finalu Lige šampiona 2012. godine.