JUNAJTED NA RUBU AMBISA: Olimpijakos zadao Mojesu najveću glavobolju do sada

Liga šampiona

1 / 10

Fudbaleri Olimpijakosa savladali su u fantastično atmosferi stadiona Kariskahis Mančester junajted (2:0) i stekli veliku prednost pred revanš meč osmine finala Lige šampiona.

Atinjani su do pobede nad timom iz Engleske, koji je kao kapiten predvodio Nemanja Vidić, došli golovima Domingeza u 38 i Kembela u 55. minutu.

Olimpijakos je veći deo meča immao inicijativu i može se reći da je bio mnogo konkretniji od Junajteda, koji osim nekoliko sporadičnih pokušaja Runija i Van Persija praktično nije ugrozio gol domaćina.

Tekstualni prenos

90+3. minut - Kraj utakmice

82. minut - Šansa za Van Persija

79. minut - Zatišje na terenu

67. minut - Olaitan propustio dobru šansu za Olimpijakos

65. minut - Junajted je krenuo napred

55. minut - GOOOOOOOOOOOOOL 2:0 - Kembel je matirao De Heu

49. minut - Olimpijakos nastavlja da napada

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45+1 minut - Kraj prvog poluvremena

38. minut - GOOOOOOOOL 1:0 Domingez je pogodio posle asistencije Maniatisa

36. minut - Igra se ispred oba šesnasterca, ali nema golova

26. minut - Perez je imao šansu, Olimpijakos je sve konkretniji

21. minut - Maniatis je imao šansu, ali i dalje nema golova

13. minut - Junajted ima inicijativu, a Vidić za sada uspešno komanduje odbranom

6. minut - Domingez je šutirao, ali je Vidić bio na pravom mestu

4. minut - Traje ispitivanje snaga Englezi su imali šut na gol

1. minut - Meč je počeo

Prvo poluvreme

Olimpijakos: Roberto, Maniatis, Holebas, Manolas, Markano, Leandro Salino, N'Dinga, Perez, Kembel, Domíngez, Olaitan

Mančester junajted: De Hea, Evra, Ferdinand, Smoling, Vidić, Kerik, Jang, Kleverli, Valensija, Runi, Van Persi

Sastavi timova

I pored odlične forme, ove zime, tokom koje je postigao pet golova, Marka Šćepovića neće biti u ekipi crveno-belih u ovom dvomeču jer nije prijavljen za nastupe u elitnom takmičenju, dok je Dejvid Mojes kapitena Junajteda Nemanju Vidića, uvrstio u startnu postavu.