VEČITI U BORBI ZA TITULU: Zvezda slomila Megu i izborila finale s Partizanom

Očekivano

Košarka -
Crvena zvezda je u polufinalu eliminisala Mega Vizuru, a Partizan ekipu Radničkog

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale plej-ofa Superlige Srbije pošto su večeras u gostima pobedili Mega Vizuru rezultatom 101:95 (26:25, 22:26, 25:15, 28:29) u drugom meču polufinala plej-ofa.Crveno-beli su do finala plej-ofa stigli serijom od 2:0 u pobedama, pošto su prvi meč u Pioniru dobili rezultatom 81:70. Zvezda će u finalu igrati protiv branioca titule Partizana, koji je u dva meča bio bolji od kragujevačkog Radničkog.Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Raško Katić sa 26 poena, dok je Demarkus Nelson dodao 22, a Čarls Dženkins 21. Kod domaćih, najbolji su bili Novica Veličković sa 23 poena, dok je Ratko Varda dodao 20.Zvezda je povela na samom početku meča, a Mega je trojkama uspela da povede u drugoj četvrtini i stekla devet poena prednosti, 49:40. Crveno-beli su, međutim, uzvratili serijom 8:0, a Mega je prvih 20 minuta rešila u svoju korist rezultatom 51:48. Zvezda je u trećoj četvrtini predvođena Katićem i Nelsonom napravila preokret i stekla vođstvo od devet poena (69:60). Mega se nije predavala, a domaći su uspeli u poslednjem delu meča da izjednače na 84:84, a onda i 87:87 minut i po pre kraja. Međutim, Zvezda je bila bolja u penal završnici i zasluženo je stigla do pobede.

Finalna serija igra se na tri pobede, a prednost domaćeg terena imaće Partizan. Termini finala su 14, 16, 19, 21. i 24. jun.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić

TOK MEČA

IV četvrtinaMega je na 40 sekundi pre kraja preko Dangubića smanjila na 93:89, a onda je usledila penal završnica u kojoj se bolje snašla Crvena zvezda i zasluženo je stigla do pobede.

Crvena zvezda je na dva minuta pre kraja povela 91:87. Domaći nisu iskoristili napad, a Zvezda je došla na plus 6 (93:87).Mega Vizura je izjednačila na 84:84, ali je Zvezda preko Nelsona povela 87:84. Micić je trojkom na tri minuta pre kraja meča vratio egal, 87:87. Katić je doneo novo vođstvo Zvezdi, a domaći nisu iskoristili naredni napad.Mega Vizura je zaigrala angažovanije na startu poslednje četvrtine, a u 33. minutu bilo je samo plus jedan za crveno-bele (77:76). Zvezda je u 35. minutu povela s 84:80, ali je Mega preko Varde smanjila na 84:82.III četvrtinaCrvena zvezda u poslednju četvrtinu ulazi s vođstvom 73:66. Usledila je nova serija gostiju, koji su u 27. minutu stigli na plus 9 (69:60). Mega je u 28. minutu smanjila na 69:64.

Na startu trećeg dela meča usledila je serija promašaja, ali je Zvezda serijom od 5:2 u 23. minutu uspela da izjednači na 53:53. Zvezda je potom u 25. minutu bila na plus 5 62:57, ali su domaći trojkom Jokića smanjili na 62:60.

II četvrtina

Zvezda je uspela da se vrati u meč, pre svega dobrom igrom u odbrani. Mega Vizura je prvih 20 minuta rešila u svoju korist rezultatom 51:48.Vizura je poenima Veličkovića i Dangubića u 15. minutu stekla najveću prednost od 5 poena (43:38). Usledila je serija Mege od 6:2 za prednost domaćih od 49:40.

Na startu druge četvrtine usledila je serija trojki oba tima preko Veličkovića i Varde s jedne i Dženkinsa s druge strane. Vizura je u 12. minutu prvi put na utakmici stigla do vođstva od 33:31.

I četvrtinaTrener domaćih Dejan Milojević je u 7. minutu dobio tehničku grešku Dejanu Milojeviću, a Zvezda je otišla na plus 5 (20:15). Zvezda je imala plus 4 poslednjem minutu (26:22), ali je Jokić trojkom sa pola terena smanjio vođstvo gostiju na 26:25.