ĆAO AZURI: Urugvaj poslao Italijane kući, Suarez ponovo ujedao

Godin doneo pobedu

Brazil 2014 -
Urugvaj je do pobede stigao golom Godina u 82. minuta. Urugvaj je na kraju zauzeo drugo mesto u grupi D iza Kostarike
1 / 18 Foto: Reuters

NATAL - Fudbaleri Urugvaja plasirali su se u osminu finala Svetskog prvenstva u Brazilu, pošto su u meču poslednjeg, 3. kola grupe D u Natalu pobedili Italiju s 1:0.Jedini gol na utakmici postigao je Godin u 82. minutu. U drugom meču grupe D Kostarika i Engleska igrali su bez golova.

Prvo mesto na tabeli osvojila je Kostarika sa 7 bodova, dok je Urugvaj drugi sa šest. Italija je treća sa 3 boda, dok je Engleska poslednja sa jednim poenom.

Utakmicu u Natalu obeležili su crveni karton Klaudija Markizija, gol Dijega Godina i skandalozan potez Luisa Suareza, koji je ponovo ugrizao protivničkog igrača.

Pitanje je kako bi se završila utakmica da sudija Rodrigez nije, preoštro isključio Markizija u 60. minutu nakon duela sa Arevalom. Urugvaj je sa igračem više pruzeo inicijativu i zaigrao mnogo bolje u finišu meča. Bufon je nekoliko puta sjajno intervenisao, posebno u 66. minutu kada je odbranio pokušaj Suareza, ali ništa nije mogao da uradi kod udarca Godina.

Suarez je ponovo pokazao svoju tamnu stranu. Nakon duela sa Kjelinijem, napadač Liverpula i najbolji strelac Premijer lige ove sezone, natrčao je na defanzivca Italije i ugrizao ga za rame.

TOK MEČA19:56 (90+6) - Kraj utakmice. Urugvaj pobedio s 1:0!

19:50 (90) - Utakmica je produžena za 5 minuta19:48 (88) - Italija bezuspešno pokušava da da golItalijani bezuspešno pokušavaju da daju gol. Urugvaj se brani i pokušava iz kontranapada da obezbedi pobedu

19:42 (82) - GOLLLL!!! Urugvajci vode 1:0Godin je doneo veliku radost Urugvajcima. On je skočio, a onda je ramenom zatresao mrežu Italijana.19:38 (78) - Novi skandal Suareza, ugrizao je KjelinijaSuarez je nastavio sa incidentima, ugrizao je Kjelinija. Stvorila se gužva, ali sudija nije opomenuo Urugvajca

19:35 (75) - Italija se uspešno brani, još bez golovaItalija se povukla pošto igra sa fudbalerom manje. Urugvaj napada, ali Italijani odugovlače sa igrom

19:25 (65) - Kakva šansa za Urugvaj. Bufon je odbranio nemogućeŠansa utakmica za Urugvaj. Suarez je sa oko 10 metara šutirao po sredini gola, ali je Bufon čudesnom intervencijom spasao svoj tim

19:20 (60) - Italija ostaje sa igračem manje. Markizio je dobio crveni kartonItalija ostaje sa 10 igrača. Markizio je oštro startovao na jednog protivičkog igrača. Sudija mu je pokazao direktan crveni karton, ali se stvorio utisak da je Italijan prestrogo isključen

18:33 (33) - Velika prilika za UrugvajVelika prilika za Urugvaj. Suarez se našao sam ispred Bufona, koji je skratio ugao i spasao svoj tim da ne primi gol. Lopta se odbila do još jednog igrača Urugvaja, ali je Bufon ponovo odlično intervenisao.

18:24 (24) - Italijani primirili igruItalija igra baš kako onako kako želi. Igra se odvija na sredini terena bez pravih šansi za postizanje golova. Baloteli je dobio žuti karton zbog kojeg će propustiti naredni duel.

18:12 (12) - Pirlo iz daljine pokušava da ugrozi MusleruPrvi udarac ka golu rivala uputio je Pirlo, ali je Muslera odlično intervenisao18:10 (10) - Igra se odvija na sredini terena

18:00 (1) - Utakmica je počela17:53 - U toku je izvođenje himni

17:40 - Sastavi timova:Italija: Bufon, De Šiljo, Kjelini, Darmijan, Markisio, Baloteli, Barzalji, Imobile, Bonući, Pirlo, Verati.Urugvaj: Muslera, Godin, Pereira, Rodrigez, Suarez, Himenez, Lodeiro, Arevalo, Gonzalez, Kavani, Kaseres.

Italijanima je za plasman u osminu finala SP dovoljan i remi, a Urugvajci moraju da jure pobedu.