SAMARAS ZA NOVO ČUDO: Grci u osmini finala Mundijala

Treće kolo

Brazil 2014 -
Gol odluke postigao je Jorgos Samaras sa penala, koji je sam izborio u trećem minutu zaostavnog vremena
1 / 3

Fudbaleri Grčke plasirali su se u osminu finala Svetskog prvenstva u Brazilu, pošto su pobedili Obalu Slonovače sa 2:1 i zauzeli drugo mesto u Grupi C.

Pobedu Grčkoj doneo je Jorgos Samaras golom iz penala u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Prethodno je evropska selekcija je vodila od 42. minuta pogotkom Andresa Samarisa, a Obala Slonovače izjednačila preko Vilfreda Bonija u 74.

Grčka će u četvrtfinalu Mundijala igrati protiv Kostarike.

Tok meča

23:50 (90+3) Samaras iznudio pa pogodio penal za drugi krug

GOOOOOOOOOL 2:1 Jorgos samaras je iznudio penal za Grčku, a potom ga rutinski pretvorio u gol vredan sdruge faze

23:33 (74') Boni izjednačuje i donosi prednost svom timu

GOOOOOOOOOL 1:1 - Dobra akcija tima u zelenim dresovima u kojoj Žervinjo obavio pola posla i spojio sa golom Vilfreda Bonija, koji je pogodio mrežu

22:26 (69') - Opet prečka, Karagunis

Sjajan projektil grčkog fudbalera, ali je lopta još jednom završila na prečki

23:22 - Novak Đoković uz Grke

23:16 (58') - Salpigidis greje dlanove golmana

Dobar napad Grka i šut Salpigidisa posle kojeg je lopta završila u korneru

23:11 (54') - Obala Slonovače želi izjednačenje

Čini se da su Slonovi odlučnije ušli u nastavak, iako odbrana Grčke deluje dobro organizovano

23.04 (46') - Počelo je drugo poluvreme

22:46 (45+1) - Kraj prvog poluvremena

22:42 - Samaris je sada pogodio kontru

GOOOOOOOOL 1:0 - Samaras je povukao kontru na sjajan način uposlio Samarisa, koji je matirao golmana Obale Slonovače

22:33 (33') - Holebas trese prečku

Munjevita kontar grčkih fudbalera dobro trčanje Holebasa, koji je dobio loptu od Samarasa i u trku šutirao. Lopta je ostala na prečki a u nastavku akcije ni karagunis nije bio precizan

22:19 (19') Golman Grčke povređen, ali nastavlja meč

Karnezis se posle jedne intervencije požalio na povredu lekari su ga nekoliko minuta masirali i on je ostao na golu

22:13 (13') - Prva uzbuđenja

Najpre su Slonovi ubacili loptu u peterac rivala, a potom se ista stvar dogodila i pred golom Obale Slonovače. Golmani su oba puta uhvatili loptu

22:10 - Ispitivanje snaga

Za sada nema prilika pred golovima, ali Obala Slonovače želi da napada i ima veći posed lopte

22:01 (1') - Utakmica je počela

21:50 - Sastavi timova

GRČKA (4-5-1): Karnezis – Torosidis, Manolas, Papastatopulos, Holebas – Hristodulopulos, Manijatis, Kone – Karagunis, Samaras – Salpingidis.

OBALA SLONOVAČE (4-2-3-1): Beri – Aurijer, K. Ture, Bamba, Boka – Dije, Tiote, J. Ture – Žervinjo, Kalu – Drogba

21:45 - Slonovima pobeda donosi plasman

Slonovima trijumf nad Grčkom definitivno garantuje mesto u drugoj rundi, ali bi i remi i poraz mogli da dođu u obzir – samo u slučaju da ekipa selektora Hozea Pekermana izbegne poraz u susretu sa Samurajima.

U slučaju da Heleni i Japanci slave, imali bi identičan broj bodova, ali bi u tom slučaju tim selektora Alberta Zakeronija verovatno otišao dalje, s obzirom da bi gotovo sigurno imao bolju gol razliku. Japan trenutno ima 1:2, a Grčka 0:3.U drugom meču grupe C igraju Japan i Kolumbija.