NOVA POBEDA: Crvena zvezda rutinski savladala Mega Vizuru

Košarkaška liga Srbije

Košarka -
Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mega Vizure rezultatom, 89:76 u 3. kolu Superlige Srbije

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mega Vizure rezultatom 89:76 u 3. kolu Superlige Srbije.Zvezda je tako stigla do treće uzastopne pobede u Superligi Srbije. Crveno-beli su na startu takmičenja bili bolji od Borca (85:63), da bi zatim savladali i FMP (83:67). S druge strane, košarkaši Mega Vizure sada imaju jednu pobedu i dva poraza, pošto su prvo savladali ekipu Crnokose (94:84), da bi zatim na strani izgubili od Metalca (77:72).

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Boban Marjanović sa 21 poenom i 15 skokova. Po 14 su dodali Nelson i Dženkins, Dragićević je ubacio 12 poena, a dvocifren je bio i Mitrović sa 10 poena. Na drugoj strani najefikasniji je bio Novica Veličković sa 17 poena, Varda je dodao 15, a Dangubić 13 poena. Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je zadovoljan pobedom nad Mega Vizurom, ali i da ima zamerke na "neke stvari". "Bili smo jako oprezni s obzirom na pobleme koje imamo. Izašli smo iz Evrope, kompleksne povrede... Nismo mogli da izvuečmo maksimum. Zadovoljan sam bodovima, nekim svarima ne, i nadam se da ćemo što pre da se kompletiramo za završni turnir Jadranske lige", rekao je Radonjić i dodao: "Neizvesno je odrediti termin njihovog oporavka, mnogo nam nedostaju, jer je Zvezda ove godine pravila rezultate timskom igrom, tako da je svaki igrač bitan. Očekujem, ipak, da ćemo vrlo brzo biti kompletni. Svako je uradio ono što je potrebno da bismo slavili. Loše stvari ćemo, koliko sutra, pokušati da korigujemo". TOK MEČAIV četvrtinaZvezda je zahvaljujući poenima Nelsona i Dženkinsa u poslednjoj četvrtini stiže do maksimalnih 15 poena prednosti (77:62). Na drugoj strani domaći tim je u tom periodu ulazi u seriju promašaja. Veličković je malo razdrmao Mega Vizuru, koja u završnici u dva navrata prilazi na minus osam, prvo na 79:71, a zatim i na 84:76. Međutim, posle trojke Jokića, Dženkins uzvraća istom merom pa u završnici nije bilo uzbuđenja. Zvezda mirno privodi meč kraju za konačnih 89:76.III četvrtinaKošarkaši Crvene zvezde furiozno su otvorili drugo poluvreme, serijom od 8:0 (54:46). Ratko Varda je konačno postigao prve poene za Mega Vizuru, ali to nije poremetilo goste koji su u nastavku rutinski čuvali prednost. Posle prekršaja Krstića, Nelson je sa linije slobodnih bacanje ponovo doneo Zvezdi deset poena prednosti (51 : 61). Domaći tim je u nastavku smanjio prednost Zvezde na pet poena (62:57), ali crveno-beli u poslednjih deset minuta na kraju ulaze sa devet poena prednosti - 68:59 II četvrtinaGosti na startu druge četvrtine poenima Dženkinsa stižu do dvocifrene prednosti (28:18), ali Veličković sa šest vezanih poena vraća Mega Vizuru u igru. Domaći tim košem Miljenovića stiže na samo koš zaostatka (29:30), ali Dragićević novom trojkom zaustavlja nalet Mege. Međutim, Mega Vizura ipak uspeva da napravi rezultatski preokret, zahvaljujući poenima Dangubića i Jokića (38:37). Zvezda je u završnici ponovo došla do tri poena prednosti, ali je Miljenović trojkom u poslednjim sekundama doneo novo izjednačenje - 46:46.I četvrtinaKošarkaš Crvene zvezde počeli su utakmicu serijom od 7:0. Marjanović je postigao prvih pet poena za goste, a Mega Vizura do prvih poena stiže preko Ratka Varde, tek posle dva i po minuta igre. U nastavku su se oba tima raspucala, ali Zvezda zahvaljujući odličnom šutu za tri poena (4/6) i kvalitetnijoj odbrani stiže do sedam poena prednosti (21:14). Varda je u završnici smanjio prednost Zvezde, ali je Dragićević odgovorio sa pet poena i doneo maksimalnu prednost svom timu - 26:18.